V. Bulaičio nuotr.

Miškininkai ir moksleiviai pradžiugino dovanomis

Miškininkai ir moksleiviai pradžiugino dovanomis

 

Trečiadienį Laisvės aikštėje miškininkai tradiciškai dovanojo eglučių ir pušų šakas. Panevėžiečiai namo galėjo parsinešti ir „Ąžuolo“ progimnazijos moksleivių sumeistrautų lesyklėlių, pabendrauti su Kalėdų Seneliu.

Žmonės nemokamų šakų rinkosi dar gerokai prieš akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pradžią. Panevėžio miškų urėdijos medelyno viršininko Egidijaus Kaluinos žiniomis, jau prieš pusę dvyliktos aikštėje lūkuriavo miestelėnai.

„Tai ir žmonių bendravimo, susibūrimo vieta – padiskutuoja, papolitikuoja. Kas nusivylę, kas ateina su šventinėmis nuotaikomis“, – sakė jis.

Kasmet per akciją Panevėžyje išdalijama apie 6 000–7 000 eglių ir pušų šakų. Šiemet buvo paruošta panašiai tiek pat.

E. Kaluina pasakoja, kad penki darbuotojai visą savaitę važinėjo po miškus, pjovė šakas, ieškojo, kad būtų kuo gražesnės, kad žmonės būtų patenkinti. Jo pastebėjimu, vienuoliktą kartą organizuojant akciją, žmonės jau žino apie ją ir laukia.

Paprastai šakos išdalijamos per keletą valandų. Pavyzdžiui, pernai tam prireikė 2,5–3 valandų. Daug kas ima ne po vieną šaką – parneša ir kaimynams. Nors vyrauja vyresnio amžiaus žmonės, tačiau ateina ir jaunimo. Pasak E. Kaluinos, kartais jaunimas atsistoja toliau, tarsi nedrįsta prieiti, tačiau pakvietus pasiima šaką.

„Jokio skirtumo, kam duoti, – dalijame visiems. Žmonės gal nėra pripratę, kad kažkas kažką duoda už dyką“, – sako jis.

Miškininkams vos atvežus šakas, žmonės, pasistumdydami, paburbėdami, siūbtelėjo jų pasiimti ir buvo labai patenkinti, kad gavo. Ne vienas pasiėmė po kelias.

Kai kurie, greičiausiai ateinantys ne pirmą kartą, buvo pasirūpinę ir kaip jas patogiai parsigabenti – atsinešę audinio, virvelių surišti.

Panevėžietis Juozas pasakojo, kad šakų ateina kasmet. Tokia akcija jį džiugina, nes nereikia mokėti. Vyras teigia domėjęsis eglučių kainomis ir jos pasirodžiusios didelės.

„Viskas brangu. Ką darysi. Namuose turime dirbtinę, bet nebestatome – atsibodo, o nuo šakos jaučiasi eglučių kvapas“, – teigė vyras.

Ketvirtus metus miškininkų dovaną į namus parsinešanti Irena taip pat labai patenkinta.

„Kam man visa eglė? Mažų vaikų nebėra, o pačiai vis tiek norisi šventės. Norisi natūralaus eglutės kvapo. Ir kaimynei, kuri nevaikšto, paėmiau“, – moteris sako, kad vyrauja ir bendruomeniškumo jausmas.

Ir grožis, ir pagalba kitam

Prie kalėdinės eglutės buvo dalijamos ir „Ąžuolo“ progimnazijos moksleivių sukaltos lesyklėlės.

Už jas buvo prašoma paaukoti kas kiek gali sergančiam Nojui gydyti, tačiau buvo galima gauti ir nemokamai. Išvydę gražias vaikų pagamintas lesyklėles, žmonės svarstė, kad toks darbas turėtų būti įvertintas bent jau euru, tad dažnas tiek ar daugiau ir aukojo.

„Ąžuolo“ progimnazijos technologijų mokytojas Romas Kupčinskas sako, kad Lietuvos šimtmečio proga moksleiviai pagamino 100 lesyklėlių, o tokia akcija organizuojama jau penkioliktą kartą.

Anot mokytojo, vaikai noriai daro lesyklėles. Pjaustydama triūsia visa mokykla, o atskiras dalis dažniausiai sujungia „Jaunieji miško bičiuliai“.

Šiemet už lesyklėles gautus pinigus nuspręsta paaukoti keturmečiam Nojui iš Žemaitijos. Pasak mokytojo, jo istorija neseniai pasakota žiniasklaidoje – pinigai reikalingi reabilitacijai užsienyje. Pernai per 200 eurų buvo surinkta panevėžiečiams – močiutei, auginančiai dvi mergaites, kurių viena neįgali.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų