Miesto Savivaldybės administracija neslepia iš pradžių kiek skeptiškai reagavusi į valstybinėms įstaigoms adresuotą įpareigojimą. P. ŽIDONIO nuotr.

Dėl vaikų nieko prieš ir pasispausti

Dėl vaikų nieko prieš ir pasispausti

Jau nuo kitų metų rimtose valstybinėse Panevėžio įstaigose šurmuliuos vaikai.

Kai kuriose jų patiems specialistams teko kraustytis iš savo kabinetų ir užleisti vietą spalvingiems bei žaismingiems kambariams, kur laiką leis darbuotojų atžalos.

Būta skepsio

Įrengti vaikų kambarius visas valstybines įstaigas, kuriose dirba šimtas ir daugiau darbuotojų, nuo kitų metų pradžios įpareigojo Seimo patobulintas Vaiko teisių apsaugos įstatymas. Privačioms įstaigoms bei įmonėms tokios prievolės nėra, tik rekomendacija.

„Iš pradžių į tokį įpareigojimą pažvelgėme kiek skeptiškai, tačiau laikui bėgant suvokėme vaikams skirtų patalpų reikalingumą. Mūsų skepsis gimė žinant, kad Panevėžio vaikų lopšeliuose-darželiuose vietų pakanka, mokyklose taip pat po pamokų veikia vadinamosios pailgintos grupės. Taigi, vaikai prižiūrėti. Tačiau jei tėvams patogiau, kad darbovietėje jų lauktų vaikai – užtikrinsime tokį patogumą“, – patikino Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, buvęs ilgametis pedagogas Kazimieras Armonavičius.

Įstatymų leidėjai motyvuoja, jog įstaigose įrengus kambarius vaikams, šie tėvų darbovietėse galėtų paruošti pamokas, pažaisti, o pasibaigus tėvų darbo valandoms, drauge keliautų namo.

Kadangi vienas iš reikalavimų vaikų kambariui – kad patalpos būtų lengvai pasiekiamos ir negalią turintiems vaikams, Panevėžio savivaldybėje tokia patalpa įrengiama pirmame aukšte, vietoje, kur anksčiau būta bibliotekos.

Pasak K. Armonavičiaus, toks kambarys bus spalvingesnis nei kitos Savivaldybės patalpos, o dėl vaikų saugumo sumontuoti saugūs elektros lizdai.

Panevėžio savivaldybė darbuotojų vaikams skirtą kambarį įrengia buvusios bibliotekos patalpose. P. ŽIDONIO nuotr.

Panevėžio savivaldybė darbuotojų vaikams skirtą kambarį įrengia buvusios bibliotekos patalpose. P. ŽIDONIO nuotr.

Galerija

Žaislus suneš tėvai

Įstatymo pataisa nurodo, kad įstaigos privalo pasirūpinti ir įvairaus amžiaus vaikams skirtais žaislais, žaidimais, knygomis, žurnalais, piešimo bei kitomis ugdymosi priemonėmis. Tokiame kambaryje turi stovėti būtent vaikams skirti baldai. Įrengti kompiuterizuotas vietas įstatymas vien rekomenduoja.

K. Armonavičius patikino, kad baldais, kompiuterizuota vieta bus pasirūpinta, o žaislų ir kitų priemonių Savivaldybė prašys atnešti pačių tėvų.

„Neabejoju, kad vaikus auginančiose šeimose žaislų, žaidimų bei vaikiškų knygų prisikaupę“, – sakė direktoriaus pavaduotojas.

Į klausimą, ar dabar pas Savivaldybės administracijoje dirbančius tėvus ateina jų vaikai, K. Armonavičius atsakė, kad masinio ėjimo nėra, tačiau vienas kitas užsuka.

„Mūsų skepsis gimė žinant, kad Panevėžio vaikų lopšeliuose-darželiuose vietų pakanka, mokyklose taip pat po pamokų veikia vadinamosios pailgintos grupės. Taigi, vaikai prižiūrėti.“

K. Armonavičius

Vieta – už stiklo pertvaros

Panevėžio rajono savivaldybėje vaikų kambarys dar nepradėtas įrengti, tačiau vieta jam numatyta.

„Ketvirtame aukšte dalį koridoriaus atitversime stiklo siena, taigi koridorius sumažės, tačiau atsiras saugi vieta vaikams. Būdami už permatomos sienos, jie bus saugūs ir prižiūrėti, nes vaikus matys einantieji pro šalį“, – teigė rajono Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis.

Jis patikino, kad vaikų kambarys bus įrengtas per kitų metų pirmąjį pusmetį.

Panašiai stiklo siena atitvertas trečiojo aukšto koridorius ir jame įrengta posėdžių salė.

„Žaislai vaikų kambariui – mažiausia problema. Manau, kad jų nė pirkti nereiks – suneš patys tėvai“, – tikisi E. Lunskis.

Rajono Savivaldybė vaikams numačiusi atitverti dalį koridoriaus ketvirtajame aukšte. P. ŽIDONIO nuotr.

Rajono Savivaldybė vaikams numačiusi atitverti dalį koridoriaus ketvirtajame aukšte. P. ŽIDONIO nuotr.

Suaugusiesiems tenka kraustytis

Panevėžyje esančiam „Sodros“ padaliniui vadovaujantis Alfonsas Petrauskas teigė, jog kambarys darbuotojų vaikams jau parinktas, telieka jį įrengti. Jis bus pirmame pastato aukšte, atokesnėje vietoje. Tam, kad vaikai turėtų kur palūkėti savo tėvų, iš buvusio kabineto tenka išsikraustyti patiems darbuotojams.

„Teks kiek pasispausti“, – situaciją apibūdino A. Petrauskas.

Anot jo, pati „Sodra“ esamų patalpų nevaldo, jos priklauso Valstybės turto bankui, tad jis ir rūpinsis kabineto paruošimu vaikams.

„Kai kambarys bus įrengtas, baldus pirksime mes, o žaislų susinešime“, – paaiškino A. Petrauskas.

„Sodroje“ jau veikia vaikų kambarys, skirtas klientų mažiesiems. Tėvams tvarkant reikalus, vaikai jame noriai leidžia laiką.

Panevėžio apskrities mokesčių inspekcijoje toks kambarys, pasak atstovės spaudai Ritos Skavičienės, taip pat atsiras. Jį, kaip ir „Sodroje“, įrengs Turto bankas.

Vieta darbuotojų vaikams taip pat yra numatyta naujajame, neseniai atidarytame Panevėžio apskrities policijos komisariate. Šiame komisariate spalvingas kambarys su spalvingais baldais įrengtas ir nukentėjusių vaikų apklausoms.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų