P. Židonio nuotr.

Ant bangos – naujas būstas

Ant bangos – naujas būstas

Priešingai nei tikėtasi, pandemija ir tris mėnesius trukęs karantinas menkai pakoregavo nekilnojamojo turto rinką Aukštaitijos sostinėje.

Metų pradžioje daugiau nei dešimtadaliu pakilusios būstų kainos ir toliau laikosi aukštos, o ieškantieji pirkti guodžiasi, kad pasirinkimas menkas kaip niekada.

Daugiau nei dešimt metų Didžiojoje Britanijoje ir Norvegijoje išdirbęs panevėžietis 31-erių Dominykas Pocevičius prieš metus grįžo į Panevėžį ir nusprendė čia su šeima kurti tolesnį gyvenimą. Dominykas įsidarbino sandėlininku ir su žmona ėmė dairytis būsto.

Sutuoktiniai jau apžiūrėjo kelis gyvenamuosius namus, keletą butų. Pasirinkimas, pasak D. Pocevičiaus, itin mažas, o kainos – kaip iš kosmoso.

„Paieškas pradėjom prieš mėnesį. Su žmona nusprendėme, kad butas ar namas turi būti ne mažesnis nei trijų kambarių. Mūsų planas įsikurti Panevėžyje arba Dembavoje. Iš pradžių perskaitėme visus parduodamų būstų skelbimus internete, patikusius pasižymėjome. Kelias dienas svarstėme, paskui buvo skambučiai ir apžiūra“, – pasakojo sugrįžęs emigrantas.

Apžiūrėję kelis nebaigtos statybos namus sutuoktiniai suprato, kad toks turtas pareikalaus dar labai daug investicijų. Šios poros planuojamas biudžetas svarbiam pirkiniui – apie 75 tūkst. eurų. Iki trečdalio sumos sudarytų santaupos, kita dalis – banko paskola.

„Apsisprendėme, kad užteks ir buto“, – pasakoja Dominykas.

Visą straipsnį skaitykite spalio 1 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje. 

Komentarai

  • Pirkdami butą blokiniame name žiūrėkite į pastatymo metus. Blokinių namų eksploatacijos laikas 50 m. po to jų statybinis resursas lygus ,,0″ t. y. tik nugriovimui. Po keleto metų jų kaina bus proporcinga statybinio resurso likučiui- 10-15 proc. pradinės vertės. Apsukrūs žmonės jau dabar stengiasi atsikratyti tokių butų, o biznieriai tokius namus, už centus, supirkinės griovimui.(,,Žinių radijo“ laida ,,Tarp keturių sienų“ )

  • O man dau patraukliau pirkti butą senos statybos plytiniame, o dar ir revonuotame name, jį susitvarkyti pagal save nei brangiai mokėti už butą kažkur miesto pakrašty naujame name. O Laisvės aikštės daugiabučiai turi esminį minusą – o kur dėti automobilį, nes nėra nei požeminio parkingo, nei garažų.

  • Seni namai buvo pastatyti daug kokybiškiau. Greičiau subyrės naujausios statybos daugiabutis nei statytas apie 1960 metus.

    • Projektuotojų – Klaipėdos gatvių gražuolyje jau trečią ir ne paskutinį kartą, tvarko suskilusias sienas.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų