Ieško būrio vadovų

Ieško būrio vadovų

Jau gana ilgą laiką Panevėžio savivaldybei ieškant vadovų kelioms švietimo įstaigoms, baigiasi ir kitų direktorių kadencijos. Šiuo metu paskelbta net 11 konkursų miesto švietimo įstaigų vadovams išrinkti, iš jų šeši skelbiami jau ne kartą ir ne du.

Nauji konkursai paskelbti ir į „Vilties“, „Ąžuolo“ progimnazijų, Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos, Panevėžio pedagoginės-psichologinės tarnybos, Moksleivių namų direktorių postus. Tuo metu surasti, kas vadovautų lopšeliams-darželiams „Jūratė“, „Pušynėlis“, „Kastytis“, „Vaikystė“, taip pat Muzikos mokyklai, „Minties“ gimnazijai, nepavyksta jau kurį laiką.

Ketvirtadienį įvyko konkursas į Panevėžio švietimo centro vadovus. Jį laimėjo ilgametė šios įstaigos direktorė Asta Malčiauskienė.

Tikėtina, kad didžiajai daliai šiuo metu vadovų ieškančių įstaigų taip pat pasiseks, nes konkursuose rengiasi dalyvauti jų dabartiniai direktoriai.

Vertins ir bendruomenė

Konkursui rengiasi Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė. Ji šios mokyklos vairą laiko jau 22 metus. Dar vienai kadencijai į šį postą pretenduojanti pedagogė pasirinko vertinimą įstaigoje, o ne Nacionalinėje švietimo agentūroje. Tokią galimybę turi direktoriai, tai pačiai įstaigai vadovaujantys ne mažiau nei 10 metų.

D. Kriščiūnienė pasakoja nesirinkusi būtino kompetencijų vertinimo Vilniuje, nes atrodė įdomiau tą padaryti mokykloje, dalyvaujant ir bendruomenei.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos vadovo konkursui rengiasi ir daugiau nei dvidešimt metų jos vairą laikanti D Kriščiūnienė. Kandidatę vertins ir bendruomenė.

„Galvojau apie vertinimą Vilniuje, bet ten gauni pažymą ir viskas. Man labai patiko, kad vietoje vertinant įtraukiama visa bendruomenė. Kas turi dirbti direktoriumi, turi spręsti ir pati bendruomenė – išsirinkti tinkamą žmogų. Jeigu tinku bendruomenei, vadinasi, viskas gerai“, – mano vadovė.

D. Kriščiūnienė teigia dar turinti mokykloje nebaigtų darbų.

„Mūsų mokykla labai sportiška, dar labai norime sustiprinti sportinę bazę“, – planuoja direktorė.
Anot jos, per daugiau nei du dešimtmečius mokyklos bendruomenė jai tapo lyg antra šeima, pati išmoko ir gestų kalbą. Visgi, pasak D. Kriščiūnienės, nepakeičiamų nėra. Ar yra nusiteikusių varžytis su ilgamete vadove, ji net nesidomėjo.

Savivaldybių atsakomybė

D. Kriščiūnienė priklauso ir Lietuvos mokyklų vadovų asociacijai. Pasak jos, bendraujant su kitais direktoriais, vyrauja nuomonė, kad mokyklų vadovams kadencijų nustatyti nereikėtų. Vis dėlto ji pati mato, kad ir ilgamečių direktorių kompetencija turėtų būti kartkartėmis patikrinta, o tą galėtų atlikti savivaldybės.„Švietimo skyrių specialistai mato, kaip mes dirbame. Kodėl reikėtų tikrinti dar aukštesniu lygiu? Jei dirbsi blogai, gausi pastabą. Netikdamas pareigoms negalėsi toliau dirbti. Manyčiau, dėl direktoriaus tinkamumą turėtų spręsti švietimo įstaigos steigėjas“, – svarsto D. Kriščiūnienė.

Laukia daugiau kandidatų

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojo Eugenijaus Kuchalskio žiniomis, visuose naujai skelbiamuose konkursuose rengiasi dalyvauti dabartiniai jų vadovai. Šiemet keitėsi ir kompetencijų vertinimo tvarka, anksčiau ne tik atsijodavusi, bet netgi atbaidydavusi dalį kandidatų varžytis dėl vadovų vietą. Anksčiau Nacionalinėje švietimo agentūroje kandidatas į direktorius turėdavo išlaikyti kompetencijų vertinimą. Jo neišlaikiusiems baigdavosi kelias į konkursus. Dabar kandidato žinios vertinamos balais, o konkurse jį įvertinus dar ir komisijai, balai susumuojami.
„Teoriškai turėtų būti mažesnė problema dėl kandidatų. Kuriems anksčiau nepasisekė įsivertinti kompetencijas, gali kreiptis į agentūrą, kad perskaičiuotų jų rezultatus į balus. Taigi galinčiųjų dalyvauti konkursuose į vadovus turėtų būti daugiau“, – svarsto E. Kuchalskis.
Jo nuomone, tokie palengvinimai nėra laužti iš piršto. Ankstesnioji tvarka nuo pat pradžios buvo kritikuojama, kalbėta, kad dėl jos švietimo įstaigos lieka be vadovų pasibaigus buvusiųjų kadencijoms. Panevėžyje šįmet kadencija baigėsi šešiems vadovams, o 2022 metais – net 27-iems.

 

Komentarai

  • Kada ugdymo įstaigų bendruomenes pervadino „būriais“?

    • būrỹs sm. (4)
      1. daugybė žmonių, paukščių, gyvulių ar kokių daiktų vienoje vietoje, minia, pulkas, krūva: Avių, žąsų, paukščių būrỹs, t. y. daugumas J. Girioje žmonių būrys kirto rąstus M.Valanč. Mes trys bū̃rio tebuvom Šts. Ši knyga skiriama platesniam skaitytojų būriui rš. Šitam dideliam būrỹ daug bernelių vidury (d.) Ds. Rengiasi, eina iš namų būrių būriai žmonių Žem. Paukščiai būriù lėkė J.Jabl. Pamatė tris būrius galvijų S.Stan. Būreliais slenka vyrai per laukus T.Tilv. Būriai žvaigždelių klaidžioja dausų keliais S.Nėr. Gintarų visokių būna iš bū̃rio – stambių ir smulkių Plng. Par bū̃rį kitas obulas ir supūna Šts.

      • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų