P. Židonio nuotr.

Įtarus COVID-19 mutacijos plitimą teritorijoje, joje bus atliekami tik PGR testai

Įtarus COVID-19 mutacijos plitimą teritorijoje, joje bus atliekami tik PGR testai

Įtariant pavojingos COVID-19 mutacijos plitimą tam tikroje teritorijoje, joje bus atliekami tik PGR testai, informavo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pasak jos, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) tokioje teritorijoje kurį laiką nevykdys testavimo greitaisiais antigeno testais, nes būtent PGR ir po jo atliekami sekoskaitos tyrimai leidžia aptikti koronaviruso mutacijas.

„Jei bus nustatytos koronaviruso mutacijos, atlikus mėginių sekoskaitą bus galima išsiaiškinti mutacijų paplitimą teritorijoje ir organizuoti kitus atsako veiksmus“, – teigia SAM.

Minėtose teritorijose NVSC išplės ir sąlytį turėjusių asmenų nustatymo apimtis – kaip rizikingą sąlytį su koronaviruso mutacijų atvejais turėję asmenys bus vertinami tie, kurie bendravo 96 val. laikotarpiu (iki šiol sąlytį turėjusių asmenų nustatymo laikotarpis buvo 72 val.).

Lietuvoje nuolat vykdomi atsitiktinės imties sekoskaitos tyrimai.

NVSC nuo kovo operatyviai ieško sąlytį su pavojinga atmaina užsikrėtusiuoju turėjusių asmenų paiešką, tiria ne tik didelės, bet ir mažos rizikos sąlytį turėjusius žmones, taip pat ir turėjusius sąlytį su kontaktiniais asmenimis.

Prireikus NVSC kartu su savivaldybėmis organizuoja masinį testavimą darbovietėse, ugdymo institucijose, namų ūkiuose, masiniuose renginiuose ar platesne apimtimi – geografinio regiono mastu.

Policijos departamentas griežčiau vykdo kasdienį tikrinimą dėl izoliacijos reikalavimų laikymosi asmenims, turėjusiems didelės rizikos kontaktą su žmonėmis, kuriems buvo nustatyta pavojingoms koronaviruso mutacijoms būdinga viruso linija.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų