Nė vienam iš daugiausia balsų surinkusių kandidatų – nei dabartinio rajono mero Povilo Žagunio politiniam bendražygiui, Lietuvos ir valstiečių sąjungos kandidatui, Smilgių seniūnui Edmundui Toliušiui, nei socialdemokratų atstovui, Panevėžio rajono vicemerui Antanui Pociui – nepavyko surinkti tiek balsų, kad rajono vairą gautų jau po pirmojo turo.
Už E. Toliušį balsavo 29,65 proc. atėjusiųjų prie balsadėžių, už A. Pocių 30,45 proc.
E. Toliušis teigė esantis patenkintas tokiais rezultatais.
„Esu politikos naujokas, o mano konkurentai – patyrę politikos vilkai: ir buvę Seimo nariai, ir Savivaldybės darbuotojai“, – sako valstiečių atstovas.
Kaip besusiklostytų rinkimų rezultatai antrajame ture ir kurios iš dviejų partijų atstovas užimtų mero postą, E. Toliušis teigia ir toliau rajono valdžioje matantis valstiečių bei socialdemokratų tandemą.
„Istoriškai jau taip susiklostė, kad daug metų abi partijos rajone dirba kartu ir nė karto viena kitos nepavedė. Nematau, kodėl turėtų situacija keistis. Ir šiandien yra ir rytoj taip bus – rajono valdančioji dauguma iš valstiečių ir socialdemokratų“, – sako LVŽS atstovas.
Panevėžio rajonas šalyje išsiskyrė rinkėjų pasyvumu. Šioje savivaldybėje prie balsadėžių atėjo vos 38,17 proc. gyventojų, turinčių balsavimo teisę, o tai yra mažiausias rodiklis Lietuvoje.
E. Toliušis sako nerandantis atsakymo, kodėl rajono rinkėjai tokie neaktyvūs.
„Gal per mero Povilo Žagunio valdymo 18-iolika metų rajono gyventojai patogiai jaučiasi? Žmonės eina balsuoti norėdami kažką pakeisti, o toks menkas aktyvumas gal rodo, kad nenori keisti?“ – svarstė valstiečių kandidatas į merus.
Socialdemokratas A. Pocius irgi teigia mero rinkimuose tokio rezultato tikėjęsis, tačiau rinkėjų pasyvumas jį nuvylė.
„Socialdemokratams nepalanku, kai mažai rinkėjų ateina balsuoti. Nežinau, kodėl taip yra, bet jei rinkėjai pasyvūs, nukenčia mūsų partija“, – pastebi A. Pocius.
Jis nemano, kad P. Žagunio sprendimas nedalyvauti mero rinkimuose galėjo tapti šansu kitoms politinėms jėgoms turėti savąjį merą.
„Didelis įdirbis buvusių merų, nors jie ir nebekandidatuoja, rinkimų rezultatams vis tiek turi įtakos. P. Žagunis nuo politikos nenusišalinęs, jis kandidatavo į rajono Tarybą, o rajone nerasi žmogaus, kuris nežinotų, kad už P. Žagunio nugaros stovi E. Toliušis“, – sako socialdemokratų kandidatas.
Visgi ir A. Pocius teigia rajone ateinančius ketverius metus matantis valdančiąją daugumą iš valstiečių bei socialdemokratų.
„Per tuos maždaug 20 metų, kai dirba kartu valstiečiai su socialdemokratais, neprisidirbome. Jei būtume prisidirbę, žmonės nebūtų dabar taip balsavę. Ir aš tikiuosi, kad po rinkimų, nežiūrint, kuris bus meras, tęsim kartu darbą“, – nusiteikęs A. Pocius.
Valstiečiai ir socialdemokratai užsitikrino tiek vietų Panevėžio rajono taryboje, kad vien šių dviejų partijų pakaks sudaryti valdančiajai daugumai. LVŽS turės 9 mandatus, socialdemokratai – 7.
Iš viso rajono Taryboje yra 25-ios vietos.
Keturis mandatus iškovojo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, po du – demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir Liberalų sąjūdis, o vieną – Darbo partija.