Finalo serijoje į priekį išsiveržė vilniečiai

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) trečiąsias finalo serijos rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ šįvakar išvykoje žaidė su Vilniaus „Rytu“. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 63:85 (9:22, 18:29, 18:16, 18:18).

Iki šio susitikimo finalo serijoje abi ekipos buvo iškovojusios po vieną pergalę. Pirmąsias rungtynes, vykusias šalies sostinėje, panevėžiečiai laimėjo 77:68 (17:26, 19:10, 27:17, 14:15), o po to namuose varžovams nusileido 66:88 (23:25, 18:23, 8:17, 17:23).

Nors šalies sostinėje trečiąsias finalo serijos rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo vilniečiai, kurie pirmavo 6:2, panevėžiečiai šeimininkams įsibėgėti neleido. Po Gedimino Oreliko prasiveržimo ir metimo iš po krepšio „Lietkabelis“ jau pirmavo minimalia persvara 7:6. Sužaidus pusę laiko pirmajame mačo ketvirtyje „Ryto“ komanda pirmavo 5 taškų persvara – 12:7. Panevėžiečių puolimas pradėjo stringti, o tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai pirmą sykį šiame susitikime įdijo dviženklį pranašumą – 18:8. Jau po pirmojo kėlinio „Lietkabelio“ komanda atsiliko 13 taškų skirtumu – 9:22.

Įgytą persvarą „Ryto“ krepšininkai išlaikė ir antrajame susitikimo ketvirtyje. Jam įpusėjus vilniečiai pirmavo net 23 taškų pranašumu – 41:18. Antrajam kėliniui artėjant prie pabaigos aikštėje kilo incidentas. „Ryto“ žaidėjas Arnas Butkevičius šiurkščiai sužaidė prieš panevėžietį Dovydą Giedraitį, kuriam iš veido pradėjo bėgti kraujas, bet mačo teisėjai akivaizdžios pražangos neužfiksavo. Arbitrai rungtynių nesustabdė, o tuo pasinaudojęs šeimininkų krepšininkas Gytis Radzevičius įdėjo kamuolį į „Lietkabelio“ krepšį. Nesutikdamas su tuo ir protestuodamas „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas užsidirbo antrąją techninę pražangą, kuri konvertavosi į diskvalifikacinę. Panevėžio ekipos strategas toliau vadovauti „Lietkabelio“ krepšininkams šiame susitikime nebeturėjo teisės. Palikdamas areną N. Čanakas šiek tiek kliudė „Ryto“ vyriausiąjį trenerį Giedrių Žibėną. Aistras abiejų ekipų žaidėjams bei vadovams po kurio laiko pavyko nuraminti. Poilsio komandos išėjo „Ryto“ komandai pirmaujant rezultatu 51:27.

Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkams savo pranašumą pavyko padidinti iki 27 taškų – 59:32. Po ilgosios pertraukos panevėžiečių žaidimui vadovavęs N. Čanako asistentas Laimonas Eglinskas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos panevėžiečiams šiet tiek pavyko sušvelninti rezultatą, bet „Ryto“ krepšininkai išlaikė solidžią persvarą. Po trijų mačo ketvirčių vilniečiai pirmavo rezultatu 67:45.

Ketvirtasis rungtynių kėlinys tapo tik formalumu. Visas rungtynes solidžiau rungtyniavę „Ryto“ krepšininkai iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 85:63. Laimėję šį susitikimą vilniečiai serijoje iki 4 pergalių dabar pirmauja rezultatu 2:1.

Rytas“: Gytis Radzevičius 14, Mindaugas Girdžiūnas 12, Vaidas Kariniauskas 11, Kennethas Smithas 10, Margiris Normantas, Arnas Butkevičius ir Jarvisas Williamsas po 7.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 13, Panagiotis Kalaitzakis 11, Gabrielius Maldūnas 10.

Ketvirtąsias finalo serijos rungtynes „Lietkabelio“ ir „Ryto“ komandos žais birželio 4 dieną Panevėžyje. Rungtynės „Cido“ arenoje prasidės 17 valandą.