„Lietkabelio“ krepšininkai namuose pasiekė pergalę

Šįvakar Panevėžio „Lietkabelis“ (4/3) Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate rungtynes namuose žaidė su Utenos „Juventus“ (4/2). Aikštės šeimininkai šį susitikimą laimėjo rezultatu 92:89 (25:22, 20:22, 22:23, 25:22).

Rungtynes sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai. Po Džordže Gagičiaus dėjimo iš viršaus bei tolimo Nikola Radiševičiaus metimo aikštės šeimininkai pirmavo rezultatu 5:0. Trenerio Nenado Čanako auklėtiniams ir toliau priklausė iniciatyva. Įpusėjus pirmajam mačo ketvirčiui panevėžiečiai pirmavo rezultatu 19:10. Tuo metu „Lietkabelio“ krepšininkai buvo pataikę keturis tritaškius metimus iš tiek pat galimų.

Vėliau sėkmingesnę atkarpą sužaidė uteniškiai, po kurios aikštės šeimininkų persvara ištirpo iki 1 taško – 19:18. Po pirmojo mačo ketvirčio „Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 25:22.

Nors panevėžiečiai pirmavo visą laiką, bet jų persvara buvo trapi. Antrojo kėlinio pradžioje „Lietkabelio“ pranašumas siekė vos tašką – 28:27.

Sužaidus pusę laiko antrajame mačo ketvirtyje po svečių ekipos gynėjo Patricko Millerio tikslaus metimo „Juventus“ komandai pavyko išlyginti rezultattą – 31:31, o po akimirkos taškus pelnius Tomui Lekūnui, jau priekyje 33:31 buvo svečiai. Iki pat antrojo kėlinio pabaigos aikštėje kova vyko taškas į tašką. Poilsio komandos išėjo „Lietkabeliui“ pirmaujant 45:44.

Antrąją rungtynių pusę vėl sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai. „Lietkabelio“ krepšininkai pelnė 5 taškus be atsako ir įgijo 6 taškų persvarą – 50:44. Svečiai sugebėjo nepaleisti per toli į priekį šeimininkų ir greitai rezultatą išlygino 53:53. Lygus rezultatas 67:67 buvo ir po trijų ketvirčių.

Mačo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame susitikimo kėlinyje. Jame nė vienai komandai nepavyko įgyti kiek ryškesnio pranašumo. Iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos likus žaisti 5 minutes rezultatas buvo lygus 79:79. Po Panagiočio Kalaitzakio vieno ir dviejų Kristupo Žemaičio tikslių tritaškių metimų „Lietkabeliui“ pavyko susikrauti 9 taškų persvarą – 88:79. Panevėžiečiai dramatiškai vykusiose rungtynese sugebėjo iškovoti pergalę rezultatu 92:89.

„Lietkabelis“: Nikola Radičevičius ir Kristupas Žemaitis po 18, Panagiotis Kalaitzakis 14, Gediminas Orelikas 12, Džordže Gagičius 11.

„Juventus“: Patrickas Milleris 23, Rokas Gustys 15, Vytautas Šulskis 13, Tomas Lekūnas 12, Mindaugas Kupšas 9.

Artimiausias rungtynes „Lietkabelis“ žais spalio 26 dieną. Europos taurės turnyre panevėžiečiai namuose susitiks su Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkais. Rungtynės „Cido“ arenoje prasidės 19 valandą.