P. Židonio nuotr.

Iš čiaupo – baseino vanduo

Iš čiaupo – baseino vanduo

Skaitytojo pasiūlyta tema

Panevėžio rajono vienos seniūnijos gyventojai apstulbo, kai jų namuose iš čiaupų tekantis vanduo chloru pasmirdo dar stipriau nei juo dezinfekuojamuose baseinuose.

Vandenį tiekiančio Velžio komunalinio ūkio direktorius pripažįsta, kad tokio ir pats negertų.
Paįstrio ir šalia esančio Gegužinės kaimų gyventojai pagaliau galėtų džiaugtis juos pasiekusia civilizacija – praėjusį rudenį baigta tiesti nauja centralizuoto vandentiekio ir nuotekų sistema.
Tačiau vietiniai džiaugsmu netrykšta.
Gegužinės kaimo gyventoja, pageidavusi neviešinti pavardės, pasakoja, kad šeštadienį iš čiaupo pradėjo bėgti chloru aitriai dvokiantis vanduo.
Tądien su šeima į namus ji grįžo vėlai. Nors pajuto, kad vanduo turi kažkokį keistą kvapą, pernelyg to nesureikšmino, neįprastus pojūčius nurašė nuovargiui.
Tačiau sekmadienį jos įtarimus patvirtino ir namiškiai.
„Ir kiti šeimos nariai pastebėjo, kad iš čiaupo bėgantis vanduo turi stiprų chloro kvapą tarsi iš baseino“, – pamena moteris.
Tokio gerti šeima nerizikavo. Nors chloras kaip dezinfekcinė priemonė ar drabužių baliklis plačiai vartojamas buityje, tačiau didesni jo kiekiai gali turėti liūdnų pasekmių.
Gegužinės gyventoja paskambino į Velžio komunalinį ūkį.
„Mane patikino, kad gedimai tvarkomi, o kada sutvarkys, taip ir liko neaišku. Pirmadienį vėl skambinau į avarinę, nes situacija nepasikeitė. Atsiliepusi moteris vis bėgo atsakymų klausti atsakingo asmens, tai labai keista. Galiausiai paklausė, ar tikrai taip svarbu sužinoti, kada bus pašalinti gedimai“, – tokiu bendravimu liko nustebusi pašnekovė.

Ne pirmas kartas

Velžio komunalinis ūkis tik praėjusių metų lapkritį atidavė eksploatuoti vandentiekio ir nuotekų tinklų sistemą, kuri buvo įrengta už ES paramos fondų lėšas.
Vandentiekio ir nuotekų tinklai į kaimą turėjo būti atvesti jau prieš keletą metų, tačiau darbų nebaigusiam rangovui dingus, teko iš naujo skelbti konkursą.
Vietiniai svarsto, kad galbūt kažkas buvo atlikta nekokybiškai.
„Tai ne pirmas atvejis, kai esam nuodijami chloru. Ne taip seniai vyko susirinkimas su Velžio komunalinio ūkio atstovais. Pati jame negalėjau dalyvauti, bet žinau, kad gyventojai komunalininkų prašė informuoti apie gedimus ir tuos atvejus, kai sistema dezinfekuojama. Tąkart buvo paaiškinta, kad to jie nedarys“, – tokia Velžio komunalinio ūkio pozicija stebisi pašnekovė.
Anot jos, tiek pačiame Gegužinės kaime, tiek ir Paįstryje gyvena daugybė šeimų su vaikais, kurie itin jautrūs chlorui. Tokio dvokiančio vandens net neįmanoma naudoti maistui gaminti, gyventojai abejoja, ar juo saugu praustis, tokį naudoti buityje.
„Įmonė elgiasi labai neatsakingai. Rizikuojama žmonių sveikata. Mokame kaip už gerą vandenį, o gauname tokį, kokio neįmanoma gerti. Tai ne pirmas toks incidentas, todėl neramu, ar galime jaustis saugūs vartodami centralizuotai tiekiamą vandenį“, – kalbėjo moteris.

Kaip gerti baseino vandenį

Velžio komunalinio ūkio direktorius Vaidas Virbalas aiškino, kad praėjusį penktadienį dėl neaiškių priežasčių geležies šalinimo stotyje įvyko gedimas – sugedo chloravimo įranga ir į sistemą pateko gerokai daugiau chloro, nei priklauso. Kiek daugiau, V. Virbalas atsakyti negalėjo.
„Aš pats šeštadienį ragavau šio vandens. Taip, jis neskanus ir smirda, lyg baseine būčiau gavęs gurkšnį. Jaučiamas stiprus chloro kvapas, todėl maistui vartoti netinkamas“, – pripažino V. Virbalas.

Visą straipsnį skaitykite kovo 22 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų