Visa netiesa apie kosmetiką

Visa netiesa apie kosmetiką

Nuolat rūpinamės savo išvaizda negailėdamos nei laiko, nei lėšų, bet kartais pastangų rezultatas nuvilia. Ką gi darome neteisingai?

Trūksta žinių – gimsta mitai

Tikriausiai kiekviena jauna moteris lengvai išvardytų daugybę populiarių kosmetikos gamintojų, atskleistų įvairių priemonių kainų skirtumus ir net įvairių grožio produktų ypatybes. Gaila, vos nedaugelis išmano elementarias kosmetikos naudojimo taisykles. O juk tik laikantis tų taisyklių galima išvengti nemalonių pasekmių ir nepakenkti savo išvaizdai.

Norėdamos pasigražinti mes linkusios vadovautis draugių patarimais arba savo nuomone, deja, ne visuomet teisinga. Taip ir atsiranda mitai apie kosmetiką.

1 mitas. Amžina kova

Su raukšlėmis kovojame nepaliaudamos. Juk kosmetikos firmos mėgina įteigti, kad šiam trūkumui karą paskelbti reikia vos ne nuo kūdikystės. Tai vienas iš paplitusių prasimanymų, iš tikrųjų bet kokios stangrinamosios priemonės odą priverčia tinginiauti – ji labai greitai pripranta prie lepinimo ir nebesugeba gaminti kolageno ir elastino, laukdama pagalbos iš šalies.

Taigi nereikia skubėti naikinti pirmųjų senėjimo apraiškų, tegul oda pati pratinasi atlikti tą darbą – tai bus naudinga ir jai, ir mūsų piniginėms.

2 mitas. Įpratimas

Priešingai, nei daug kas mano, įprastinėse kosmetikos priemonėse nėra tokių komponentų, prie kurių oda priprastų. Taip atsitinka tik tada, kai naudojama profesionalams skirta arba gydomoji kosmetika.

Dėl dažno jos naudojimo oda įpranta ne prie kurios nors konkrečios firmos produktų, o prie aktyviųjų stipraus poveikio sudedamųjų dalių. Jei nutartume tokių priemonių nebenaudoti arba pakeisti jas švelnesnėmis, paprastesnėmis, aptingusi oda nebeatliktų tų funkcijų, nuo kurių ją buvo išvadavusi kosmetika, ir atrodytų tiesiog apgailėtinai.

3 mitas. Greito poveikio kosmetika

Tai dar vienas mitas apie stebuklingą odos sustangrinimą. Mintis apie galimybę tapti gražuole per ketvirtį valandos skamba tikrai patraukliai. Šią idėją neva padedančios įgyvendinti priemonės – jos taip pat skirtos naudoti grožio paslaugas teikiantiems profesionalams – pasižymi ypač stipriu veikimu.

Žinoma, didelės žalos nepatirsime, jei jų galimybes išmėginsime naujametės nakties išvakarėse, ruošdamosi savo gimimo dienos puotai arba rengdamosi į pirmąjį pasimatymą, bet tik ne kasdien prieš vykdamos į darbą. Kaip tik dėl ypač greito poveikio priemonių nemokšiško naudojimo priprantama prie „stipriosios“ kosmetikos.

4 mitas. Kosmetikos priemonių sąveika

Tarkime, draugė pasidžiaugė, kad pavyko nusipirkti nuostabaus dieninio kremo, ir jūs lyg apžavėta lekiate į parduotuvę, nusiperkate lygiai tokio paties ir vos įžengusi pro namų duris skubate „matuotis“ naująjį stebuklą. Taip daryti jokiu būdu negalima. Juk ryte jūs jau tepėtės veidą kremu arba vilgėte toniku.

Prieš naudojant naują kosmetikos priemonę veidą reikia kruopščiai nuvalyti. O geriausia būtų toniką, prausiklį, dieninį bei naktinį kremą naudoti tos pačios firmos, kadangi alerginę reakciją neretai išprovokuoja ne kosmetikos priemonės, o nesuderinamų komponentų mišinys.

Išsirinkusios vienos firmos produktus išvengsime nepageidaujamų pasekmių, be to, ir jų poveikis bus didesnis.

5 mitas. Naktinis kremas – prieš miegą

Mes mąstome taip: jei jau kremas naktinis, tikriausiai ir teptis juo reikia prieš pat einant gulti. Ir klystame. Naktinį kremą tepti ant odos reikia likus mažiausiai dviem valandoms iki atsiduriant lovoje. O jei to padaryti nespėta, geriau jo tą vakarą visai nenaudoti.

Veidas nuo kitų kūno vietų skiriasi tuo, kad jo oda turi daugiau porų. Jei kremu pasitepama prieš pat miegą, jis užkemša išsiplėtusias poras, įsigeria į pagalvę ir tampa riebaluota plėvele, trukdančia odai kvėpuoti.

Kad maitintų ne patalynę, o veidą, kremas ne tik turi būti tepamas likus bent porai valandų iki gulantis, bet ir jo likučiai nuvalomi servetėle.

6 mitas. Kremas apsaugo odą nuo šalčio

Paplitusi nuomonė, kad kremas, ypač žiemą, gali apsaugoti odą nuo šalčio ir kitų nepalankių veiksnių, todėl juo pasitepti reikia prieš einant iš namų. Iš tiesų tai daryti dera likus ne mažiau kaip 40 min. prieš uždarant namų duris, antraip veido priežiūros priemonė ne tik neįsigers, bet ir pavirs plutele, erzinančia odą. Jei nespėta laiku pasitepti kremu, tą kartą geriau be jo apsieiti.

7 mitas. Veidas valomas toniku

Taip daryti nepatartina. Odą pirmiausia reikia nuvalyti prausimosi putomis, geliu arba pieneliu ir tik paskui – toniku. Jis pašalins nešvarumų likučius ir padės užsiverti poroms, o tada jau galima saugiai teptis kremu.

8 mitas. Visiškai natūrali kosmetika

Tai geras pasirinkimas, bet ši kosmetika vis dėlto nėra panacėja. Gamtinės kilmės komponentai negali įsiskverbti giliai į odą ir veikia tik jos paviršių, taigi tokia priežiūra nėra visavertė. Išmintingiau būtų pamėginti suderinti gamtos turtus ir mokslo laimėjimus, neteikiant pirmenybės kuriems nors vieniems. Pasirodo, net ir tokia natūrali medžiaga, kaip plaukams dažyti skirta chna, jei tik dažnai naudojama, užkemša skalpo poras ir trukdo galvos odai kvėpuoti, kartu lėtina plaukų augimą.

9 mitas. Pudra ir toninis kremas

Pagyvenusių damų teigimu, tai blogis, kurio reikia vengti. Tai buvo galima laikyti tiesa prieš 20 metų – pudra ir toninis kremas smarkiai užkimšdavo poras ir oda negalėjo laisvai kvėpuoti.

Laimei, dabar kosmetikos kokybė pastebimai pagerėjo, ir tokios grožio priemonės net gali padėti įveikti kai kurias odos problemas.

Pavyzdžiui, biri pudra šaltuoju metų laiku tiesiog nepakeičiama. Sudarydama akytą sluoksnį, ji neleidžia odai peršalti ir išgarinti per daug drėgmės, taigi užkerta kelią žiemos blogybėms – veido sausumui ir pleiskanojimui.

10 mitas. Tinka visiems tipams…

Priemones prižiūrėti bet kokiai odai ir bet kokiems plaukams galima įsiūlyti nebent toms, kurios apie kosmetiką nieko nenutuokia.

Jei mąstytume logiškai, taptų aišku, kad tas pats šampūnas negali vienos moters sausų plaukų padaryti elastingesnių, o kitos greitai besiriebaluojantiems suteikti purumo ir išvaduoti nuo būtinybės kasdien trinkti galvą.

Žinoma, universalaus kremo taip pat negali būti. Vadinasi, verta pirkti tik tokią kosmetiką, kuri atitinka konkrečius kiekvienos poreikius, o ne iš karto pagelbėja visoms.

Parengė A.GOTAUTAITĖ

Geriausia profesionali kosmetika – babor

Komentarai

  • Dekoju uz aisku ir suprantama straipsni. Tikrai daznai susiduriu su dvejonemis kaip reikia elgtis su vienomis ar kitomis priemonemis. Taip pat daznai tenka girdeti, kad profesionali kosmetika yra geresne nei paprasta. Kazin tai mitas ar ne?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų