Vientelis gydymas, kurio Elija visada laukia – delfinų terapija. Ji ne kartą dalyvavo tokiuose užsiėmimuose ir visi iš karto pamatė naudą. B. Purlytės asmeninio archyvo nuotr.

Mažoji kovotoja su vėžiu ilgisi delfinų

Mažoji kovotoja su vėžiu ilgisi delfinų

Panevėžietės Birutės Purlytės dukrą Eliją medikai vadina tikru stebuklu.

Ši stipri devynmetė visą savo gyvenimą kovoja su itin sunkia ir nuožmia onkologine liga. Iš ligoniukės ji atėmė regėjimą ir dar labai daug, bet tik ne mokėjimą džiaugtis. Sunku ir besuskaičiuoti, kiek mergaitei teko iškęsti sudėtingų operacijų, bet auglys vis tiek nepasitraukė. Vienintelė procedūra, kurios ji laukia ir kuri ypač veiksminga – delfinų terapija, bet kad vaikui galėtų suteikti tokią pagalbą, mama priversta pati prašyti paramos.

„Su Elija mažai kalbamės apie ligą, nenoriu jos gąsdinti, kelti streso. Elija žino, kad jos galvoje baubukas ir turime jį nugalėti”, – itin jautrų pokalbį apie dukrelę, kurios galvytėje netrukus po gimimo buvo aptiktas auglys, pradeda Birutė.

Elija – vienintelė 35-erių B. Purlytės atžala. 2012–ųjų pavasarį gimusios sėkmingai išnešiotos mergytės sveikata niekam nekėlė įtarimų. Medikai konstatavo: naujagimis sveikas kaip ridikas.

Tačiau vos po 2,5 mėn. Mama pajuto, kad dukrytei kažkas yra ne taip.

„Mergaitė nenorėjo valgyti, nebesikeldavo naktį. Jos akyčių vyzdžiai lakstė į šonus, kas jau turėjo kelti įtarimų medikams”, – prisimena Birutė.

Tokie jos nuogąstavimai tąkart gydytojams pasirodė tik nepatyrusios mamos panika. Gydytojai liepė neieškoti ligų – vaikas esą visiškai sveikas. Tą Birutei tvirtino net neurologai.

Tačiau mama negalėjo nurimti. Galiausiai jai prirėmus Hipokrato tarnus, vaikas buvo priimtas rimtesniems tyrimams Panevėžyje. Ir mamos baimės išsipildė – su kaupu.

Ištraukit „jį”

Mažylės Elijos galvoje aptiktas vėžinis darinys. Biopsiniai tyrimai parodė, kad tai yra žemo piktybiškumo auglys. Bet netrukus liga parodė, kad ji nusiteikusi itin agresyviai.

„Taip prasidėjo mūsų ilga kelionė kovojant su liga. Elijos galvytė jau ištvėrė 11 operacijų, jos kūnas narkozėse praleido 60 valandų. Turėjome netgi komą, sepsinį meningitą”, – neįtikėtinus devynmetės išgyvenimus vardija B. Purlytė.

Kai Elijai buvo šeši mėnesiai, prasidėjo ilgas gydymas chemoterapija. Tačiau rezultatai vilčių suteikė vos pusmečiui, po to auglys padidėjo net 45 poc. ir jau siekė kelis centimetre.

„Trejų metukų Elijos laukė radioterapija ir pusantrų metų chemoterapija, kurios leistis į ligoninę važiuodavome po kartą per savaitę. Mes tiesiog gyvenome ligoninėje”, – prisimena mama.

Bet kokios priemonės mergaitės ligą sustabdydavo tik tam tikram laikui. 2019–aisiais mažylės būklė tapo kritinė.

„Auglys tiek išvešėjo, kad dukra ėmė netekti sąmonės, nuolat vėmė. Skausmų metu ji raudavo plaukus nuo galvos ir maldaudavo ištraukti „jį” iš galvos”, – ir dabar ašaras sunkiai tramdo mama.

Kritinės būklės mergytė buvo skubiai paguldyta į Kauno klinikas, medikai nesiryžo ilgiau delsti ir nusprendė imtis operacijos. Prognozės buvo labai liūdnos – duotas tik 1 proc., kad ligoniukė išgyvens.

Visą straipsnį skaitykite gruodžio 3 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Kaip galima prisidėti?

    • Mindaugai pasižiūrėkite mamu unija joms rinko rudenį lėšas,dabar ir renka ..ir taip visada yra kas keli mėn…yra ir kitų sergančių kurie nesinaudoja vaiko liga

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų