Ministras: mokytojų atlyginimai turi būti didesni nei vidutinė alga

Ministras: mokytojų atlyginimai turi būti didesni nei vidutinė alga

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sako, kad mokytojų atlyginimai turi būti 20 arba 30 proc. didesni nei vidutinė alga šalyje.

Antradienį susitikęs su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos lyderiu Andriumi Navicku ministras teigė, kad pedagogų algų klausimas bus aptartas penktadienį Vyriausybėje, kur posėdžiaus darbo grupė dėl viešojo sektoriaus finansavimo.

Šiuo metu vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje praktiškai sutampa su vidutiniu pedagogų atlyginimu.

„Šitame posėdyje mes aptarsime, kaip galima artėti prie to tikslo, (…) kad mokytojo darbo užmokestis būtų gal 20, gal 30 procentų didesnis už vidurkį“, – žurnalistams sakė A. Monkevičius.

Jis tvirtino besitikintis to pasiekti per artimiausius kelerius metus.

Statistikos departamento duomenimis, mokytojai Lietuvoje uždirba 739 eurus „į rankas“, o vidutinis atlyginimas šalyje siekia 728 eurus.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Komentarai

  • Deja, ne visi mokytojai tiek gauna į rankas. Neklaidinkite žmonių.

    • Jei mokytojas dirba MAŽIAU nei 36 val per savaitę, t.y. nepilnu etatu, jis ir gaus mažesnę algą. Kaip ir visi dirbantieji. Negi norite, kad turintis 2 savaitines pamokas ir 24 savaitines pamokas – gautų vienodą atlyginimą??? O atlyginimai pagal įstatymą (pagal gruodžio mėnesio skaičiavimus) mokytojo metodininko su stažu virš 25 metų yra : koeficientas (minimalus) 7,96 dauginamas iš bazinio dydžio 132,5 eu dauginamas iš pareigybės dydžio (viena pilna pareigybė – vid. 24 pamokos per savaitę + 16 val. pasiruošimui ir darbų taisymui) buvo 1054,70 eur „ant popieriaus“ arba 809 eur į rankas (čia be koeficiento didinimo, o didinamas beveik visiems mokytojams nuo 3 iki 15 proc.). Vidutinis darbo užmokestis 2018m. 3 ketv. šalyje buvo 926,7 EUR „ant popieriaus“. Taigi – vyresnio amžiaus mokytojų darbo užmokestis jau dabar yra 13,8 proc. didesnis nei vidutinis. O jau priimti įstatymai, kad nuo 2019m. rugsėjo bus mokytojų alga didinama, po to nuo 2020 metų dar didinama. Taip, kad – neverkite, mieli mokytojai, o dirbkite sąžiningai, užsidirbsite.

  • tik nereikia lia lia, mokytojai nuo seno burbuliavo ir jiem buvo vis dadedama, tik tylėjo inžinieriai, įmonių darbuotojai, dar profesoriai……Dažnas mokytojas jau nebėr tas, koks buvo anksčiau ir ne visi dėl išmokymo pergyvena……….Na mokytojai nedirba daugiau ar sunkiau kaip kitų profesijų žmonės, jie net dirba trumpiau

    • Ar Petriukas dirbo mokytoju? Padirbkit bent 1 metus mokykloje, o tada teikite.

  • Padirbekit bent 1 men.slaugos ligonineje slaugytoja,paziuresim kaip kalbesite…

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų