Nuo vakarais čia susirenkančių triukšmingų kompanijų, po savęs paliekančių kalnus šiukšlių ir vėmalų balas, kenčiantys artimiausi gyventojai dėkoja likimui, kad pirmadienio vakarą gaisras turgelyje kilo dar nesutemus.
Antraip jo nuostoliai galėjo būti gerokai baisesni.
„Kitaip ir negalėjo būti. Tas vaikų piktybiškumas, nesiskaitymas su suaugusiaisiais, jų nebaudžiamumas ir padarė, kad dabar prekiaujame tarp nuodėgulių. Laimė, kad sudegė tik trys prekystaliai, o juk galėjo ugnis pasiglemžti visą prekyvietę“, – po gaisro Dariaus ir Girėno gatvėje esančiame „Žaros“ turgelyje apmaudą liejo prekybininkai.
Jie net neabejojo, kad pirmadienio vakarą, apie 21 val., tokiu metu neveikiančioje turgavietėje liepsnos pašoko sukeltos paauglių.
Pasak vietinių, jų būriai į turgavietę susirenka vakarais, kai prekiautojai jau skirstosi, ir šėlioja iki išnaktų.
Gesinti įsiplieskusios ugnies į „Žaros“ turgavietę pirmadienio vakarą sulėkė du ugniagesių ekipažai.
Visgi liepsnos spėjo padaryti nemažų nuostolių: sudegė trys prekystaliai, gerokai aprūko visa prekyvietė, pajuodo metalinė stoginių danga.
Nelaimės nuostolius ir priežastis vakar aptarinėję turgaus prekeiviai svarstė, kad metalas, matyt, ir neleido ugniai plėstis, nes kitaip raudonas gaidys tikrai būtų persimetęs ir į kioskus.
Anot jų, dar pasisekė, kad gaisras kilo nesutemus. Jei ugnis būtų plykstelėjusi naktį, Panevėžys „Žaros“ turgelio veikiausiai jau nebeturėtų.
Kad dega jų darbo vieta – nedidelė turgavietė po atviru dangumi, ne vienas prekeivis pasakojo sužinojęs vos prasidėjus gaisrui.
Išsigandę žmonės apie nelaimę vieni kitiems pranešinėjo telefonu. Tie, kurie atvyko į gaisravietę, pamatė įsiplieskusią ugnį ir ją jau gesinančius ugniagesius.
Prekeiviai įsitikinę: dėl nelaimės kalti paaugliai.
Genovaite prisistačiusi prekybininkė prisiminė pirmadienį savo kioską uždariusi jau gerokai po aštuntos vakaro, o išeidama matė po stoginėmis susėdusius jaunuolius.
„Ne tik paaugliai ten buvo, mačiau ir vaikų, kuriems gal dešimt, gal dar mažiau metų. Bijau aš jų. Jie įžūlūs, keikiasi, netgi užkabinėja ir pravardžiuoja. Toks dabar mūsų jaunimas“, – baisėjosi Genovaitė.
Kiti prekeiviai vienas per kitą pasakojo, kad į turgelį vakarais besirenkantis jaunimas čia išgėrinėja, daužo butelius, šiukšlina, niokoja visa, ką užtinka, ir dargi dergia. Žmonės tvirtino rytais atėję į turgelį nesyk tarp prekystalių aptikę netgi išmatų.
Taip pat cigarečių, spjaudalų ir vėmalų.
„Aš sutikčiau mokėti saugos tarnybai, kad tik atėjusi rasčiau tvarką. Mokėjau už kioską 5 000 eurų, man būtų didžiulis nuostolis jo netekti“, – kalbėjo Genovaitė.
„Po stoginėmis matau vaikus netgi sutemus, kai privalėtų jau miegoti. Kodėl tėvai jų nepasigenda, kodėl leidžia tokiu laiku nebūti namuose?“
J. Ragažinskaitė
Įžūliu jaunimu besiskundžiantiems prekeiviams pritarė ir į turgavietę užsukęs buvęs Panevėžio meras Povilas Vadopolas.
Anot jo, šis turgelis seniai tapęs karštuoju tašku, o policijos dėmesio jam per mažai.
„Matyti, kad Panevėžyje ir vėl buriasi gaujos. Šįkart – nesuvaldomų vaikų“, – konstatavo P. Vadopolas.
„Žaros“ turgavietės stoginės tapusios viso mikrorajono piktžaizde.
Turgavietės kaimynystėje esančio daugiabučio namo gyventojų bendrijai vadovaujanti mokytoja Janina Ragažinskaitė pasakojo, jog vietiniai seniai neturi ramybės.
Anot jos, vakarais į turgavietę susirinkęs jaunimas ne tik šūkauja, dargi užsikaria ir laksto metaliniais stoginių stogais.
„Po stoginėmis matau vaikus netgi sutemus, kai privalėtų jau miegoti. Kodėl tėvai jų nepasigenda, kodėl leidžia tokiu laiku nebūti namuose?“ – stebisi pedagogė.
„Žaros“ turgavietę administruojančios bendrovės Panevėžio butų ūkio direktorius Vidmantas Žukauskas pripažino ir iš pačių prekybininkų, ir iš turgelį tvarkančios valytojos girdėjęs spėlionių, jog prekystalius greičiausiai bus padegęs jaunimas, laiką leidžiantis po stoginėmis.
„Sunku būtų patikėti, kad turgus užsidegė pats“, – pakomentavo direktorius.
Pasak jo, dabar įmonės specialistai skaičiuoja patirtus nuostolius.
V. Žukauskas neslepia, jog įtartinos kompanijos šiame turguje – įsisenėjęs galvos skausmas ir kol kas, regis, nepagydomas.
Prekeiviai ne kartą administracijai skundėsi dėl jaunimo keliamų orgijų.
Tačiau turgavietės administratoriai nebeišmano, kaip gintis nuo įžūliai besielgiančių paauglių.
Pasak direktorius, apie jaunuolių keliamą problemą ne kartą kalbėta ir su Panevėžio policija, bet situacija nesikeičia.
V. Žukausko teigimu, Panevėžio butų ūkis pagal išgales prižiūri turgavietę, jo teritoriją kuopia valytoja, o ką ji ten randa, pasak vadovo, net nepadoru ištarti.
Kadangi teritorija ne privati, o valstybinėje žemėje, jos negalima aptverti, o saugos tarnybos, direktoriaus nuomone, tokios visų pereinamos turgavietės nė nesiimtų saugoti.
Pasak V. Žukausko, turgavietėje įrengta vaizdo stebėjimo kamera, tačiau pats abejoja, ar gaisrą tiriantiems pareigūnams ji ką reikšmingo parodys.
Panevėžio policija tvirtina „Žaros“ turgavietės skaudulį irgi žinanti.
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialisto Tado Martinaičio teigimu, pareigūnai stebi turgavietę kaip ir kitas jaunimo susibūrimo vietas daugiabučių kiemuose, kai kurių lopšelių-darželių teritorijose.
Ir ugniagesiai, ir policija taip pat kelia versiją, jog turgavietėje gaisras kilo neatsitiktinai.
Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl svetimo turto suniokojimo.
Komentarai
nugriaut velniop tą turgelį. tie stogai, pašiūrės kažkokios – nieko keisto kad traukia visokius padugnes. labai nemaloni vieta net ir be paauglių