Permainingose Europos taurės rungtynėse – „7Bet-Lietkabelio“ pergalė (foto galerija)

Kovas Europos taurės turnyre tęsiantis Panevėžio„7Bet-Lietkabelis“ (4/3) trečiadienį susikovė su Brešos „Germani“ (2/5) ekipa iš Italijos. Susitikimą po atkaklios kovos laimėjo panevėžiečiai – 79:70 (26:14, 17:22, 14:20, 22:14).

Susitikimo pradžioje pirmaujanti ekipa keitėsi ne kartą. Svečiai per kelias sekundes suklydo du kartus, o tuo pasinaudojęs „7Bet-Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 10:5. Sėkmingą atkarpą sužaidę šeimininkai netrukus pasiekė ir dviženklį pranašumą, kai dėjimu pasižymėjo Gabrielius Maldūnas (19:9). Brešos „Germani“ ekipa strigo panevėžiečių gynybos gniaužtuose. Po 10 minučių Aukštaitijos ekipa pirmavo užtikrintai – 26:14.

Nenado Čanako vadovaujami panevėžiečiai puikų žaidimą demonstravo ir antrojo kėlinio metu, stabiliai išlaikydami dviženklį pranašumą. Italijos ekipos žaidėjas Davidas Cournoohas su kėlinio sirena pataikė dvitaškį, sumažindamas svečių deficitą iki 7 taškų – 43:36.

Pirmojoje rungtynių pusėje tiesiog dominavo Benas Griciūnas. Aukštaūgis per kiek daugiau nei 10 minučių surinko 10 taškų.

Iškart po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje kardinaliai pasikeitė. Kenny Gabrielis pelnė du taškus su pražanga ir ekipas skyrė vos taškas (45:44). Tuomet kelias atakas iš eilės sėkmingai užbaigė Jamelas Morrisas ir panevėžiečiai įgijo nedidelę persvarą – 52:47. Netrukus svečiai iš Italijos taikliais metimais vėl persvėrė rezultatą savo naudai – 55:56. Prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai pirmavo minimaliu skirtumu – 57:56.

Nuožmi kova tarp ekipų tęsėsi ir ketvirtojo kėlinio metu. Po puikaus Željko Šakičiaus perdavimo Gabrielius Maldūnas pasižymėjo dėjimu, vėl išvesdamas Panevėžio klubą į priekį – 62:61. Kova taškas į tašką vyko praktiškai visą kėlinį. Vytenis Lipkevičius 3 baudų metimais vedė į priekį šeimininkus – 72:68. „Germani“ klubas kelias atakas paeiliui sužaidė nesėkmingai ir tai leido „7Bet-Lietkabeliui“ pasiekti ketvirtąją pergalę turnyre.

„7Bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 13, Gabrielius Maldūnas 12, Benas Griciūnas ir Gyorgy Golomanas po 10.

„Germani“: Amedeo Della Valle ir CJ Massinburgas po 14, Kenny Gabrielis 13.