P. ŽIDONIO nuotr.

Gimnazijoms – moksleivių reitingas

Gimnazijoms – moksleivių reitingas

Prasidėjus centralizuotam priėmimui į Panevėžio gimnazijas, miesto Švietimo skyrius prašymais užverstas jau per pirmąsias valandas.

Labiausiai pageidaujamų gimnazijų reitingai nesikeičia. Visgi kad mokinys patektų į norimą vietą, lems ne prašymo padavimo data, o pažangumas.

Užvertė prašymais

Miesto Savivaldybės Švietimo skyriaus centralizuoto vaikų priėmimo į mokyklas specialistės Violetos Seredžiuvienės teigimu, vien per pirmas dvi priėmimo minutes gauta apie 200–300 prašymų. Atsirado ir tokių, kurie juos atsiųsti suskubo dar prieš darbo dienos pradžią. Jiems teko dokumentus teikti pakartotinai.

O dešimtą ryto, tai yra praėjus trims valandoms nuo priėmimo starto, buvo sulaukta jau 460 prašymų.

Po daugiau nei savaitės – ketvirtadienį Savivaldybei buvo pateikti 623 prašymai ir jie vis dar keliavo.

Praėjusiais metais, pasak V. Seredžiuvienės, centralizuotai į Panevėžio gimnazijas gauta 640 prašymų. Kai kurios mokyklos naujų gimnazistų priėmimą vykdė ne per Švietimo skyrių, o savarankiškai, tad iš viso gimnazijose, esančiose Savivaldybės žinioje, pernai priimta 760 pirmokų.

Pasak V. Seredžiuvienės, šiemet centralizuotai planuojama priimti ne mažiau gimnazistų nei pernai.

Svarbiausia – pažangumas

Moksleiviui galimybę patekti į norimą gimnaziją labiausiai lemia visgi ne prašymo pateikimo laikas, o pažangumas. Skaičiuojami penkių dalykų – lietuvių kalbos, anglų kalbos, matematikos, istorijos ir pasirinktinai vieno gamtos mokslų (fizikos, chemijos ar biologijos) – pažymiai. O respublikinių, miesto dalykinių olimpiadų, konkursų nugalėtojai ir prizininkai nustatyta tvarka gauna ir papildomų balų.

„Priėmime lemia balai“, – pabrėžė V. Seredžiuvienė.

Pasak jos, jei vaikas mokosi gerais pažymiais, prašymo padavimo laikas visiškai nėra svarbus. Jeigu kelių moksleivių balai sutampa, kompiuterinė programa juos surikiuoja pagal prašymų padavimo laiką.

„Bet tų sutampančių balų būna tikrai nedaug“, – patikino specialistė.

Koks šiemet bus patekimo į konkrečias gimnazijas balas, kol kas nėra nustatyta.

Pernai geriausi moksleiviai rinkosi J. Balčikonio gimnaziją. Į ją priimtųjų žemiausias penkių dalykų balas siekė 38, 5-osios gimnazijos – 31, J. Miltinio – 30–29, „Minties“ – 20.

Daugiausia panevėžiečių – būsimųjų gimnazistų – prašymuose pirmuoju pasirinkimu nurodė J. Balčikonio gimnaziją. P. ŽIDONIO nuotr.

Daugiausia panevėžiečių – būsimųjų gimnazistų – prašymuose pirmuoju pasirinkimu nurodė J. Balčikonio gimnaziją. P. ŽIDONIO nuotr.

Populiariausių trejetas nesikeičia

Nors klasių komplektų skaičių mokyklose miesto Taryba patvirtins tik balandį, tačiau akivaizdu, kad visi norintys į savo pasirinktas mokyklas nepateks.

Jei mokinys pagal anksčiau nurodytus kriterijus nepatenka į prašyme nurodytą pirmąją gimnaziją, jam siūloma mokytis kitoje eiliškumo tvarka prašyme nurodytoje gimnazijoje, jei joje yra laisvų vietų.

Daugiausia panevėžiečių – būsimųjų gimnazistų – pirmuoju pasirinkimu nurodė J. Balčikonio gimnaziją – 208, J. Miltinio gimnaziją – 205, 5-ąją gimnaziją – 170, „Minties“ – 40.

„Konkursai į kai kurias gimnazijas visada būna. Ne į visas patenka visi norintys“, – teigia V. Seredžiuvienė.

Tik į laisvas vietas

Moksleivių priėmimą savarankiškai vykdančios V. Žemkalnio gimnazijos direktoriaus Artūro Totilo teigimu, mokykla pati turi savo aštuntokus, tad naujokus priims tik į laisvas vietas.

„Šiuo metu laisvų vietų neturime, bet jei vienas kitas mūsų moksleivis išeitų, gal atsiras kokios 5–7 vietos“, – sako A. Totilas.

Ilgoji K. Paltaroko gimnazija, kurios steigėjas yra Panevėžio vyskupijos kurija, taip pat pati vykdo priėmimą. Gimnazijos direktorė Gražina Gailiūnienė sako, kad ir čia moksleiviai iš kitų mokyklų bus priimami tik į laisvas vietas.

„Į devintą klasę ateina vienas kitas naujas moksleivis“, – teigė G. Gailiūnienė.

Anot jos, mokykla atsirenka, kas joje mokysis. Pretenduojant patekti į šią katalikiškos krypties gimnaziją svarbu ne tik balai. Vienas iš kriterijų, kaip teigiama gimnazijos internetinėje svetainėje, čia mokytis priimami vaikai iš šeimų, „kurios siekia visuminio katalikiško ugdymo“.

Pasak direktorės, prašymų mokytis gimnazijoje gauta jau nemažai, tačiau kol kas priėmimo komisija dar nesirinko jų svarstyti.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų