Dar kartą apie Laisvės aikštės projektą

Dar kartą apie Laisvės aikštės projektą

Viešojoje erdvėje netylant diskusijoms dėl Laisvės aikštės ir esamos autobusų stoties pastato atnaujinimo projektų Panevėžio miesto savivaldybė dar kartą primena: nei autobusų stoties, jos prieigų, nei viešųjų erdvių prie Laisvės aikštės rekonstrukcijos neatsisakoma. Abiem projektams bus naudojami kiti – ne vadinamosios „Urban“ programos – finansavimo šaltiniai.

„Nuolat kai kurių politikų eskaluojama neva kelis kartus pabrangusio Laisvės aikštės projekto tema atsiranda arba dėl neišmanymo, arba dėl noro komplikuoti vykdomus darbus. Analogišką situaciją turėjome su miestui svarbios Šiaurinės gatvės statybomis, socialinio būsto plėtra, dabar vėl matome tuos pačius veikiančius asmenis ir retoriką“, – sako administracijos direktorius Tomas Jukna.

„Urban“ yra didiesiems miestams 2014-2020 m. ES investicijų laikotarpiu skirta programa. Jos užduotis – sudaryti sąlygas didinti gyventojų užimtumą tikslinėse teritorijose. Panevėžiui numatyta 20 mln. Eur. Miestas ketina juos panaudoti 11 projektų įgyvendinti.

Kitas dalykas yra integruotų teritorijų vystymo programa (ITVP). Panevėžys ją rengė kelerius metus, dirbo ir diskutavo nemažai įvairių institucijų atstovų. Dar 2015 m. sudėliota, 2016 m. pradžioje Vidaus reikalų ministerijos patvirtinta ITVP apibrėžia tikslinę teritoriją ir joje numatytus įgyvendinti projektus. Šių suplanuota keliasdešimt zonoje palei Nevėžį. Kadangi tvirtinant ITVP būtina numatyti ir konkrečias lėšas, o to padaryti dar neturint techninių projektų neįmanoma, todėl lėšos numatomos preliminarios. Jų poreikis tampa aiškus tik įvykdžius darbų viešuosius pirkimus.

ITVP nėra nejudinamas dalykas. Atsižvelgusi į ITVP gaires, kelerių metų pokyčius, kylantį paslaugų ir kainų indeksą ir kt. realijas, Savivaldybė turi teisę inicijuoti jos pakeitimus. Tai daryta jau kelis kartus. Pastarasis buvo birželio 20 d. Priežastis – siekis įvykdyti ne kuo daugiau projektų, bet kad jie būtų įgyvendinti kokybiškai, visa apimtimi

Laisvės aikštės atveju Savivaldybės tikslas – kad ji būtų ne tik tvarkinga, bet ir šiuolaikiška, patraukli gyventojams ir verslui. Todėl būtina ne tik pakeisti suoliukus ir šiukšliadėžes, bet kurti visiškai kitaip atrodančią erdvę. Pagal patvirtintą ITVP preliminari vertė buvo 2,5 mln. Eur. Tačiau ši suma neapibrėžė nei konkrečių techninių sprendinių, nei darbų apimties, nei medžiagų, tiesiog fiksuota pagal 2015 metų kainas.

Įvykdžius Laisvės aikštės rekonstrukcijos idėjų konkursą bei pagal laimėtojo sprendinius parengus techninį projektą skaičiuojamoji kaina tokios apimties darbams įvertinta beveik 6 mln., tokia vertė išliko ir po rangos pirkimų pasirašius sutartį. Tad teigti, kad darbai brango – neteisinga.

Kitokia situacija su Senvage. Konkursai vyksta nuo 2018 m. rugpjūčio, tačiau rangovo dar nėra. Netrukus turėtų būti skelbiamas jau penktas konkursas. Savivaldybė numato viešai skelbti ir maksimalią darbų kainą.

Viešųjų pirkimų procedūros užtrunka, reikalauja ypatingos atsakomybės, dokumentai yra teikiami tvirtinti projektus administruojančioms institucijoms (Centrinei projektų valdymo agentūrai ar kt.), o pirkimai ir darbai vykdomi tik gavus jų pritarimą.

Savivaldybė nuolat skelbia naujienas apie suplanuotus, vykdomus, numatomus projektus. Visa informacija skelbiama specialiai sukurtoje interneto svetainėje www.projektai.panevezys.lt.

Komentarai

  • Laisves aikstei bus metami visi pinigai, o kas liks(jei liks), bus daroma bile kaip, nes vel bus rekaujama, kad nera lesu. odziu, kaip turejom apgriuvusia autostoti su visa apie ja baisia aplinka aplinka, taip ir turesim. Gal ir gerai, tarptautiniai keleiviai turi ka fotografuoti kaip palikima is tarybiniu laiku. Tai pasiulymas merui, gal pradekit darbus nuo baisiausio objekto, juk aikste dar padoriai atrodo. Bet velgi, darbai pradeti, nes merui po langais vaizdelis ne koks…

  • jeigu mano kieme truputi išblukusi tvora ir griūnantis šikinykas, kaip galvojate, ką tvarkysiu pirmiausia? mūsų valdžiai nedašuto, deja…

  • „didinti gyventojų užimtumą tikslinėse teritorijose“. jukna, gal gali paaiškinti šitą briedą? koks gyventojų užimtumas bus iškirstoje ir betonu išklotoje Laisvės aikštėje, kur net PROGINIAI ĄŽUOLIUKAI bus iškelti velniai žino kur??? koks ten bus užimtumas? kokia tai tikslinė teritorija? PRISIMINKITE, JŪS, GOBŠŪS PINIGAMS, KAD NUKIRTUS VIENĄ VIENINTELĮ MEDĮ, JO PAVĖSIO NETURĖSITE MAŽIAUSIAI 70 METŲ. IR JOKIOS CŪGĖS NEATSTOS LIETUVIŠKOS LIEPOS.

    • Va todėl ir išėjau pasaulin laimės ieškoti…

      • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų