Daugėja besirenkančių pedagogikos ir IT studijas

Daugėja besirenkančių pedagogikos ir IT studijas

Paskelbus galutinius bendrojo stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatus, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė atkreipia dėmesį, kad šiemet šimtu abiturientų daugiau negu pernai pasirinko bakalauro pedagogikos studijas.

Taip pat, pažymi ministrė, auga susidomėjimas profesinėmis studijomis, todėl valstybė didina ir šių studijų vietų skaičių.

Ministerija nurodo, kad šiemet universitetuose ir kolegijose studijuoti pagal pedagogikos studijų krypčių bakalauro programas pasirinko 1 084 jaunuoliai. Tai yra lygiai šimtu daugiau nei pernai ir 186 studentais daugiau nei užpernai.
Taip pat pažymima, kad daugiausia būsimų pedagogikos studentų pasirinko Mokomojo dalyko pedagogikos studijas Vytauto Didžiojo universitete, Ikimokyklinės ir priešmokyklinės pedagogikos studijų programą Klaipėdos valstybinėje kolegijoje ir Vaikystės pedagogikos studijų programą Vilniaus kolegijoje.

Ministerijos teigimu, smarkiai auga pasirinkusiųjų Ugdymo mokslų studijų krypčių grupės valstybės finansuojamas profesines studijas. Šiandien Vyriausybė jų vietų skaičių didina nuo 240 iki 385. Palyginimui – pernai buvo skirta 200 vietų.

„Žinoma, ši tendencija mus džiugina ir nuteikia viltingai, kad susidomėjimas mokytojo profesija auga. Tačiau turime pripažinti, kad pirmojoje pakopoje dalis studijų krypčių norinčiųjų studijuoti vis dar sulaukia nepakankamai. Labai mažai norinčiųjų tapti chemijos, fizikos, matematikos, biologijos, informacinių technologijų mokytojais. Tad šis klausimas lieka aštrus. Tikimės, kad šiose srityse bent profesinėse studijose šiais metais turėsime daugiau studentų“, – teigia J. Šiugždinienė.

Šiemet bakalauro studijų programose mokomojo dalyko pedagogikos matematikos specializaciją rinkosi 8 studentai, biologiją – 13, fiziką – 2, chemiją – 1 studentas.

Ministerija nurodo, kad stebimi pokyčiai ir kitose studijų kryptyse. Stipriai išaugo norinčių studijuoti informacines technologijas ir matematiką. Ministerijos duomenimis, palyginti su praėjusiais metais, auga pasirinkusių fizinius mokslus skaičius, o sumažėjo pasirinkusių slaugos ir akušerijos bei inžinerijos ir technologijos studijų kryptis.

Padidinus valstybės finansuojamų pedagogikos profesinių studijų vietų skaičių, bus parengta daugiau matematikos, informacinių technologijų, gamtamokslinio ugdymo, kalbų ir socialinio ugdymo sričių dalykų mokytojų, kurių poreikis mokyklose yra jaučiamas jau dabar ir ypač bus jaučiamas jau po kelerių metų, nurodo ministerija.

Ministrė J. Šiugždienė taip pat atkreipia dėmesį, jog padaugėjo stojančiųjų į valstybės nefinansuojamas (VNF) vietas. Anot jos, didėjantį skaičių galėjo lemti prasti matematikos valstybinio brandos egzamino rezultatai. Vis tik, pažymi ministrė, viena iš priežasčių yra ir pandemija.

„Mes matome, kad į valstybės nefinansuojamas vietas šiais metais stoja daugiau studentų, tai turbūt yra ženklas, kad matematikos egzaminas turėjo (įtakos – ELTA). Tikrai nesakyčiau, kad tai yra pagrindinė priežastis. Priežasčių yra įvairių, ir pandemija, ir šiemet tikrai daugiau studentų turi galimybę išvykti, pernai metais mes irgi turėjome pandeminius metus, tai čia yra įvairios priežastys, bet tikrai neabejoju, kad matematikos rezultatai taip pat galėjo turėti įtakos“, – trečiadienį žurnalistams teigė ministrė.

Kaip ELTA jau informavo, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, matematikos egzamino neišlaikė 35,4 proc. abiturientų. Dėl prastų rezultatų ministrė paprašė atlikti papildomą egzamino vertinimą ir jo rezultatus tvirtinti atlikus papildomą analizę. Vis tik, įvertinus egzamino užduotis, nustatyta, kad jis atitiko programą, bet du aukštesnio sudėtingumo uždaviniai galėjo turėti įtakos siekiant aukščiausių rezultatų. Tokia situacija didžiausią įtaką padarė pažangiausiems mokiniams. Dėl to komisija pasiūlė egzamino vertinimo taškus koreguoti.

Komentarai

  • Puiku. Dabar lietuviai studijuoja, kad gautų diplomą ir lekia ieškot darbų užsienin, nes nereikia atidirbinėti už mokslus. O čia dar ir stipendiją apynormalią pridės. Pabaigsi mokslus ,,papigiai“ ir pirmyn į užsienius aukle padirbėt. Tai vis šis tas.

  • visiskai pritariu jusu komentarui, nei vienas is tu pedagogines studijas pasirinkusiu i mokykla dirbti neateis, nes stipendijos ir jo kaip jauno mokytojo atlyginimo skirtumas praktiskai bus nulinis,,))))))) ministre su visa ministerija skraido kazkur padebesyse, bet neturi jokio supratimo kas vyksta svietimo sistemoje, graudu ir baisu skaituti ministres vapaliones apie eilines super reformas ir busimus kosminius ,analogu neturincius pasiekimus,

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų