Panevėžio baseinui pinigai dar po metų

Panevėžio baseinui pinigai dar po metų

Geri norai paspartinti Panevėžio baseino statybų reikalus Seime taip ir liko pasiūlymų stadijoje.

Tvirtinant kitų metų valstybės biudžetą nepakako parlamentarų balsų, kad olimpinius standartus atitinkančio baseino rekonstrukcijai lėšos būtų skiriamos jau kitąmet, o ne 2021-aisiais, kaip numatyta iki šiol.

Pasiūlymą 2020 metais atseikėti lėšų Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro „Aukštaitija“, esančio A. Jakšto gatvėje, rekonstrukcijai pateikė valstietis Kęstutis Smirnovas.

„Panevėžyje išugdyti pasaulio elite esantys sportininkai: Danas Rapšys, Simonas Bilis, Andrius Šidlauskas ir kiti, kurie garsina Lietuvos vardą pasaulyje, tačiau čia jie tinkamai treniruotis negali, nes neturi 50 m ilgio baseino. Taip pat šiame mieste yra suburta viena stipriausių Lietuvoje plaukimo trenerių komanda“, – motyvavo Seimo narys.

Tarpininkauti valstybės prašant lėšų baseinui į K. Smirnovą, kaip Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininką, kreipėsi Panevėžio savivaldybė.

„Tikiuosi, kad šiam pasiūlymui bus pritarta ir statybos darbai Panevėžyje prasidės jau 2020 metais, o ruoštis 2024 metų Paryžiaus olimpinėms žaidynėms plaukikai galės Panevėžyje“, – biudžeto tvirtinimo išvakarėse kalbėjo parlamentaras.

Pritrūko balsų

Visgi Aukštaitijos sostinė geriausiu atveju naujajam baseinui lėšų iš valstybės kišenės sulauktų tik 2021-aisiais, tai yra jau po Seimo rinkimų, numatytų kitų metų spalį.

„Kadangi dar nėra paruošto baseino techninio projekto, Vyriausybė nepritarė skirti lėšų iš kitų metų programos“, – teigė K. Smirnovas.

Jo pasiūlymas Seime surinko maždaug 40 balsų, nors jam priimti buvo reikalingas bent 71 parlamentaro pritarimas.

Panevėžys yra parengęs investicinį baseino rekonstrukcijos projektą. Pasak K. Smirnovo, tokio argumento nepakako.

„Taisyklės visiems vienodos. Finansavimas skiriamas objektams, kuriems jau yra parengti techniniai projektai. Panevėžiui užduotis per ateinančius metus tokį parengti“, – teigė parlamentaras.

Renka geriausią idėją

Panevėžio savivaldybė tvirtina, jog per kitus metus baseino techninis projektas jau tikrai gulės ant stalo.

Jos paskelbtam „Aukštaitijos“ sporto komplekso rekonstrukcijos architektūrinių idėjų konkursui pateikta dešimt pasiūlymų. Savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus specialisto Arvydo Narkevičiaus teigimu, vertinimo komisija jau atplėšusi vokus su pateiktomis pasiūlymų kainomis ir pirmųjų trijų vietų potencialiems laimėtojas išsiųsti reikalavimai pateikti kvalifikacinius reikalavimus. Jei jie atitiks nurodytuosius konkurso sąlygose, bus sudaryta preliminari laimėtojų eilė ir skirta 10 dienų apskųsti. Skundų nesulaukus, visų trijų vietų laimėtojams išmokėti 5 tūkst. eurų piniginiai prizai, o su geriausios architektūrinės idėjos autoriumi neskelbiamų derybų būdu bus sudaroma techninio projekto ir projekto vykdymo priežiūros sutartis.

Konkurso sąlygose buvo numatyta, kad techninio projekto kaina neturi viršyti 170 tūkst. eurų. A. Narkevičius teigia neabejojantis, kad jis atsieis pigiau, nes nugalėtojas konkurse renkamas pagal mažiausios pasiūlytos kainos kriterijų.

Olimpinius standartus atitinkančio 50 m ilgio, 10 takelių baseino ir SPA zonos statybos sporto ir sveikatingumo komplekse „Aukštaitija“, skaičiuojama, galėtų kainuoti maždaug 15 mln. eurų.

Siūlomas rekonstruoti 25 metrų baseinas buvo pastatytas dar 1965 metais. Nuo pastatymo dienos jame nebuvo atliktas kapitalinis remontas.

Komentarai

  • Kodėl manęs neapleidžia nuojauta, kad seimūnai Urbšys ir Matelis nebalsavo už baseiną?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų