STOP ženklas gaisrui

STOP ženklas gaisrui

Visuomeniniuose ir gyvenamuosiuose pastatuose kylantys gaisrai Europoje kasmet nusineša tūkstančius gyvybių ir padaro milijonus eurų žalos. Tačiau rinkoje jau yra efektyvių pasyviosios gaisrinės saugos sprendimų, kurie padeda užkirsti kelią tragedijai arba smarkiai sumažinti jos padarinius.

Bent kartą gyvenime susidūrę su gaisru žino, kaip sparčiai plinta ugnis ir kaip nelengva sustabdyti šį procesą. Vis dėlto įmanoma išvengti nuostolių ar bent juos sumažinti, jei apie gaisrinę saugą pastato valdytojai, projektuotojai ir rangovai galvos nuo pirmųjų jo statybos proceso minučių.

Atsižvelgdama į architektų, rangovų ir inžinierių sukauptą patirtį ir poreikius, statybinių medžiagų ir sistemų lyderė bendrovė „Knauf“ sukūrė „FireWin“ produktų liniją. Asortimentą sudaro itin kokybiški pasyviosios gaisrinės saugos produktai: plokščių sistemos, dažai, tinkai ir manžetai. Naujojo prekės ženklo produktai yra tinkami įrengiant įvairius gaisrinės saugos reikalavimus atitinkančius pastatus.

„Be abejo, pasyviosios gaisrinės saugos produktų rinkoje buvo ir anksčiau. Tačiau mes pirmą kartą patikimus ir laiko patikrintus produktus sujungėme į bendrą sistemą. Iki šiol gauti visą reikalingų produktų asortimentą iš vieno gamintojo rankų buvo beveik neįmanoma. Todėl mes sukūrėme vienu prekės ženklu „FireWin“ pažymėtą asortimentą ir jį ateityje ketiname dar labiau išplėsti“, – sakė bendrovės „Knauf“ technikas Kastytis Vaseris.

Siūlo platų asortimentą

Tam, kad kelias gaisro padariniams būtų užkertamas dar statant pastatą, rekomenduojama naudoti „Knauf FireWin“ gaisrinės saugos plokščių sistemas. „Knauf Red“ bei „Knauf Blue“ gipskartonio plokštės pasižymi ypač stabilia konstrukcija veikiant ugniai, yra paprastai montuojamos ir nesunkiai atliekama bet kokia įprastinė apdaila: dažas, dekoratyvūs tinkai, plytelės ar tapetai.

Gipsinės „Knauf Fireboard“ priešgaisrinės plokštės gali būti pritaikomos tiek luboms, pertvaroms, tiek šachtinėms sienoms ar net įrengiant laivus. Sudėtingoms konstrukcijoms rekomenduojama rinktis specialiai tokiems atvejams sukurtas „Knauf Vermiboard“ plokštes, pagamintas iš aukštai temperatūrai atsparaus vermikulito. Šios plokštės laikomos idealiu gaisro saugos, šilumos ir garso izoliacijos deriniu. Naudojant „Knauf“ priešgaisrines plokštes konstrukcijų atsparumas ugniai užtikrinamas iki 240 minučių.

Jos naudojamos šildymo, vėdinimo ir kondicionavimo bei instaliaciniams kanalams įrengti, plieninių sijų ir kolonų atsparumui ugniai užtikrinti.

„FireWin“ asortimentą papildo ir du priešgaisriniai tinkai. Ugnį stabdantis „Knauf Vermiplaster“ gipsinis tinkas, skirtas vidaus patalpoms, pasižymi ypač plačiomis panaudojimo galimybėmis. Juo rekomenduojama dengti tiek gamybinių, maisto pramonės patalpų, biurų, tiek ir gyvenamųjų patalpų plienines ir betonines konstrukcijas. Cementinis tinkas „Knauf Sibaterm“ yra greitai užpurškiamas ir gali būti naudojamas tiek viduje, tiek išorėje. Ir „Vermiplaster“, ir „Sibaterm“ tinkai pasižymi ekonomiškumu ir tuo, kad yra ilgaamžiai, nes eksploatuojant pastatą jų nereikia periodiškai atnaujinti.

Kad kelią ugniai pavyktų užkirsti kuo efektyviau, „Knauf“ siūlo ir trijų tipų manžetus. Iš nerūdijančiojo plieno pagaminti „Knauf FireWin Collars“ manžetai gali būti naudojami montuojant įvairaus skersmens plastikinius arba daugiasluoksnius vamzdžius. Šiuos manžetus galima montuoti vieną šalia kito, yra sprendimų, leidžiančių vamzdžiams kirsti atitvaras įstriža kryptimi.

Dažai išdžiūsta greičiau

Knauf „FireWin“ asortimentą užbaigia priešgaisriniai „Firepaint“ dažai. Tiek vidaus, tiek išorės darbams tinkami dažai džiūsta dvigubai greičiau nei įprasti, todėl sutaupo daug laiko įrengiant patalpas. Be to, juos galima naudoti drėgnesnėje aplinkoje nei įprastus priešgaisrinius dažus. Išsipučianti dažų danga rekomenduojama plieninėms konstrukcijoms, be to, ją galima naudoti ir remonto bei rekonstrukcijos darbams.

„Nei priešgaisriniai dažai, nei kiti „Knauf FireWin“ asortimento produktai nereikalauja jokių ypatingų dažymo ar montavimo technologijų. Iš esmės dažyti „Firepaint“ dažais gali ne tik profesionalus darbininkas, bet ir savo reikmėms jų nusipirkęs žmogus. Tačiau, be abejo, profesionalumas ir žinojimas, ką darai, išlieka labai svarbus. Paviršius turi būti dengiamas dažais tolygiu ir minimaliai būtinu sluoksniu – tai leis užtikrinti reikiamą konstrukcijos atsparumą ugniai ir pasiekti ekonomiją kontroliuojant medžiagos sąnaudas. Kitu atveju gali būti neužtikrinamas reikiamas konstrukcijos atsparumas ugniai arba gaunamos labai didelės sąnaudos dėl per storo sluoksnio, todėl reikalinga tam tikra patirtis. Tačiau jei žmogus yra tikras, kad jis pats mokės kokybiškai padengti paviršių dažais, gali drąsiai pirkti ir pats naudoti „Firepaint“ dažus“, – aiškino K. Vaseris.

Pasak jo, šio asortimento produkcija iš esmės tinkama įrengiant ir privačios, ir visuomeninės ar gamybinės paskirties pastatus.

„Turėkime omenyje, kad priešgaisrinės saugos reikalavimai skirtingos paskirties pastatams nėra griežtai specializuoti. Be abejo, tam tikrų niuansų esama. Pavyzdžiui, priešgaisriniai tinkai dažniau naudojami sandėliavimo, pramoninėse patalpose, garažuose. O priešgaisriniai dažai – gyvenamosiose ar visuomeninėse, tačiau produkto pasirinkimą dažnai lemia vizualinė pusė. Be to, šiandien ir estetikos standartai kinta: suvokiama, kad ir priešgaisriniu tinku padengti paviršiai tam tikrose patalpose gali atrodyti labai patraukliai, jie gali būti glaistomi mineraliniais glaistais ir dengiami įprastomis apdailos medžiagomis, reikalavimas joms vienas – nedegumas“, – sakė K. Vaseris.

Kviečia konsultuotis

Visiems „FireWin“ asortimento produktams suteikti sertifikatai leidžia pasitikėti šiais gaminiais ir žinoti, kad gaisro atveju jie užtikrins kiek įmanoma mažesnę žalą.

„Sertifikatas signalizuoja, kad produktas tikrai pasižymi priešgaisrinės saugos savybėmis ir gaisro atveju maksimaliai sumažintų jo padarinius. Nors technologijos mus veda į priekį ir sukuriama vis naujų produktų, šioje srityje didelės revoliucijos nėra – priešgaisrinės saugos sistemos paremtos elementariais fizikiniais dėsniais. Todėl neverta baimintis, kad įsidiegus pasyviosios gaisrinės saugos asortimento gaminius po metų ar dvejų rinkoje pasirodys kas nors radikaliai naujo“, – teigė K. Vaseris.

Kaip pasirinkti konkrečiam atvejui geriausias pasyviosios gaisrinės saugos priemones, patars ir kvalifikuoti bendrovės „Knauf“ specialistai, galintys konsultuoti internetu, telefonu ar netgi gyvai statybos vietoje.

—–

Jei Jums reikia konsultacijos, visada galite kreiptis į „Knauf“ specialistus telefonu +370 5 213 2222.

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų