Miesto centre aidėjo šūviai

Miesto centre aidėjo šūviai

 

Ketvirtadienio popietę įvykiai Panevėžio kolegijos patalpose ir šalia jų priminė veiksmo filmą. Vykstant paskaitoms, kažkokie piktų kėslų turėję asmenys viduje pradėjo šaudyti, sužeidė ne vieną studentą, spėta, kad gali būti įkaitų. Laimė, visa tai tebuvo dvi savaites truksiančių Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karinių pratybų dalis.

Suplanuota taip, kad keli nežinomi ginkluoti asmenys įsibrauna į kolegiją ir pradeda šaudyti. Iškviesti greitosios medikai ir policijos pareigūnai. Sužeistųjų buvo ir lauke, ir viduje. Vos medikams pajudėjus į pastatą, pasigirdo šūviai. Jei įvykiai būtų realūs, būtų nukentėję ir jie – nepaisydami šūvių drąsiai ėjo link pastato. Skubiai atvykę ginkluoti pareigūnai bandė įeiti į pastatą, jiems tai padaryti pavyko. Veiksmas persikėlė į antrą aukštą, ten buvo ginkluotų žmonių ir studentų, paimtų įkaitais, taip pat garsiai rėkiančių, prašančių pagalbos sužeistųjų. Incidentas baigėsi įtariamųjų sulaikymu, sužeistuosius išgabeno karo medikai. Kiek ir kokių klaidų padaryta ir ar jų apskritai buvo pratybų metu, paaiškės vėliau viską įvertinus.

Panevėžio apskrities VPK laikinasis viršininkas Renaldas Žekonis sako, kad vertinti dar ankstoka.

Pasak jo, šiose pratybose buvo daug ne tik dalyvių, bet ir stebėtojų, kurie fiksavo pratybų eigą, pliusus ir minusus.

„Po to informaciją surinksime į vieną vietą ir padarysime išvadas. Sakoma, kad pratybų nebūna be klaidų. Geriau išanalizuoti klaidas, kurias padarome pratybose, kad realioje situacijoje jų nebūtų“, – sakė jis.

Pasak R. Žekonio, šių pratybų esmė buvo išsiversti savo jėgomis. Pagal planuotą situaciją tiek policijos pajėgų, kiek dalyvavo pratybose, turėjo pakakti, tačiau išanalizavus visą medžiagą bus sprendžiama, ar jų užteko, galbūt galėjo būti kitaip išdėstytos ir panašiai.

„Įspūdžiai nekokie. Pratybos yra pratybos, bet pabandžius realiai įsivaizduoti, tai netgi sunku suvokti, kaip būtų ir ką mes darytume tokiu atveju“, – sakė pratybas stebėjusi įvykių centre atsidūrusi Panevėžio kolegijos darbuotojų saugos ir sveikatos specialistė Ramunė Kopūstaitė.

Pratybų metu tikrų studentų šiame korpuse neturėjo būti – paskaitos pasibaigė kiek anksčiau.

Intensyvios pratybos

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Rolandas Putnikas sako, kad šį kartą buvo daugiau policijos pratybos.

„Policija atliks savo darbą ir bandys išvengti didelio masto netekčių“, – sakė apie šaudynių scenarijų jis.

Vado teigimu, pasitarus su medikais, policija, ugniagesiais gelbėtojais panašių pratybų suplanuota ir daugiau. Trečiadienį, pavyzdžiui, Pajuosčio aerodrome buvo imituojama aviakatastrofa. Vėliau bus ir kitų incidentų. Šį savaitgalį mieste bus įvesta karinė padėtis. Pasak R. Putniko, priešiškai nusiteikusios Udijos kariai užims keletą objektų ir lauks ginkluotųjų Udijos pajėgų.

„Po metų jie vėl nori užimti miestą“, – primena, kad panašus scenarijus buvo ir pernai, vadas.

Objektai bus išlaisvinti, tačiau vėliau husarams teks susikauti su Udijos valstybės ginkluotosiomis pajėgomis. Tad veiksmas vyks visame mieste.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų