G. Kartano nuotr.

Į Panevėžį – pažiūrėti fontano

Į Panevėžį – pažiūrėti fontano

Vilniuje paskutinį sausio savaitgalį vykusi tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda-mugė „Adventur“ Panevėžio atstovų nesulaukė.

Miesto populiarinimu užsiimančios Panevėžio plėtros agentūros direktorė Monika Miniotaitė pabrėžė, jog į parodą nevažiuota įvertinus tokio prisistatymo išlaidas ir gaunamą naudą.

„Kasmet gauname kvietimų dalyvauti visokiose parodose. Kiekvienu atveju svarstome, įvertiname kaštus ir prognozuojamą naudą. Su kitais turizmo informacijos centrais pasitariame, kokios tendencijos, kas kur dalyvauja, kokios patirtys. Šiuo atveju irgi tarėmės su kitais centrais ir pamatėme, kad daugelis neplanavo dalyvauti. Nedalyvavo visas ežerų kraštas, taip pat nebuvo netgi Nidos. Mes irgi nusprendėme nedalyvauti“, – teigė M. Miniotaitė.

Anot jos, pernykštis Panevėžio dalyvavimas tokioje parodoje visiškai nepasiteisino.

„Likome labai nusivylę, nes buvo itin mažas parodos lankytojų srautas. Įsirengti stendą, išsiųsti žmones kelioms dienoms su nakvyne į Vilnių, dar kelionės kaštai yra išties didelės investicijos. Pernai jos neatsipirko“, – sako agentūros vadovė.

Pasak M. Miniotaitės, pernykštis Panevėžio dalyvavimas turizmo parodoje visiškai nepasiteisino.

Turistų nesuskaičiuoja

M. Miniotaitė sako neatmetanti galimybės Panevėžiui dalyvauti kitose parodose. Aukštaitijos sostinė turistus bandys vilioti prisistatydama vasarį Vilniuje organizuojamoje knygų mugėje.

„Ši mugė vis dar geba pritraukti labai didelius lankytojų srautus, juolab susirenka labai tikslinė auditorija – smalsūs, norintys keliauti, pažinti savo kraštą žmonės“, – pastebi M. Miniotaitė.

Be to, anot jos, svarstoma dalyvauti kitų miestų šventėse. Jose, pasak direktorės, dalyvavimas daug pigesnis, o lankytojų srautas – didesnis.

Tačiau Panevėžiui pristatyti, pasak M. Miniotaitės, labiausiai investuojama į skaitmeninę rinkodarą. Anot jos, dabar keliautojai vis daugiau informacijos susirenka internetu.

Dėl šios priežasties, direktorės nuomone, pernai Panevėžio plėtros agentūroje sulaukta vos trijų tūkstančių į miestą užsukusių turistų. Pasak M. Miniotaitės, šis skaičius tikrai neparodo, kiek svečių praėjusiais metais atvyko į Panevėžį. Anot jos, sužinoti, kiekgi iš tiesų turistų apsilanko Panevėžyje, yra nemenkas iššūkis.

„Svarstome, ko imtis, kad turistų srautus galėtume tiksliau suskaičiuoti. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ taip pat žino, kad keliaujantieji šiais laikais nebeužsuka į turizmo informacijos centrus arba užsuka retai, todėl irgi inicijuoja visokius mobiliaisiais duomenimis pagrįstus turistų skaičiavimo būdus“, – sako M. Miniotaitė.

Traukos centras – fontanas

Į Aukštaitijos sostinę užsukusiems turistams agentūros darbuotojai pirmiausia siūlo atrasti besikeičiantį Panevėžį, išgražėjusias jo erdves. Svečiai kviečiami pasivaikščioti sutvarkytomis Nevėžio pakrantėmis nuo „Ekrano“ marių iki Kultūros ir poilsio parko, užsukti į Senvagę, aplankyti miesto kultūros įstaigas – muziejų, Dailės galeriją, teatrus.

Šiltuoju sezonu, pasak M. Miniotaitės, kaip ypatingas traukos objektas išsiskyrė Senvagės fontanas. Pamatyti jo programos žmonės važiavo iš tolimiausių Lietuvos kampelių.

„Norintiesiems išskirtinių patirčių siūlome masalą pramoninį turizmą: apsilankyti dar veikiančiose pramonės įmonėse ir apžiūrėti pramoninio paveldo objektus – buvusias gamyklas“, – pasakojo M. Miniotaitė.

Šiltuoju sezonu, pasak M. Miniotaitės, kaip ypatingas traukos objektas išsiskyrė Senvagės fontanas.

Lipdo kiškius

Vilniuje likusi nepristatyta Panevėžio dailės galerija, pasak jos direktoriaus Egidijaus Žukausko, bus pristatoma šiandien Rygoje prasidedančioje taip pat tarptautinėje turizmo parodoje „Balttour“.

„Esame pastebėję, kad tarp galerijos lankytojų gana nemažai atvykstančių iš Bauskės, Rygos ir Daugpilio miestų. Važiuojame jiems prisistatyti, kad Latvijoje būtume žinomi dar geriau“, – sakė E. Žukauskas.

Per visus praėjusius metus galerija sulaukė 17 500 lankytojų, iš jų daugiau nei 9000 atėjo žiūrėti parodų.

Pasak direktoriaus, be jų, itin populiarios galerijoje vykstančios molio edukacijos, kuriose kiškius, žvakides ar indus iš molio lipdo ir mokiniai, ir verslininkai.

E. Žukauskas svarstė, kad ateityje į Panevėžį lankytojų turėtų pritraukti ne tik baigiamas Stasio Eidrigevičiaus menų centras, bet ir statomas modernus baseinas su pirties paslaugomis.

Pagrindiniai lankytojai – mokiniai

Panevėžio kraštotyros muziejus per praėjusius metus skelbia sulaukęs beveik 26 tūkstančių lankytojų. „Drįsčiau abejoti, ar tiek žmonių ėjo žiūrinėti to, kas likę iš buvusių miesto pramonės įmonių“, – mano muziejaus direktorius Arūnas Astramskas.

Pagrindinį lankytojų srautą sudaro regiono mokyklų auklėtiniai.

Viltys – į menų centrą

Viešbučio „Romantic“ savininkė ir vadovė Dalia Remeikaitė teigė sulaukianti nemažai svečių ir iš Lietuvos, ir iš užsienio, tačiau sako nė iš vieno nėra girdėjusi, kad būtų lankę kokią galeriją.

„Dedu viltis, kad mūsų viešbučio kaimynystėje pradėjus veikti Stasio Eidrigevičiaus menų centrui sulauksime svečių, atvyksiančių į jo renginius“, – sako verslininkė.

Anot jos, dabar Panevėžys garsinamas kaip fabrikų griuvėsių miestas, tačiau ir tokių, kurie į viešbutį ateitų juos apžiūrėję, verslininkė tikina nesulaukianti.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų