EDITA TAMOŠIŪNAITĖ

MIELI PANEVĖŽIO KRAŠTO ŽMONĖS!

MIELI PANEVĖŽIO KRAŠTO ŽMONĖS!

Rinkimai – Jūsų galimybė pareikalauti iš politikų atsakomybės, įsipareigojimo įgyvendinti sprendimus, atitinkančius realius žmonių poreikius, kartu auginti piliečių pasitikėjimą valstybe ir kurti jos gerovę.

Esu EDITA TAMOŠIŪNAITĖ – Jūsų kandidatė į Lietuvos Respublikos Seimą balandžio 23 d. vyksiančiuose Anykščių-Panevėžio apygardos rinkimuose.

Turiu didelę darbo patirtį, kurią įgijau dirbdama mokytoja, gimnazijos direktore, Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje, viceministre LR Švietimo ir mokslo ministerijoje, o šiuo metu dirbu ir ginu viešąjį interesą Vilniaus miesto savivaldybės taryboje. Gindama viešąjį interesą, esu dirbančių, vaikus auginančių, pagalbos ir paramos reikalaujančių žmonių pusėje.

Esu ištikima savo nuostatoms, kurias grindžiu krikščioniškosiomis vertybėmis ir sąžininga politika. Visi politiniai, ekonominiai, socialiniai, kultūrinai siekiai yra be galo svarbūs, bet tik dirbdami ir gyvendami pagal 10 Dievo įsakymų, atsigręždami į paprastą žmogų, kursime stipresnę, saugesnę, patikimesnę valstybę.

ŠEIMOS POLITIKA

Svarbiausias valstybines prioritetas turi tapti šeimos politika. Tradicinė šeima – tai pagrindinė visuomenės ląstelė.  Stiprindami šeimą, šeimos vertybes, išspręstume daugybę valstybės problemų: demografijos, emigracijos, socialinės atskirties, atspindinčius visuomenės poreikius bei ateities galimybes.

 • 120 eurų išmoka kiekvieną mėnesį už kiekvieną vaiką. Šiam tikslui įgyvendinti pinigai būtų skirti apmokestinus bankus bei didžiuosius prekybos centrus;

 • Negimusių vaikų gyvybės teisinė apsauga;

 • Šeimos kortelė daugiavaikėms šeimoms;

 • Vaikų globa, arčiausia šeimos modeliui.

SOCIALINĖ IR SVEIKATOS POLITIKA

  Valstybė privalo parodyti daugiau aktyvumo bei atsakomybės už bendros gerovės kūrimą. Valstybės institucijos ypatingą dėmesį turėtų skirti labiausiai pažeidžiamiems piliečiams, kurie be atitinkamos paramos nesugebės susitvarkyti su mūsų šalies ekonominiais padariniais. Mūsų šalyje įvedus eurą, kuriam Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos Seimo nariai nepritarė, Lietuvos žmonių materialinė gerovė gerokai suprastėjo dėl mažų pajamų ir neišsaugotų kainų, nes kainos šoktelėjo labai smarkiai, o gyventojų pajamos liko beveik nepakitusios. Taip pat svarbu efektyvinti sveikatos apsaugos sistemą ir jos finansavimą, mažinti vaistų kainas, kurios Lietuvoje yra didžiausios, palyginti su šalimis kaimynėmis. Tai pasiekti galima įgyvendinus šias priemones:

 • darbo užmokesčio didinimas (mažinant darbo santykių apmokestinimą ir didinant neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) bei socialinių garantijų užtikrinimas dirbantiesiems;

 • pensijos didinimas ir nuolatinis indeksavimas, susiejant su vidutiniu darbo užmokesčiu;

 • 5 proc. PVM būtiniausiems maisto produktams (grūdiniams ir pieno produktams, mėsai, kiaušiniams, daržovėms, vaisiams ir kt.);

 • vaistų įsigijimo lengvatos asmenims, išleidžiantiems medikamentams daugiau negu 30 eurų;

 • žmonėms, sulaukusiems 75 metų, pagrindiniai vaistai nemokami.

SĄŽININGA IR TEISINGA POLITIKA

Politikoje neturi būti vietos korupcijai. Su korupcija reikia kovoti ne žodžiais, o realiais veiksmais ir tai reikia pradėti nuo savęs. Lietuvos lenkų rinkimų akcija – krikščioniškų šeimų sąjunga, kuriai atstovauju, niekada nebuvo įsivėlusi į jokį korupcinį skandalą, principingai niekada nepriimdavo ir nepriima paramos iš verslo struktūrų.

Būtina kurti įstatyminę bazę, nukreiptą ne tik į kovą su korupcijos atvejais, bet ypač į korupcijos priežasčių šalinimą. Taikyti griežčiausias baudžiamąsias priemones korumpuotiems tarnautojams ir politikams, įvesti visuotinį turto ir pajamų deklaravimą.

Siekiant padidinti mūsų teisingumo sistemos nešališkumą ir objektyvumą, taip pat sumažinti bet kokį spaudimą teismams, siūlau įvesti Lietuvos teisės sistemoje prisiekusiųjų teismo instituciją. Teisinio reguliavimo sistema Lietuvoje privalo būti sklandi, paprasta ir suprantama.

Išvardintiems tikslams įgyvendinti yra parengti įstatymų projektai, kuriuos būtina priimti ir įgyvendinti.

KRIKŠČIONIŠKOS VERTYBĖS, SOCIALINIS TEISINGUMAS IR SĄŽININGA POLITIKA – tai pagrindiniai mano, kaip ir mano atstovaujamos politinės jėgos LLRA-KŠS, šūkiai.

Poltinė reklama bus apmokėta iš specialiosios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos rinkimų sąskaitos. Užsk.nr. 20456

Komentarai

 • negalėsiu už jus balsuoti, nes svarbiausiais klausimais: švietimo ir kultūros, nėra jokių pastebėjimų, o juk šiandien kardinaliai išsprendus kultūros ir švietimo problemas, po 10 metų nebereikėtų spręsti Jūsų minėtų problemų.

 • miau

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų