V. Bulaičio nuotr.

Gruzinai panevėžiečiams paruošė jautrią staigmeną

Gruzinai panevėžiečiams paruošė jautrią staigmeną

Užsimezgus tvirtai Lietuvos ir Gruzijos draugystei, panevėžiečiams šypsosi laimė dar kartą išgirsti įspūdingas vokalinio ansamblio ME RUSTVELI iš Rustavio miesto dainas.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse Panevėžio bendruomenių rūmų sienas sudrebino galingi gruzinų balsai. Pasiklausyti balsingųjų vyrų kolektyvo susirinko pilnutėlė salė. Koncertui baigiantis daugelis žiūrovų negalėjo sulaikyti ašarų – gruzinai tvirtais balsais lietuviškai sugiedojo Lietuvos himną.

Ne pirmą kartą Aukštaitijos sostinėje besilankantys atlikėjai džiaugiasi galintys miesto gyventojams ir svečiams padovanoti savo dainas. Šis nemokamas koncertas – draugiškas Gruzijos sveikinimas Lietuvai valstybinės šventės proga.

Vienija laisvės troškimas

Pirmą kartą Panevėžyje vyrų kolektyvas ME RUSTVELI apsilankė dar 2016-aisiais, kai miesto Savivaldybės vadovai pasirašė partnerystės sutartį su Rustavio miesto atstovais.

Pasak ansamblį globojančios Panevėžio savivaldybės komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Daivos Gurskienės, atlikėjams labai patinka Panevėžys, jie kas kartą nekantrauja pasirodyti ir pristatyti savo programą. Kolektyvo narius ne tik džiugina galimybė dainuoti, bet ir pažinti miestą, jo gyventojus. Pasak D. Gurskienės, jie žavisi ir Lietuva, itin geru žodžiu mini prezidentę Dalią Grybauskaitę. Savivaldybės atstovė sako nė neįsivaizduojanti kito scenarijaus, kai šias dvi artimas valstybes vienija esminės vertybės: laisvės troškimas, viso gyvenimo kova už laisvę.

Pradžia vienuolyne

Grupė ME RUSTVELI susibūrė prieš dvidešimt metų Rustavio mieste esančiame Mykolo Arkangelo vienuolyne. Pradžioje ansamblio repertuare vyravo religinė, bažnytinė muzika. Praėjus metams nuo veiklos pradžios, 1999-aisiais, kolektyvas pradėjo dainuoti ir gruzinų liaudies dainas.

Uždegantis vyrų troškimas dainuoti netruko juos išpopuliarinti. Dabar kolektyvas gali pasigirti gastrolėmis tiek po Europą, tiek po platųjį pasaulį. Jie lankėsi Vokietijoje, Armėnijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Belgijoje, Nyderlanduose, Ukrainoje, Latvijoje, Baltarusijoje ir Lietuvoje.

Vokalinį ansamblį sudaro 10 atlikėjų ir visi jie – tikri profesionalai. Vyrai dainuoja skirtingais balsais, jų dainos – unikalios, įtrauktos į pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Nors gruzinai vyrai iš prigimties dainingi, ansamblio kolektyve nėra nė vieno neįgijusiojo muzikinio išsilavinimo. Visi baigę konservatorijas ar muzikos mokyklas, tačiau tik keli dirba su muzika susijusius darbus: dėsto mokiniams, pagal kontraktą vaidina operoje. Kiti dirba įprastus darbus ir draugėn susiburia tik vedami aistros muzikai. Tarp kolektyvo narių yra ir ekonomistas, šiuo metu dirbantis plėtros agentūroje, ir profesionalus irkluotojas, jis dabar – sporto treneris.

Balsingieji gruzinai panevėžiečiams paruošė 21 kūrinį: nuo sakralinės muzikos iki užstalės dainų ir, žinoma, garsiąją „Suliko“. Koncertas Lietuvos valstybinės šventės išvakarėse – ne vienintelė gruzinų dovana panevėžiečiams. ME RUSTVELI staigmeną žada ir kovo 11-ąją atėjusiesiems į iškilmingą šventę Laisvės a.

Galerija

Komentarai

  • Žiūrint į gruzinus, klausant jų dainavimo, aišku, kad su tokia dvasine stiprybe gali stoti į karą tik absoliučiai neadekvatus.
    Už Jūsų ir mūsų laisvę!

  • VALIO Georgijai – didžiavyrių šaliai!
    Karui Georgijoje – NE!

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų