Europos taurėje patirtas apmaudus pralaimėjimas (foto galerija)

Šįvakar „Lietkabelio“ komanda Europos taurės turnyro rungtynes namuose žaidė su Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ekipa. Šį susitikimą panevėžiečiai po itin dramatiškos kovos pralaimėjo rezultatu 84:85 (24:23, 21:19, 19:26, 20:17).

Abi komandos pirmajame ture pasiekė pergales. „Lietkabelis“ išvykoje 70:59 nugalėjo Vroclavo „Šlask“, o Lokomotiv-Kuban“ namuose 93:82 įveikė Andoros „MoraBanc“.

Rungtynes tarp „Lietkabelio“ ir „Lokomotiv-Kuban“ komandų sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie pirmavo 3:0. Pirmą kartą „Lietkabelio“ komanda išsiveržė į priekį po Vytenio Lipkevičiaus tritaškio metimo 8:7. Sužaidus pusę laiko pirmajame mačo ketvirtyje Rusijos klubas pirmavo vos vienu tašku 12:11. Po akimirkos Nikola Radičevičius vėl išvedė šeimininkus į priekį – 13:12. „Lietkabeliui“ pirmaujant rezultatu 17:14 „Lokomotiv-Kuban“ vyriausiasis treneris Jevgenijus Pašutinas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Po jos svečiams pavyko sustyguoti savo žaidimą ir išsiveržti į priekį 23:22. Tada jau „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas paprašė atsakomosios minutės pertraukėlės. Po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo minimaliu skirtumu 24:23.

Antrojo kėlinio pradžioje panevėžiečiai įgijo rekordine 6 taškų persvarą 29:23. Įpusėjam antrajam ketvirčiui „Lokomotiv-Kuban“ komandai pavyko sušvelninti atsilikimą iki 2 taškų 33:35. Tuo metu aikštės šeimininkai rungtyniavo labai kovingai, o itin pasiaukojančiu žaidimu išsiskyrė Panagiotis Kalaitzakis. Poilsio komandos išėjo „Lietkabelio“ ekipai pirmaujant rezultatu 45:42.

Antrosios rungtynių pusės pradžioje šeimininkai nemažino apsukų. Trečiajame ketvirtyje sužaidus 3 minutes panevėžiečiai pirmavo 50:44. Įpusėjus šiam kėliniui Lokomotiv-Kuban“ komandai po ilgesnio laiko pavyko išlyginti rezultatą – 52:52. N. Čanakas dar kartą paprašė minutės pertraukėlės. Nepaisant to, svečiai laimėjo atkarpą 6:0 ir jau buvo priekyje 58:52. „Lietkabelio“ krepšininkai sugebėjo mobilizuotis ir sumažinti atsilikimą iki 1 taško – 61:62. Po trijų kėlinių panevėžiečiai atsiliko 64:68.

Mačo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Visą laiką taškas į tašką vykusio susitikimo dramatiškoje pabaigoje geriaus sekėsi svečiams, kurie iškovojo pergalę rezultatu 85:84.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 22, Gediminas Orelikas ir Gabrielius Maldūnas po 11, Vytenis Lipkevičius 10, Nikola Radičevičius, Kristupas Žemaitis ir Džordže Gagičius po 7.

„Lokomotiv-Kuban“: Errickas McCollumas 18, Johnathanas Motley 17, Stantonas Kiddas 14, Dariusas Thompsonas 12, Stanislavas Ilnickis 8.

Artimiausias susitikimą „Lietkabelis“ namuose žais spalio 30 dieną. Panevėžiečiai LKL čempionato rungtynėse susitiks su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkais. Rungtynės „Cido“ arenoje prasidės 17 valandą.

Kitas Europos taurės rungtynes panevėžiečiai žais lapkričio 2 dieną su Trento „Dolomoti Energia“ komanda.