P. ŽIDONIO nuotr.

Žiūrovai grįžta: Naujųjų išvakarėms – sausakimšos salės

Žiūrovai grįžta: Naujųjų išvakarėms – sausakimšos salės

Po daugiau nei porą metų trukusios pandemijos panevėžiečiai šįmet šluote šluoja bilietus į naujamečius renginius miesto kultūros įstaigose.

Tokiai pramogai žmogui negailima ir pusšimčio eurų, o į kai kuriuos renginius bilietų nebeįmanoma gauti jau keletą savaičių.

Šventėms negaili

Panevėžio bendruomenių rūmai į paskutinį šių metų renginį – senųjų palydų ir Naujųjų sutikimo vakarą – prekybą bilietais paskelbė šį pirmadienį. Pasak įstaigos direktorės Sandros Myškienės, vos per valandą išpirkta daugiau nei pusė bilietų – 160.

„Neįsivaizduoju, kaip kasininkė susisuko“, – pati stebisi S. Myškienė.

Ji svarsto, kad tokiam aktyvumui įtakos galėjo turėti ir pandemija, karantinas, privertę pagalvoti, kaip gera gyventi, kai galima visur nueiti.

Į šventinį vakarą Bendruomenių rūmuose bilieto kaina – 25 eurai. S. Myškienės teigimu, niekas nesiguodė, jog tiek per brangu.

„Visi supranta, kad atlikėjų honorarai šventinį vakarą irgi didesni nei įprastai. Žmonės Naujiesiems išlaidas turbūt iš anksto planuoja“, – svarsto direktorė.

Panevėžio bendruomenių rūmams paskelbus prekybą į paskutinį šių metų renginį – senųjų palydų ir Naujųjų sutikimo vakarą, vos per valandą išpirkta daugiau nei pusė bilietų. P. ŽIDONIO nuotr.

Panevėžio bendruomenių rūmams paskelbus prekybą į paskutinį šių metų renginį – senųjų palydų ir Naujųjų sutikimo vakarą, vos per valandą išpirkta daugiau nei pusė bilietų. P. ŽIDONIO nuotr.

Naujuosius suplanavo lapkritį

O į Panevėžio muzikiniame teatre Naujųjų išvakarėse rengiamą tradicinį koncertą „Palydint senuosius“, kuriame skambės austrų kompozitoriaus Johano Štrauso kūriniai, bilietai, kainavę ne vieną dešimtį eurų, iššluoti jau prieš keletą savaičių.

„Pernai irgi turėjome pilną salę žiūrovų, bet tikrai bilietai nebuvo taip anksti išpirkti“, – pažymi teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė.

Anot jos, Panevėžyje gyvuoja graži tradicija senuosius palydėti teatre. Direktorė svarsto, jog matant tokį antplūdį ateityje vertėtų tokia proga surengti ne vieną šventinį koncertą. Kaip pavyzdį ji pateikia Vilnių, kur Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvai šventinius koncertus rengia įvairiose sostinės erdvėse.

„Kadangi turime ne vieną kolektyvą, būtų gražu sudaryti galimybes plačiau mieste paskleisti šventinę nuotaiką“, – mano K. Nekrošiūtė.

Nespėjusieji pasirūpinti bilietais klasikos nemokamai pasiklausyti gali maldos namuose. Gruodžio 27-ąją Panevėžio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje koncertuos Muzikinio teatro orkestras „Garsas“ bei choras su soliste Laima Česlauskaite.

„Mums patiems buvo sunku, nesuvokėme, kaip toliau reikės kurti, kaip kviesti žiūrovus, kai pasaulį drebina tokie įvykiai. Bet visi galiausiai supratome, kad nepaisant viso šito reikia gyventi. Geriausia, ką galime daryti, tiesiog kokybiškai tęsti gyvenimą, kad būtume psichologiškai, fiziškai maksimaliai sveiki.“

A. Špilevojus

Elgiasi atsargiau

Panevėžio teatras „Menas“ Naujųjų išvakarėse kviečia į komediją „Neturi – nemokėk“.

Kaina už šventinio spektaklio bilietą nesiekia 20 eurų ir tai bene mažiausia iš miesto kultūros įstaigų.

Teatro direktoriaus pavaduotojos kultūrai Neringos Stašytės teigimu, panevėžiečiai bilietus perka ramiai ir stabiliai, bet ir čia jie baigia ištirpti.

Pasak N. Stašytės, prieš pandemiją bilietai būdavo išperkami vos paskelbus apie renginį. Dabar akivaizdu, kad žiūrovai planuoja atsargiau.

„Po kovido žmonės į viską žiūri atsargiau. Turbūt dar liko baimė susirgti. Bet po Kalėdų atsibosta namuose sėdėti, norisi per Naujuosius metus kažkur išeiti“, – pasakojo N. Stašytė.

Ji pastebi, kad daugiausia į teatrą ateinama 4–6 žmonių grupėmis, taip pat bilietus perka dovanų.

Pasak Kotrynos Nekrošiūtės, į Panevėžio muzikiniame teatre Naujųjų išvakarėse rengiamą tradicinį koncertą bilietai, kainavę ne vieną dešimtį eurų, iššluoti dar lapkritį. P. ŽIDONIO nuotr.

Pasak Kotrynos Nekrošiūtės, į Panevėžio muzikiniame teatre Naujųjų išvakarėse rengiamą tradicinį koncertą bilietai, kainavę ne vieną dešimtį eurų, iššluoti dar lapkritį. P. ŽIDONIO nuotr.

Miesto tradicija

J. Miltinio dramos teatras Naujuosius kviečia palydėti žiūrint spektaklį „Šv. Speigas“, įkvėptą Kventino Tarantino filmo „Grėsmingasis aštuonetas“.

Šventiniam vakarui išpirkti beveik visi bilietai. Šiek tiek daugiau likę gruodžio 30-ajai.

Nors bilietų kaina siekia iki 50 eurų, spektaklio režisierius ir teatro meno vadovas Aleksandras Špilevojus neabejoja, kad visi bus išpirkti.

Atėjusieji į šventinius spektaklius kartu mėgausis ir gyvo garso koncertu – grupė „Colours of Bubbles“ atliks specialiai šiam spektakliui kurtą muziką.

Toks žiūrovų antplūdis Naujųjų išvakarėse A. Špilevojaus nestebina. Jis pamena, kaip pats dar būdamas moksleivis gruodžio 31-ąją apsilankė Muzikiniame teatre ir labai nustebo, kiek daug žmonių tą vakarą leido ne namuose, o koncerte.

„Man tuo metu paaiškino, kad Panevėžyje susiformavusi tradicija šventinį vakarą eiti į teatrus, muzikinius koncertus. Tai buvo daugiau nei prieš dešimtmetį ir taip viskas liko iki šiol. Panevėžiečiai nori šventes praleisti ne tik namuose, bet ir gaudami kūrybos“, – sako menininkas.

Publika sugrįžo

A. Špilevojaus teigimu, J. Miltinio dramos teatro salė būna pilnutėlė ne tik Naujųjų išvakarėse. Meno vadovas pastebi, kad šį sezoną teatras išties gausiai lankomas.

„Nors keletas pastarųjų metų buvo paženklinti karantino, bet netgi dešimtmečio statistika rodo, kad šie metai tikrai yra gražūs. Negalėtume skųstis lankomumu. Bijau prikarksėti, bet tuo labai džiaugiamės“, – sako teatro meno vadovas.

Anot jo, žmonės pasiilgo artumo, renginių, socialinio bendravimo.

„Teatras ir gimė Europoje antikiniais laikais kaip dialogo būtinybės nulemtas bendravimo, diskusijos, savo visuomenės refleksijos peržvelgimo darinys. Teatras – tokia meno rūšis, kuri yra apie žmonių susitikimą“, – sako A. Špilevojus.

Anot jo, neabejotinai teatrą irgi paveikė geopolitinės aktualijos, karas Ukrainoje.

„Mums patiems buvo sunku, nesuvokėme, kaip toliau reikės kurti, kaip kviesti žiūrovus, kai pasaulį drebina tokie įvykiai. Bet visi galiausiai supratome, kad nepaisant viso šito reikia gyventi. Geriausia, ką galime daryti, tiesiog kokybiškai tęsti gyvenimą, kad būtume psichologiškai, fiziškai maksimaliai sveiki“, – sako A. Špilevojus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų