A lygos starte – pergalė prieš „Sūduvą“

Šiandien Marijampolėje FK „Panevėžys“ žaidė pirmąsias A lygos sezono rungtynes. Svečiai po atkaklios kovos rezultatu 1:0 (0:0) palaužė šalies vicečempionus „Sūduvos“ komandą.

Panevėžio ekipa rungtynes pradėjo aktyviai ir nuo pirmų minučių stengėsi rasti kelią link šeimininkų vartų. 11 minutę vienas prieš varžovų vartus išbėgo Ernestas Veliulis, tačiau „Sūduvos“ vartų sargas buvo greitesnis. Netrukus Marijampolės klubas į tai atsakė keliomis atakomis.

Puikų šansą įsiveržti į priekį „Sūduva“ turėjo 23 min., tačiau J. Jefremovo smūgį atrėmė Rafaelis Broetto. Netrukus jau kitoje aikštės pusėje puikia proga nepasinaudojo Elivelto. Netrukus R. Broetto savo pastangomis vėl išgelbėjo Panevėžio komandą nuo ypač pavojingos atakos. Deja, jau pirmose sezono rungtynėse traumą patyrė R. Broetto, kurį įpusėjus pirmajam kėliniui turėjo pakeisti Š. Jurevičius. Nors kėlinio pabaigoje „Sūduva“ turėjo daugiau šansų pasižymėti, pirmoji susitikimo dalis baigėsi be įvarčių – 0:0.

Marijampoliečiai ir po pertraukos kūrė pavojingas situacijas prie „Panevėžio“ vartų. Šeimininkų saugas R. Habranas 51 minutę iš puikios situacijos laisvas smūgiavo virš vartų. Tačiau kitoje aikštės pusėje 54 min. Justinas Januševskis puikiu smūgiu galva nuginklavo „Sūduvą“ – 0:1. Marijampolės ekipos žaidime po praleisto įvarčio atsirado sumaištis, o panevėžiečiai netrukus surengė dar kelis pavojingus išpuolius.

Sveičiai puikią kontraataką surengė 63 min., kai E. Veliulis paliko varžovų vartininką už savęs, tačiau kamuolį nuo vartų linijos paskutinę akimirką išmušė „Sūduvos“ gynėjas S. Kerla. Per likusį laiką marijampoliečiai surengė nemažai pavojingų momentų, tačiau galiausiai pergalę šventė Panevėžio ekipa.

Susitikimą su „Sūduva“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Rafaelis Broetto (35 min. Šarūnas Jurevičius), Hugo Figueredo, Justinas Januševskis, Franklinas Onwudiwe, Rafaelis Floro, Pijus Širvys, Eligijus Jankauskas, Ernestas Veliulis, Tautvydas Eliošius, Elivelto (83 min. Jeffrey Sarpongas), Sebastianas Vasquezas (73 min. Jorge Elias).

„Panevėžio“ komandos treneris Joao Martinsas pasidžiaugė iškovota pergale.

„Puiku pradėti sezoną pergale ir iškovotais trimis taškais. Tačiau pačios rungtynės nebuvo labai geros. Žaidėme neblogai, tačiau ir oponentas buvo labai stiprus, kuris neleido mums parodyti visų galimybių. Esu laimingas, kad šiame susitikime pavyko iškovoti tris taškus“, – po mačo teigė strategas.

Antrojo turo rungtynes FK „Panevėžys“ žais kovo 14 dieną. Panevėžiečiai namuose, „Žemynos“ progimnazijos stadione, susitiks su Telšių „Džiugo“ futbolininkais.