Namo bendriją apvogęs pirmininkas išgirdo nuosprendį

Namo bendriją apvogęs pirmininkas išgirdo nuosprendį

Už tai, kad iš dviejų Panevėžio daugiabučių namų savininkų bendrijos sąskaitos pasisavino per 40 tūkst. eurų, buvusiam bendrijos vadovui E. B. Panevėžio apygardos teismas skyrė 9 tūkst. eurų baudą.

Kadangi byla buvo išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, baudą teismas sumažino vienu trečdaliu, todėl kaltinamajam vietoje 9 tūkst. reikės sumokėti 6 tūkst. eurų. Teismas nusprendė, kad baudą E. B. turi sumokėti per dvejus metus.

Taip pat teismas visiškai tenkino namų savininkų bendrijos civilinį ieškinį. E. B. nukentėjusiai bendrijai privalės atlyginti 39,5 tūkst. eurų turtinę žalą.

Kaip paaiškėjo bylos nagrinėjimo teisme metu, svetimas lėšas buvęs bendrijos valdybos pirmininkas sistemingai savinosi net devynerius metus – nuo 2010 iki 2019 m. Bendrijai priklausančia banko kortele jis kiekvieną mėnesį iš bendrijos banko sąskaitos išgrynindavo tam tikras pinigų sumas. Kaltinamasis teigė svetimus pinigus leidęs įvairiems loterijos bilietams bei žaidimams lošimo automatais.

Kaltę dėl padarytos nusikalstamos veikos E. B. pripažino visiškai. Be kaltinamojo prisipažinimo, jo kaltę patvirtino ir teismo apklausti liudytojai, specialisto pateikta išvada, bankiniai išrašai apie iš bendrijos sąskaitos paimtus pinigus, kiti įrodymai.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad E. B. atsakomybės nevengia, pripažįsta civilinį ieškinį, turi nuolatinį darbą, nebuvo teistas, turi šeimą, yra išsikėlęs tikslą kaip galima greičiau atlyginti padarytą turtinę žalą. Jo atsakomybę švelnina tai, kad prisipažino nusikaltęs, nuoširdžiai gailisi.

„Įvertinęs visas aplinkybes teismas mano, kad už tokį nusikaltimą numatytos bausmės – laisvės atėmimo skyrimas šiuo atveju aiškiai prieštarautų teisingumo principui. Teismo įsitikinimu, bausmės tikslai gali būti pasiekti kaltinamajam skyrus švelnesnę bausmės rūšį – baudą, nes turtinė sankcija suteiktų kaltinamajam galimybę dirbti ir atlyginti padarytą žalą“, – sakė bylą išnagrinėjęs teisėjas Donatas Jatužis.

Teismas paliko galioti laikiną E. B. nuosavybės teisių apribojimą į jam priklausančius du lengvuosius automobilius, iki bus visiškai atlyginta žala pagal namų savininkų bendrijos pareikštą civilinį ieškinį.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismu

Komentarai

  • Ką tuo laiku veikė buchalterė, revizijos komisija?

  • Įžūlus vagys vogė laisvai turėdamas „stogą“. Todėl toks juokingas teismo sprendimas. Nebėra šiandien teisybės. Gali vogti ir dalintis su draugeliais, kurie vėliau „ištrauks“. Farsas…

  • Tai kodėl parašomi pirmininko tik inicialai? Reikėtų skelbti vardą ir pavardę. Juk nuteistas. Tegu būtų kitiems šis nuosprendis pavyzdžiu.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų