P. ŽIDONIO nuotr.

Kelio ženklas nulio vietoje

Kelio ženklas nulio vietoje

Kam reikalingi kelio ženklai, jei į juos niekas nekreipia dėmesio, bet nei policija, nei Savivaldybės viešosios tvarkos sergėtojai pažeidėjų nebaudžia?

Panevėžio taksistams ir jų keleiviams toks klausimas kyla matant, kaip trijose miesto vietose, skirtose tik taksi automobiliams, nuolat išrikiuotos su šiuo verslu nieko bendro neturinčiųjų mašinos.

Taksi automobilio – nė vieno

Keturiose Panevėžio vietose įrengti kelio ženklai, žymintys stovėjimo vietas tik taksi automobiliams. Visgi trijose iš jų pamatyti taksi – didelė retenybė.

„Tie kelio ženklai visiškai niekiniai. Laisvės aikštėje prie viešbučio taksi pažymėtoje vietoje niekada nepamatysi, nes nėra  galimybės pastatyti. Ten džipas paliktas net paromis. Prie Respublikinės Panevėžio ligoninės Smėlynės gatvėje vietos taksi automobiliams pažymėtos irgi tik simboliškai. Jos visada užimtos kitų automobilių. Tas pats ir aikštelėje prie miesto poliklinikos Nemuno gatvėje“, – vardijo taksistu dirbantis panevėžietis.

Jo žodžius patvirtina „Sekundės“ žurnalistų atliktas eksperimentas.

Prie poliklinikos Nemuno gatvėje įrengtoje stovėjimo aikštelėje taksi ženklu pažymėta vieta penktadienį nuo 9 iki 12 valandos buvo užimta kitų automobilių.

Keleivį atvežusiam taksistui, išleidus ramentais pasiramsčiuojantį klientą ir neradus vietos, teko važiuoti iš aikštelės.

Pasak „Sekundės“ pašnekovo, įžūlūs kelių eismo taisyklių pažeidėjai – jų darbo kasdienybė.

„Keleivius tenka paimti ar išleisti sustojus tiesiog gatvėje. Man taip ne kartą yra į mašinos galą įvažiavę. Bijau stoti ne aikštelėje – jei kas keleiviui atsitiktų, likčiau kaltas, kad tokioje vietoje sustojau“, – pasakojo taksistas.

Vietą taksi automobiliams žymintis kelio ženklas prie viešbučio Laisvės aikštėje vairuotojams nė motais. P. ŽIDONIO nuotr.

Vietą taksi automobiliams žymintis kelio ženklas prie viešbučio Laisvės aikštėje vairuotojams nė motais. P. ŽIDONIO nuotr.

Neįdomu nei policijai, nei kontrolieriams

Vairuotojas teigia ne kartą dėl taksi vietoje pastatytų automobilių rašęs prašymą e.policijai. Visgi jį piktina, kad policija dėl tokių pažeidėjų, regis, galvos nesuka.

„Policijai ta bėda neįdomu. Vieną kartą iš pareigūnės net išgirdau: atsibodote jau man. Jei nuvažiuotų, aibę baudų išrašytų. Bet policija turi rimtesnių reikalų“, – sutinka pašnekovas.

Taksistui pikčiausia, kad kitų reikalų, jo nuomone, turi Savivaldybės Viešosios tvarkos ir kontrolės skyrius.

„Tokie ne vietoje mašinas statantys pažeidėjai turėtų būti Viešosios tvarkos skyriaus rūpestis. Bet ir jiems neįdomu. Ta netvarka blogai ne tik taksistams, bet ir keleiviams. Kita vertus, tvarka turi būti tvarka. O dabar visi mato, kad galima ženklų nepaisyti ir vis tiek niekas nebaus“, – chaosą mato „Sekundės“ pašnekovas.

Anot jo, prie gydymo įstaigų taksi vietos užimtos, o prie Konsultacijų poliklinikos A. Jakšto gatvėje tokios netgi nėra pažymėtos. Nors čia taksi keleivių bene daugiausia.

Prie poliklinikos Nemuno gatvėje įrengtoje stovėjimo aikštelėje taksi ženklu pažymėta vieta penktadienį nuo 9 iki 12 val. buvo  užimta kitų automobilių. P. ŽIDONIO nuotr.

Prie poliklinikos Nemuno gatvėje įrengtoje stovėjimo aikštelėje taksi ženklu pažymėta vieta penktadienį nuo 9 iki 12 val. buvo užimta kitų automobilių. P. ŽIDONIO nuotr.

Protokolų tūkstančiai

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė patvirtino, ką taksi vairuotojas ir pats pastebėjo: pareigūnai nevažinėja ir negaudo neteisėtai užėmusiųjų vietas.

„Policija nevykdo specialių priemonių stovėjimo vietų kontrolei. Ji deleguota savivaldybei. Gavusi skundą, policija imasi priemonių taip pat, kaip ir su pažeidėjais, statančiais automobilius neįgaliojo vietose, bet šiaip jos pajėgos nukreiptos į labiau pavojų keliančias veikas – blaivumo tikrinimą ir kitas priemones“, – komentavo O. Jukniūtė.

Panevėžio savivaldybės Viešosios tvarkos ir kontrolės skyriaus vedėjas Tadas Martinaitis tikina, kad jo skyriaus inspektoriai ramiai nepravažiuoja pro taksi vietose stovinčius pažeidėjus.

„Situaciją tikrai žinome, reidus rengiame. Kiekvieną dieną mūsų darbuotojai važiuoja į miestą ir fiksuoja pažeidimus. Surašomi pažeidėjams protokolai. Tikrai nėra pamirštos neįgaliųjų, taksi vietos ir tos, kuriose draudžiama statyti automobilius. Bet  matome: kaip jie stovi, taip stovi. Surašome daug protokolų, bet reikia, kad keistųsi ir vairuotojų požiūris“, – sako T. Martinaitis.

Vien per šiuos metus už automobilių statymą neleistinose vietose viešosios tvarkos kontrolieriai surašė beveik 1 600 administracinio teisės pažeidimo protokolų. Pirmą kartą pričiupti tokie pažeidėjai atsiperka 15 eurų bauda. Pagauti dar sykį kloja nuo 60 iki 180 eurų.

Tiesa, kiek iš patekusiųjų į inspektorių akiratį automobilius buvo palikę taksi vietose, Savivaldybė neišskiria.

Pasak T. Martinaičio, gyventojai, taksi automobilių vairuotojai patys gali nufotografuoti ne vietoje pastatytus automobilius ir nuotraukas, nurodę pažeidimo datą bei laiką, atsiųsti Savivaldybei adresu viesojitvarka@panevezys.lt.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Rodyti daugiau
Daugiau leidinio naujienų