freepic.com nuotr.

Ieškantiems darbo pajūryje – virš tūkstančio pasiūlymų

Ieškantiems darbo pajūryje – virš tūkstančio pasiūlymų

Šiemet pajūrio darbdaviai ieškantiems darbo siūlo gausybę darbo pasiūlymų – nuo suvirintojo iki virtuvės darbuotojo pozicijos.

Užimtumo tarnybos duomenimis, šiame regione dabar yra registruota daugiau nei tūkstantis laisvų darbo vietų.

„Šiemet turime išskirtinai daug skirtingų darbo pasiūlymų ne tik sezonui, bet ir neterminuotam darbui. Pirmosios sezoninio darbo vietos darbo apgyvendinimo, maitinimo srityje pradėtos skelbti jau vasarį. Darbuotojų pirmoji atranka irgi vyko žiemą – darbdaviai ieškojo kambarinių“, – sakė Užimtumo tarnybos Palangos skyriaus vedėja Audronė Kajokienė.

Kaip skelbia Užimtumo tarnyba, vien Klaipėdoje – apie 600 pozicijų suvirintojams, elektrikams, elektromonteriams, vairuotojams ekspeditoriams, statybininkams, virėjams, valytojams ir pagalbiniams darbininkams. Darbo skelbimų dinamika čia sparčiausiai keičiasi sezono laikotarpiu – darbuotojų poreikis didžiausias būna vasarą.

Tuo metu Palangoje ieškoma apie 150 darbuotojų – virėjų, picų kepėjų, virtuvės darbininkų, greitojo maisto ruošimo darbuotojų, kambarinių, padavėjų. Daugelis darbdavių komandas vasaros sezonui pradeda formuoti vasarį–kovą, nors darbuotų prisireikia tik gegužės pabaigoje ar birželio viduryje. Trečdalyje laisvų vietų įmonės įdarbintų ukrainiečius.

Pažymima, kad Palangos darbo paklausai būdinga įvairovė – pasiūlymų yra ir gėlių pardavėjams, vaisių bei uogų pardavėjams, dviračių nuomos administratoriams, sušių meistrams. Sunkiausiai surasti darbuotojų virėjo pozicijai – tai tradicinė šio regiono problema.

Įmonės bando sezonui pritraukti darbuotojus iš kitų miestų, siūlydamos nemokamą apgyvendinimą arba pagalbą susirandant gyvenamąją vietą, kompensuoja kelionės išlaidas: „Ištisi papildomi naudų paketai – nuolaidos įmonės paslaugoms, vidiniai renginiai, pietūs ir kava – tik su darbuotojams skirta nuolaida, nemokamai sportuoti sporto salėse, lankytis baseinų ir pirčių erdvėje“, –  pasakojo A. Kajokienė.

Darbo užmokestis virėjams dažniausiai prasideda nuo 1000 eurų. Didžiausią atlyginimą mokėtų įmonės, kurios veiklą vykdo tik sezono metu – iki 3300 eurų. Kambarinėms atlyginimai – nuo MMA (850 eurų) iki 1200 eurų. Didesnius atlyginimas taip pat gali pasiūlyti darbdaviai, kurie siūlo tik sezoninį darbą.

Tarp dažniausiai darbuotojų ieškančių Palangos darbdavių išskiriami – „Sveikatos uostas“, „Palangos gintaras“, Sveikatos centras „Energetikas“ , „Floros simfonija“, „Harlio dirbtuvės“. Statybų sektoriaus įmonės taip pat priima daugiau darbuotojų – apdailininkų, plataus profilio statybininkų, betonuotojų, mūrininkų, nors nenurodo, kad tai sezoninis darbas.

Anot Užimtumo tarnybos, Palangos darbdaviai siūlo darbą ir moksleiviams. Ledų pardavėjai priimami nuo 14 metų, pagalbiniais statybų darbininkais, pusryčių padavėjais įdarbinami nuo 16 metų.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų