Iš seniūno kėdės – į Kalėdų senelio roges (fotogalerija)

Iš seniūno kėdės – į Kalėdų senelio roges (fotogalerija)

 

Didžiųjų ir mažesnių miestų pagrindinėse aikštėse jau žibant kalėdinėms žaliaskarėms, šventinė eglė suspindo ir Panevėžio rajone. Pagal rajone vyraujančią tradiciją, jai kasmet parenkama vis kita seniūnija. Šiemet pagrindinis rajono kalėdinis akcentas papuošė Krekenavą.

Sidabrinę eglutę, augusią namų kieme, miesteliui, o ir visam rajonui, dovanojo Violeta ir Pranas Pervazai iš Linkaučių kaimo. Tokių dovanų krekenaviečiai gauna jau septintą kartą.

„Klaipėdos miestas giriasi, kad žmonės jiems dovanoja eglę. Mes taip pat jau kelintus metus puošiame dovanotą eglę ir tuo esame išskirtiniai“, – džiaugiasi Panevėžio rajono Krekenavos kultūros centro vadovė Miranda Vaitkevičienė.

Pasak jos, tokia tradicija susiklostė prieš septynerius metus. Tuomet Krekenavoje taip pat buvo įžiebta pagrindinė Panevėžio rajono eglė. Pradėjus svarstyti, kokią puošti, sulaukta žmonių pasiūlymų dovanoti jų kiemuose augančias žaliaskares. Siūlytojų atsirado tikrai daug.

„Jau vos ne į eilę rikiuojasi norintieji dovanoti“, – M. Vaitkevičienė džiaugiasi seniūnijos gyventojų dosnumu.

Tradicija tapo ir per eglės įžiebimo šventę Krekenavos suaugusiųjų mėgėjų teatro „Avilys“ rodomi spektakliai. Šiemet susirinkusieji išvydo Vytauto Kupšio pastatymą „Keisti Kalėdų seneliai“. Svečiuose apsilankė ir linksmasis dainuojantis elfas.

Kartu su eglute miestelio aikštėje įžiebtas ir angelas. Pasak M. Vaitkevičienės, idėja sukurti angelą kilo jau anapilin išėjusiai Krekenavos vaikų lopšelio-darželio „Sigutė“ direktorei Sigitai Tiškienei. Jai padedant puošmena ir pagaminta. Kasmet šis angelas atnaujinimas.

„Tęsiame tradiciją ir stengiamės kasmet įžiebti. Angelas tarsi saugo eglę“, – sako kultūros centro vadovė.

Užklupo netikėta šlovė

Kad ir kokia stebuklinga eglė būtų, neišsiverčiama be Kalėdų Senelio. Šiemet jo pasiuntiniu rajone tapo ir spektaklyje vaidino Krekenavos seniūnas Vaidas Kaušakys. Jam tokį svarbų vaidmenį patikėta atlikti ir prieš septynerius metus.

„Kaip gera matyti vaikų akytes pilnas tikėjimo. Tikrai gera“, – kalba Kalėdų Seneliu virtęs seniūnas.

V. Kaušakys įsitikinęs, kad susirinkę vaikai jo nepažino – nebent saviems galėjo kilti įtarimų. Nauju amplua jau dukart šią savaitę išbandęs jėgas – Ėriškiuose ir Smilgiuose – V. Kaušakys juokauja, kad atgarsiai geri, vaikams ir suaugusiesiems toks Senelis patinka.

„Smilgiuose visiems labai įdomu buvo – barzdą čiupinėjo, tampė. Net mamoms buvo įdomu, ar tikra“, – juokiasi jau daugiau nei metus barzdą specialiai šiam tikslui auginantis Krekenavos seniūnas.

Dar pernai spalį pradėjęs auginti barzdą, nemanė, kad teks tapti vienu pagrindinių herojų įžiebiant ir rajono eglę.

„Šovė mintis, kad užsiauginsiu barzdą, truputį „pasimaliavosiu“ ir nueisiu gal į vietos darželį, gimnaziją pas mokytojus, vaikus. Vietoje savos seniūnijos išėjo taip, kad su tuo spektakliu teks pasiekti ir Jonavą“, – juokiasi švenčių maratonui Kalėdų Seneliu tapęs V. Kaušakys.

Šią savaitę, o ypač šeštadienį, Panevėžio rajone bus įžiebta ir daugiau eglių – kaimuose bei kituose miesteliuose. Vieni jų šiai progai specialiai rinkosi šv. Liucijos – šviesos dieną – gruodžio 13-ąją, kiti tą daro kiek vėliau.

Kad ir kokia stebuklinga eglė būtų, neišsiverčiama be Kalėdų Senelio. Šiemet jo pasiuntiniu rajone tapo Krekenavos seniūnas Vaidas Kaušakys.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų