Nuo gegužės neprivalomas veido apsaugos kaukes vėl teks prisiminti – jų nedėvinčiųjų poliklinikos nebeįsileidžia.

Koronavirusas vėl įsibėgėja: poliklinikose jau privalomos kaukės

Koronavirusas vėl įsibėgėja: poliklinikose jau privalomos kaukės

Daugėjant susirgimų koronavirusu, Panevėžio miesto ir rajono poliklinikos nuo pirmadienio vėl sugriežtino lankymosi jose tvarką – kaukės ne rekomenduojamos, o jau tapo privalomos. Nors kol kas susirgimų skaičiai nėra drastiški, medikai tikina jau ne vieną savaitę stebintys neraminantį augimą.

Panevėžio miesto poliklinikos direktoriaus Karolio Valantino teigimu, nors, palyginti su ankstyvu pavasariu, kai veikė mobilieji punktai, dabar testavimo apimtys gerokai sumažėjusios, visgi tendencija vėl kelia nerimą.

Pasak direktoriaus, dabar per dieną greitieji testai atliekami maždaug 30-iai pacientų, bet iš jų daugiau nei pusė – teigiami. Toks augimas stebimas jau kurį laiką.

„Matome, kad iš testuojamų trisdešimties pacientų penkiolika ar iki dvidešimties serga, tad kyla klausimas, o kaip būtų, jei testuotume tris šimtus?“ – sako poliklinikos vadovas.

Anot jo, panikos kelti nereikia, tačiau, saugant pacientus ir įstaigos personalą, poliklinikoje imtasi griežtesnių saugumo priemonių.

Jau nuo pirmadienio į polikliniką ateinantieji ir pacientai privalo dėvėti veido kaukes. Jų dėvėti nebebuvo privaloma maždaug nuo gegužės.

„Tam, kad pacientai saugotų kitus, prašome jų būti su kaukėmis. Ir darbuotojai, kurie kontaktuoja su pacientais, dėl saugumo dėvi kaukes“, – teigė K. Valantinas.

Budėjimo režimas

Dėl poliklinikoje vėl reikalaujamų dėvėti kaukių K. Valantinas tvirtina neišgirdęs nė vieno skundo.

Anot jo, žmonės puikiai žino, kad kiekviena gydymo įstaiga gali pasitvirtinti griežtesnius reikalavimus.

Kol kas poliklinikos medikus koronavirusas aplenkia. O pacientai, direktoriaus teigimu, COVID-19 serga labai įvairiai. Vieniems simptomai praktiškai nepasireiškia. Jiems ligą dažniausiai išduoda nedaug pakilusi temperatūra. Yra ir tokių, kuriems temperatūra tai nukrenta, tai vėl pakyla. Ir taip tęsiasi visą savaitę.

Pasak K. Valantino, kol kas poliklinika apsiribos reikalavimu dėvėti kaukes – papildomų apsaugos priemonių dar neplanuojama imtis. Tarkime, per ankstesnius karantinus buvo įrengti postai ir į polikliniką galėjo patekti tik užsiregistravę asmenys. Direktorius tikisi, kad tokių drastiškų priemonių nebeprireiks.

Poliklinikos vadovas prognozuoja, kad tikroji situacija paaiškės rudenį, kai atvės, vaikai sugrįš į mokyklas.
Nors mobilusis punktas Panevėžyje išardytas, K. Valantino teigimu, Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu jis liko budėjimo režimu ir prireikus būtų įrengtas per dvi tris dienas.

Kreipiasi testo

Nuo pirmadienio veido apsaugos kaukės privalomos ir Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikoje.
„Sergančiųjų COVID-19 tikrai daugėja. Kiek, negaliu pasakyti, nes procentais neskaičiavome. Pacientai paprastai serga nesunkia forma, tačiau jų labai daugėja“, – sako vyriausiojo gydytojo pavaduotoja asmens sveikatos priežiūrai Danutė Pajėdienė.

Anot jos, tokia tendencija stebima nuo liepos antros pusės.

Pavaduotojos teigimu, dauguma besikreipiančiųjų į polikliniką ateina jau žinodami, kad serga COVID-19. Jiems reikalinga įteisinti sirgimą, nes namie darytas testas nėra įrašomas į ligos istoriją – tik poliklinikoje atlikus testą užfiksuojama, kad žmogus serga.

Ligoninė pildosi

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje šiemet atokvėpio nuo koronaviruso ir nebuvo. Šios ligoninės Infekcinių ligų klinikos vedėjo Eugenijaus Preidžio teigimu, nors dabar reanimacijoje neguli nė vienas COVID-19 pacientas, tačiau skyriuje jau maždaug porą savaičių tokių ligonių daugėja.

„Sergančiųjų atsiranda, bet pas mus guldomi ligoniai iš visos apskrities, tad pagal tokį mastą jų kol kas dar nedaug“, – sako E. Preidis.

Anot jo, kiek žinoma iš poliklinikų medikų, dabar koronavirusu sergama gana nesunkiai: liga pasireiškia sloga, gerklės ir raumenų skausmu, bloga savijauta, pakilusia temperatūra. Į ligoninę patenka jau sunkesnės būklės pacientai.

„Mūsų klinikoje gydosi dešimtys tokių ligonių, bet jau matyti tendencija, kad jų po truputį daugėja. Dar neseniai turėdavome po 5–6 ligonius, užsikrėtusius koronavirusu, dabar jau 10–20. Žmonės karščiuoja, kosėja, dūsta, juos kamuoja kovidinės pneumonijos. Laimė, kol kas labai sudėtingų būklių nėra“, – sako įstaigos vedėjas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų