P. Židonio nuotr.

Panevėžyje vyks Europos judumo savaitės renginiai

Panevėžyje vyks Europos judumo savaitės renginiai

Rugsėjo 16–22 dienomis Lietuvoje vyksta tradicinė Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija. Ši iniciatyva dvidešimt antrąjį kartą sujungs viso pasaulio bendruomenes. Kaip ir kasmet, 2023 m. judumo savaitėje dalyvauja ir Panevėžys.

„Europos judumo savaitė – puiki galimybė panevėžiečiams išbandyti darnias transporto alternatyvas. Tikriausiai nesusimąstome, kad yra puikių alternatyvų automobiliui – į darbą galima važiuoti viešuoju transportu, į įvairius užsiėmimus – dviračiu ar paspirtuku. Kiekvienas iš mūsų pasirinkę alternatyvas galime ne tik sumažinti išmetamo anglies dvideginio kiekį, bet ir būti laimingesni, sveikesni, o dar ir sutaupyti pinigų. Todėl Panevėžio miesto savivaldybės vardu kviečiu visus gyventojus palaikyti darnaus judėjimo skatinimo iniciatyvas ir aktyviai dalyvauti Europos judriosios savaitės renginiuose“, – kviečia Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Rugsėjo 16-22 d. Staniūnų g. 66 lauks Aušrinė ir Gintaras Audickai, kurie daugelį metų rinko senus dviračius, paspirtukus, triratukus, jų detales, statulėles ir visa tai, kas susiję su dviratėmis transporto priemonėmis bei šiemet įkūrė dviračių muziejų. Norint apžiūrėti unikalią kolekciją, dėl vizito būtina susitarti tel. 8 614 76310.

Rugsėjo 17 d. 12 val. vyks pasipuošusių moterų važiavimas „Fancy Women Bike Ride“. Panevėžio miesto moterys kviečiamos apsirengti elegantiškais, puošniais drabužiais, gėlėmis pasipuošti dviračius ir taip važiuoti po miestą, parodant, kad dviračiais galima važiuoti ne tik vilkint sportinę aprangą.  Dalyvės laukiamos Laisvės a. prie fontano, prisijungti gali ir vaikai bei vyrai.

Rugsėjo 21 d. nuo 17.30 iki 19 val. vyks ekskursija dviračiais „Žaliasis Panevėžys“. Bus vykstama nuo Pajuostės dvaro dviračių taku palei „Ekrano“ marių tvenkinį, aplankant Skaistakalnio parką, kūrybiškumo centrą „Pragiedruliai“ ir važiuojama iki Staniūnų g. 66 esančio G. Audicko dviračių muziejaus.

Rugsėjo 22 d. – Tarptautinę dieną be automobilio – siekiant gyventojus paskatinti keliauti ekologiškai ir automobilius iškeisti į viešąjį transportą, miesto autobusai visus keleivius veš nemokamai. Taip pat įmonių, įstaigų darbuotojai kviečiami dalyvauti akcijoje „Fancy Bike Ride“ – į darbą atvykti papuoštais dviračiais ir patiems pasipuošus, nusifotografuoti bei nuotraukas atsiųsti el. paštu aplinka@panevezys.lt.

Panevėžio mieto savivaldybės socialinio tinklo Facebook paskyroje daugiausia „patiktukų“ surinkusių nuotraukų autoriai bus apdovanoti.

Tarptautinę dieną be automobilio nuo 7 iki 20 val. Elektros g. bus uždraustas automobilių eismas, ši gatvė bus atverta pėstiesiems, dviratininkams, viešajam ir spec. transportui.

Nuo 11 iki 13 val. Elektros g. stovinčiame autobuse vyks Panevėžio miesto viešojo transporto elektroninio bilieto sistemos pristatymas visuomenei. 18 val. Senvagėje vyks šiaurietiško ėjimo užsiėmimai. Renkamasi prie kunigaikščio Aleksandro paminklo.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų