Europos taurės turnyrą pradėjo pralaimėjimu

Šįvakar pirmąsias Europos taurės turnyro rungtynes Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ Rygoje žaidė su Ukrainos klubu Slobožanskės „Prometey“. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 71:82 (17:22, 14:21, 22:16, 18:23).

Dėl karo veiksmų negalėdami rungtyniauti savo tėvynėje ukrainiečiai rado laikinuosius namus Rygoje ir čia bus jų aikštė Europos taurėje.

Be Europos taurės turnyro, šiame sezone „Prometey“ varžosi jungtinėje Latvijos ir Estijos krepšinio lygoje. Šį turnyrą ukrainiečiai pradėjo dvejomis įspūdingomis pergalėmis – „Prometey“ rezultatu 109:56 sutriuškino „Ogrę“ bei 115:58 – Valmieros „Glass Via“.

Rungtynes Rygoje „Lietkabelio“ krepšininkai pradėjo tokiu startiniu penketu: Jamelas Moriisas, Paulius Murauskas, Stefanas Peno, Željko Šakičius ir Gabrielius Maldūnas.

Pirmuosius 4 taškus šiame susitikime pelnė „Prometey“ krepšininkai, bet po S. Peno tritaškio bei Ž. Šakičiaus dvitaškio jau priekyje buvo panevėžiečiai 5:4. Įpusėjus pirmajam mačo ketvirčiui „7bet-Lietkabelis“ pirmavo 5 taškais 11:6. Ukrainiečiai gan greitai išlygino rezultattą – 11:11. Pirmajame mačo ketvirtyje vyko visiškai lygi kova, bet kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė šeimininkų klubo atstovai. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių „Prometey“ pirmavo 22:17.

Antrojo kėlinio pradžioje panevėžiečiai ilgiau nei tris minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudoję jų varžovai nutolo 9 taškais 17:26. Tuomet „7bet-Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos panevėžiečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki 2 taškų 24:26. „Prometey“ komanda paprašė atsakomosios minutės pertraukėlės. Ukrainos ekipai vėl pavyko pabėgti į priekį 8 taškais – 34:26. Po akimirkos „Prometey“ komanda pirmą kartą šiame mače įgijo dviženklį pranašumą 39:29. Poilsio komandos išėjo Ukrainos klubui pirmaujant rezultatu 43:31.

Antrąją rungtynių pusę panevėžiečiai pradėjo labai sėkmingai ir neleido savo varžovams pabėgti į priekį. Sužaidus pusę laiko trečiajame kėlinyje „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai atsiliko jau tik 4 taškais – 46:50. Po Gyorgy Golomano tritaškio metimo „Prometey“ komandos persvarą „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai ištirpdė iki minimumo 49:50. Tada atkarpą laimėję 7:0 ukrainiečiai vėl įgijo 8 taškų pranašumą 57:49. Po trijų kėlinių panevėžiečiai atsiliko 6 taškais 53:59.

Susitikimo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame susitikimo kėlinyje. Įpusėjus šiam ketvirčiui ukrainiečiai turėjo 10 taškų persvarą 74:64. „7bet-Lietkabelio“ krepšininkams nepavyko pavyti į priekį pabėgusių varžovų – panevėžiečiai susitikimą pralaimėjo rezultatu 71:82.

„Prometey“: Gianas Clavellas 20, Calebas Agada, D.J.Stephensas 15, D.J.Kennedy 8, Aleksandras Lipovijus 7.

„7bet-Lietkabelis“: Željko Šakičius 14, Kristianas Kullamae 13, Gabrielius Maldūnas 12, Jamelas Morrisas ir Stefanas Peno po 8.

Artimiausias Europos taurės turnyro rungtynes Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ žais namuose spalio 19 dieną su Ulmo „Ratiopharm“. Susitikimas prasidės 19 valandą.