Artėjant savaitgaliui prašo laikytis karantino taisyklių ir vengti kontaktų

Artėjant savaitgaliui prašo laikytis karantino taisyklių ir vengti kontaktų

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atšilus orui ir artėjant savaitgaliui prašo laikytis karantino taisyklių: nesibūriuoti, lauke vaikščioti tik vienos šeimos nariams, vengti socialinių kontaktų.

„Pasidairę pro langą visi matom, koks gražus yra oras ir kaip greitai šyla temperatūra, artėja savaitgalis. Aš dar kartą noriu į jus visus kreiptis ir primygtinai paprašyti elgtis atsakingai. Suprantu, kad tai bus labai sudėtinga padaryti, visi esam pasiilgę šilumos, esam pasiilgę išeiti į lauk, pabendrauti, bet būkim pilietiški, būkim sąmoningi“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė A. Veryga.

„Lietuvoje yra paskelbtas karantinas ir yra paskelbtos sąlygos, kurių būtina laikytis: nevaikščioti lauke daugiau kaip dviem asmenims, išskyrus atvejus, kai tai vienos šeimos asmenys su vaikais, nesibūriuoti, stengtis niekur nesilankyti svečiuose, vengti visų įmanomų kontaktų“, – pažymėjo ministras.

Lietuvoje siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą nuo kovo 16 dienos įvestas karantinas. Jis kol kas pratęstas iki balandžio 13 dienos.

A. Veryga spaudos konferencijoje teigė, kad tol, kol susirgimų koronavirusu skaičius augs, jis nemato galimybių švelninti karantino sąlygas.

Karantino metu uždrausta prekyba beveik visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais.

Žmonėms rekomenduojama eiti iš namų tik būtiniausiais atvejais, lauke nesibūriuoti daugiau nei penkiese, vaikų žaidimų aikštelėse neturėtų žaisti daugiau nei vienos šeimos nariai.

Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus teikiant maistą išsinešimui.

Visai sustabdyta SPA centrų, kirpyklų, grožio salonų veikla. Uždaryti kazino ir lošimų automatų salonai.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų