Savivaldybė planuoja, kad Šiaurinę g. realu nutiesti jau iki 2019-ųjų antro ketvirčio. T. Šiaudinio nuotr.

Valdžiai tvojo jos pačios vėzdu

Valdžiai tvojo jos pačios vėzdu

Daliai panevėžiečių pasipiktinus, vieno projekto jau atsisakiusi, o kitam pagalius kaišanti Panevėžio savivaldybė pati save įstūmė į spąstus.

Matydami, jog vietos valdžia, tenkindama Seimo nario Povilo Urbšio užtarimo sulaukusių panevėžiečių norus, atsisakė plano vietoje uždarytos „Verdenės“ mokyklos statyti socialinį daugiabutį, o šilumos monopolininkės konkurentų – Beržų g. biokuro katilinės statytojų – pareikalavo neprivalomo poveikio aplinkai vertinimo, šiaurinės miesto dalies gyventojai turi vilties sustabdyti ir jiems nepalankų projektą.

Žmonės tikisi, kad Savivaldybė atsisakys ir planų per Rožyną nutiesti Šiaurinę gatvę, nors šioji gerokai sumažintų eismo srautą pagrindine Smėlynės g.

Reikalaudami vietos valdžios įrodymų, kad jai visi panevėžiečiai lygūs, Rožyno mikrorajono gyventojai kreipimąsi išsiuntė ne tik jai, bet ir visiems aukščiausiems šalies vadovams – prezidentei, premjerui, Seimo pirmininkui, Seimo komitetams ir keliems parlamentarams.

Ten, kur bus Šiaurinė gatvė, daržus turintys Rožyno gyventojai, matydami Savivaldybės reakciją į panevėžiečių protestus, reikalauja nusileisti ir jiems – atsisakyti prieš kelis dešimtmečius suplanuotos gatvės. T. Šiaudinio nuotr.

Būsimojoje Šiaurinėje g. daržus sodinantys Rožyno gyventojai, matydami Savivaldybės reakciją į panevėžiečių protestus, reikalauja nusileisti ir jiems – atsisakyti prieš kelis dešimtmečius suplanuotos gatvės. T. Šiaudinio nuotr.

Reikalauja viaduko

Vienas iš būsimosios Šiaurinės g. priešininkų atstovų Eugenijus Ušinskas neslepia, kad, matydami Savivaldybės reakciją į gyventojų protestus, Rožyno bendruomenė tiki, jog šį kartą ir jai pavyks pasiekti savo.

Jau bene tris dešimtis metų miegamojo mikrorajono gyventojai įrodinėja vietos valdžiai planuojamą gatvę tiesti ne po jų langais, Jurginų g. pašonėje, bet už miesto.

E. Ušinsko nuomone, tinkamiausia būtų pratęsti Pramonės g. nuo automobilių turgaus, pro sodininkų bendriją, įsiterpiant į rajono teritoriją, ir už miesto sujungti su keliu Panevėžys–Pasvalys, o naujoji gatvė turėtų būti ne siauresnė nei Pramonės g.

„Transporto srautas Šiaurine g. bus gana didelis, kur kas didesnis nei Alanto g. Nors šioji yra to paties planuojamo miestą apjuosiančio žiedo dalis, atstumai nuo Alanto g. važiuojamosios dalies daug didesni, nei dabar numatyta Rožyne nuo suplanuotos gatvės“, – paradoksą mato E. Ušinskas.

Rožyno atstovai reikalauja Savivaldybės įrengti ir naują išvažiavimą iš mikrorajono. Didžiausi automobilių srautai dabar iš šiaurinės miesto dalies centrą pasiekia Smėlynės g. Antrasis išvažiavimas iš mikrorajono Pievų g., anot E. Ušinsko, yra „pasityčiojimas iš sveiko proto“.

„Važiuoji Pievų g. pusantro kilometro ne ten, kur reikia, kol kerti geležinkelio pervažą ir, išlindęs į Pušaloto g., važiuoji atgal dar pusantro kilometro į miestą“, – nesusipratimą mato E. Ušinskas.

Bendruomenės atstovas mano, kad Savivaldybė turėtų surasti lėšų naujam projektui: pastatyti viaduką arba tunelį iš Rožyno per pervažą iki Nemuno g. žiedo.

Naujos gatvės priešininkams Savivaldybė nepažada nei atsisakyti projekto, kaip kad dėl socialinio daugiabučio „Verdenėje“, nei reikalauti poveikio aplinkai vertinimo, kurį verčia pateikti biokuro katilinės statytojus. T. Šiaudinio nuotr.

Naujos gatvės priešininkams Savivaldybė nepažada nei atsisakyti projekto, kaip kad dėl socialinio daugiabučio „Verdenėje“, nei reikalauti poveikio aplinkai vertinimo, kurį verčia pateikti biokuro katilinės statytojus. T. Šiaudinio nuotr.

Pati save įsivarė į kampą

Jei į tokius reikalavimas valdžia neatsižvelgtų, gyventojai turi numatę dar vieną ėjimą – pasilieka teisę reikalauti įvertinti, kokį poveikį jiems turės per Rožyną nutiesta Šiaurinė g.

„Jei Savivaldybė trūks plyš užsispirs tos gatvės, reikalausime poveikio aplinkai ir sveikatai vertinimo. Net neabejojame, kad tie poveikiai bus didžiuliai. Europoje jau kalbama apie transporto su dyzeliniais varikliais uždraudimą miestuose, o Panevėžyje norima po langais nutiesti magistralinę gatvę“, – piktinosi E. Ušinskas.

Anot jo, vilties, kad naujai gatvei prieštaraujančių gyventojų balsas šįkart bus išgirstas, suteikia vieną projektą aukštyn kojom jau apvertusio, o kitą kol kas pristabdžiusio Seimo nario Povilo Urbšio iniciatyvos.

Žmonės įsiminė, kad stabdydamas Savivaldybės planą savo apygardoje vietoj „Verdenės“ mokyklos statyti socialinį daugiabutį, parlamentaras buvo pareiškęs, jog „jei yra sprendžiama dalies miesto žmonių problema, tai negali būti daroma kitų žmonių sąskaita per prievartą“.

Savo kreipimesi į aukščiausius šalies ir Panevėžio vadovus, Rožyno gyventojai priminė, jog Savivaldybė, reaguodama į P. Urbšio palaikomų miestiečių, nepritariančių mažos biokuro katilinės statybai, nuomonę, pareikalavo statytojų atlikti tokiais atvejais neprivalomą ir perteklinį poveikio aplinkai vertinimą. Taip nuspręsta nepaisant, kad Visuomenės sveikatos centras jau buvo pateikęs savo išvadas, jog katilinė tikrai nenuodys ir kitaip nekenks gyvenantiesiems jos pašonėje.

„Savivaldybė savo gyventojams – kaip tėvas. Šiaurinės miesto dalies žmonės yra tokie patys vaikai kaip pietinės, ir ji turi būti visiems vienodai teisinga“, – miesto valdžią jos pačios ginklais prie sienos remia E. Ušinskas.

Palaikyti nepažadėjo

Naujos gatvės priešininkams Savivaldybė nepažada nei atsisakyti projekto, kaip kad dėl socialinio daugiabučio „Verdenėje“, nei poveikio aplinkai vertinimo, kurį verčia pateikti biokuro katilinės statytojus.

„Įstatymas reikalauja atsižvelgti į visų pusių pageidavimus. Ir šiuo atveju, jeigu matysime, kad reikia poveikio aplinkai ir sveikatai vertinimo, tai padarysime. Bet pageidavimas yra vienas – kad tos gatvės nebūtų. Ir viskas tam pajungta“, – motyvavo ne taip geranoriškai, kaip kad bendraudamas su katilinės priešininkais, nusiteikęs Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža.

Anot jo, esą Savivaldybė nereikalavo ištirti ir kokį poveikį gyventojams darys katilinė.

„Mes tiktai kreipėmės į Aplinkos apsaugos departamentą ir išreiškėme nuogąstavimą. Tai nereiškė, kad prašėme ar reikalavome. Tokį sprendimą priėmė pats departamentas“, – aiškino R. Pauža.

Direktorius siūlo nesieti per Rožyną suplanuotos gatvės ir numatytos biokuro katilinės Beržų g. projektų. Esą tai visiškai skirtingi reikalai.

Šiaurinė g. per Rožyną suplanuota dar 1986-aisiais. Prieš jos statybą protestuojantys gyventojai pripažįsta, kad tokie užmojai niekam nebuvo paslaptis. Kodėl po 1986-ųjų per visą trasos ilgį buvo leista statyti gyvenamuosius namus neišlaikant atstumo nuo miesto bendrajame plane nubraižyto Šiaurinio aplinkkelio, atsakymo niekas neturi.

Prieš kelis dešimtmečius suplanuotos Šiaurinės g. vietoje rožyniečiai ėmėsi kurtis – sodinti daržus, įrenginėti poilsio vietą. T. Šiaudinio nuotr.

Prieš kelis dešimtmečius suplanuotos Šiaurinės g. vietoje rožyniečiai ėmėsi kurtis – sodinti daržus, įrenginėti poilsio vietą. T. Šiaudinio nuotr.

Mato pokyčių baimę

R. Paužai keista, kad žmonės statėsi namus žinodami apie tokią gatvės viziją.

„Visi namai prie jos pastatyti jau žinant, kad gatvė kada nors bus. Ta idėja nėra nauja, nebuvo nuo žmonių slepiama. Ji jau kelis dešimtmečius miesto bendruosiuose planuose“, – kylanti protesto banga stebino direktorių.

R. Pauža sutinka, kad gyventojų siūloma alternatyva gatvę tiesti už miesto yra įmanoma. Tačiau tokia direktoriaus pozicija tėra teorinė. Anot jo, ar tokia gatvė atliktų miestui reikalingą funkciją – sumažintų automobilių srautą dabar užkimšta Smėlynės gatve, turėtų atsakyti transporto specialistai. Siūloma alternatyva pareikalautų ir didžiulių laiko bei pinigų sąnaudų – tektų paimti žemę valstybės poreikiams, Panevėžio rajono tarybai pakeisti rajono bendrąjį planą.

„To greitai nepadarysi, o Šiaurinė gatvė būtina. Iki šiol ji nenutiesta tik dėl to, kad nebuvo finansavimo. Dabar, kai pamatė, kad gatvė iš tikrųjų atsiras, sukilo pasipriešinimas, kaip dažnai būna. Žmonės nenori pokyčių ir naujovių“, – įvertino R. Pauža.

Užmojus pakoregavo demografija

Šiaurinę g. Savivaldybė nusiteikusi nutiesti jau per artimiausius porą metų. Ji prasidėtų Pramonės g. už automobilių turgaus, kirstų Rožyną greta Jurginų g. ir atsiremtų į Smėlynės g. Panevėžio eismo srautus tyrę transporto specialistai teigia, jog naujoji gatvė palengvintų išvažiavimą iš Rožyno mikrorajono bei gerokai sumažintų automobilių srautus pagrindine Smėlynės gatve. Jau yra rengiamas Šiaurinės g. techninis projektas.

Kada Rožyne pradės darbus kelininkai, pasak valdžios atstovų, priklausys nuo finansinių galimybių.

Savivaldybė atsisako prieš kelis dešimtmečius gimusios magistralinės keturių eismo juostų Šiaurinės g. idėjos. Administracijos direktoriaus pavaduotojo Tomo Juknos teigimu, planuojama apsiriboti tik dviejų juostų gatve. Kaip tvirtino pavaduotojas, mažėjančiame mieste tokios visiškai pakaktų.

„Papildomos dvi eismo juostos galėtų būti tiesiamos gal kada nors, po šimto metų. Tikrai tokio poreikio nei dabar, nei artimiausiu metu nėra“, – patikino T. Jukna.

Naujoji gatvė kainuotų preliminariai 4–5 mln. eurų. Didžiąją dalį lėšų Savivaldybė tikisi gauti iš Valstybinės kelių direkcijos.

T. Jukna svarsto, kad Šiaurinę g. realu nutiesti iki 2019-ųjų antro ketvirčio.

Komentarai

 • Labai laukiame naujos Jurginų gatvės. Nepasiduokite E. Ušinsko ir jo nedidelės šutvės spaudimui. Šitie žmonės mąsto tik savo siaurų interesų tenkinimo plokštumoje. Jiems Pievų g. ar sodininkų bendrijų gyventojai neegzistuoja.

 • Ir mes labai laukiame naujos gatvės. Tikimės, kad nutiesus ją sumažės ne tik Smėlynės, bet ir labai nesaugios Pievų gatvės apkrovimas. O į (iš) Pievų gatvę transporto srautas vyksta per Rožių, Aguonų, Vyturio ir kitas gatves. Čia irgi gyvena Rožyno gyventojai. Tad Rožyno bendruomenė, besipriešindama naujos gatvės tiesimui, atstovauja tik labai mažam gyventojų skaičiui.
  Ir dar. Ten gyvenami namai pastatyti, žinant, kad bus tiesiama gatvė. O dabartinė situacija leidžia gyventojams ,,valdiškoje“ žemėje auginti bulves, daržoves, pilti šiukšles. Patogu. Galima dėl to ir parėkauti.
  Lėkim visi į mūsų visų žemę, nukaskim bulves ir sėkmės kelininkams tiesiant gatvę.

  • Atsakyti
 • tik tai uz nauja gatve bus geriau visam raj.paziurekit biski placiau jurginu g zmogeliukai ne jus vieni gyv rozese.

 • Norėtojai Jūs tos gatvės… Prieš komentuodami pilnai susipažinkite su situacija, kurią norite komentuoti. Buvo gyventojų susirinkimas dėl šio klausimo mokykloje „Rožyne“. Tie kurie prieš susirinkimą šaukė, kad gatvė būtinai toje vietoje reikalinga- po susirinkimo klausimų nebeturėjo… O todėl, kad išgirdo techninius, eismo organizavimo faktus ir visą kompleksinį, labai apgalvoto (į viso miesto interesus atsižvelgiantį) pasiūlymą. Ten, beje, pirmiausia siūloma spręsti Smėlynės gatvės eismo intensyvumo problemą. Pasiūlymas kaip „nukrauti“ Vyturio g. , kuri nepritaikyta tokiam eismui. Tie“ norėtojai“ nesupranta, kad naujoji gatvė toje vietoje tik pablogins (stabdys) eismą Smėlynės g. ir „piko“ valandomis ją visai užkimš. Kai tą pamatys jau bus per vėlu… Ir dar daug grynai techninių argumentų.
  Žodžiu, viską komentare neišsakysi, bet pasiruošęs kalbėti nors ir su kiekvienu atskirai. Tiesa po pokalbio keli abejojantys taip pat klausimų neturėjo. Tiesa ne vieno ar kelių aš “ šutve) vadinti nepasiruošęs.
  Žinoma atsiras asmenų, kurie vadovaujasi principu jei man blogai , tai padarykime ir kitiems, kad būtų blogiau. Šiems žmonėms, deja, aš niekuo padėti negaliu…

  Nejaugi Jūs nematote, kad savivaldybės korespondentų „išpešti“ argumentai apgailėtini. Ką reiškia pasakymas- visi žinojo apie būsimą gatvę? Prieš trisdešimt metų mes daug ko nežinojome. Ir apie transporto žalą, pasirodo, mažai žinojome.
  Su geriausiais linkėjimais visiems

  Eugenijus Ušinskas

  P.S. O tą siaurą koridorių gatvei siūloma sutvarkyti , kad jis tarnautų viso „Rožyno“ reikmėms, o ne tik atkakliems daržininkams. Kas siūloma yra taip pat detaliai išdėstyta. Bet ar tai įdomu komentatoriams

  • Atsakyti
 • Ačiū už palinkėjimus.
  Jei teisingai suprantu, Jūs esate parengęs Galimybių studiją ar atlikęs mokslinius tiriamuosius darbus. O gal turite tik (citata) ,,techninius, eismo organizavimo faktus ir visą kompleksinį, labai apgalvoto (į viso miesto interesus atsižvelgiantį) pasiūlymą“. Ką Jūs beturėtumėte, įkelkite šią informaciją į Rožyno bendruomenės tinklapį, mes susipažinsime ir tada turėsime išsamesnę informaciją apie Jūsų pasiūlymus.
  Na, o apie nežinojimą. Tai jau Jūsų problema, kad prieš 30 metų Jūs daug ko nežinojote. Manau, kad daug dar ir dabar nežinote. Daugiau mokytis reikėjo ir reikia.

  • Atsakyti
  • Mielai atsakau (būtų aišku geriau bendrauti ne anonimiškai) :devynis metus nuo 1984 iki 1993 dirbau Panevėžyje transporto eismo organizavimo inžinieriumi. Taip, kad šį tą ir apie Panevėžį žinau. Dabar apie mokslinį tiriamąjį darbą. Aš supratau, kad Jūs jau savivaldybės „mokslinį tiriamąjį darbą“ jau kelis kartus perskaitėte ir jį palaikote…
   Beprasmiška čia anonimiškai „mėtytis“ įtarimais ir kt. Mano telefonas 869873757. Jei norite rimtai susipažinti su šia problema ir siūlomu sprendimu, o ne „kapotis“ paskambinkite. Jokių problemų
   Geros dar dienos

   Eugenijus Ušinskas

   • Atsakyti
 • kuo greiciau naujos gatves norim

 • gyvenu ne rozyne pries 30 metu buvo 15metu bet iras zinojau apie gatves planus . o sis ponas nesuprantu kaip gali dirbti inzinieriumi jei net nezino kas jo kieme darosi,darbdavys turetu pamastyti sis ponas galetu dirbti nebent kroviko padejeju

  • Atsakyti
 • Mes su pačiu , mielas p. Ušinskai, jau ir ne anonimiškai esame šnekėję ir supratau, kad jums kitų problemos mažai rūpi. Tiek piniaviečių, tiek sodininkų, tiek pačių rožyniečių… Bendras gėris sunkiai suvokiamas. Paistote apie veduką Pievų gatvėje, o po savo langais „veduko“ nenorite. Ką padarysi…

  • Kaip Jums tik priminsiu, kad ne apie „veduką“ kalba eina. Tas žodis rašomas – viadukas (estakada).
   Su pagarba

   • Atsakyti
 • Kada musu valdzia prades vertint zmones?! „Zmones nenori pokyciu ir naujoviu“ – sako R. Pauza. O kodel negirdima, kad mes butent norime pokyciu i gera ir ne tik „atskirtiesiems“ uz naujosios gatves, bet ir Smelynes gatves gyventojams! Juk jei atsirastu dar viena nauja Rozyno jungtis su miestu per gelezinkeli, t. y. viadukas tikrai butu teigiami pokyciai visiems !

  • Atsakyti
 • Labai reikalinga gatve. Tikemes 2018 darbai jau bus gerokai pajudeje.

 • Tie kurie labai norit sios gatves, kur vaziuosit ja? I Rio ir Babilona?! Smelynes gatves gyventojai, naiviai nesitikekit, kad i traukos objektus: ligonine, turgu, bankus, mokyklas ir kt. esancius centre, siaurines miesto dalies gyventojai vaziuos naujaja gatve! Smelynes gatves apkrovimas nuo naujosios gatves atsiradomo tikrai zenkliai nesumazes! Sutonku, kad Smelynes gatves gyventojams yra nepavudetinos gyvenimo salygos, bet nenorekim, kad ir kitiems taptu gyventi blogiau!

  • Atsakyti
 • Neklausykite tų kelių rėksnių, kurie žinodami, kad bus tiesiama gatvė statėsi namus ir greičiau tieskite tą gatvę, kuri titrai labai reikalinga.

 • Iskirstas, kiek dar iskirs pusu. Ei zalieji. Ten dar platins kris medziai

 • pamokys blyn kaip rasyti “viadukas“……..reikia pakelti dustanciu nuo eismo dabar gatviu gyventojus ir susirinkus paaiskinti tam “transportininkui“ kam mums nauja gatve. tegul isikisa i tam tikta vieta savo sapaliojimus, matyt negavo sovietmeciu kaip pasireiksti, tai dabar specialista vaizduoja, zinom, koks motyvas- savas kiemas pirmiausia, o kiti jus nors dveskit. o miesto valdziai reiktu pasidometi kokie yra TIKRIEJI sio “specialisto“ ir jo sutves tikslai.!!!

 • Tieskit Jurginų gatvę ir kuo greičiau

  • Jurginu gatve nutiesta seniai! ir Gamtininku gatve irgi… Tai gal visam Panevezy tieskim po 3 lygiagrecias gatves?! Pinigu svaistymas! Tipo Smelynes gatvei bus geriau kad nuties visai ne ta kryptim einancia gatve ir plius Smelynes gatveje dar pristatis nauju sviesoforu sankryzoj su ta nauja gatve. Ot bus geriau Smelynes gatves gyventojams! – uztroks ismetamose dujose visai zmogeliai!

 • tikrai labai lietuviškas požiūris. Aš kvėpuoju išmetamosiomis dujomis, tai lai ir kitas kvėpuoja. Jei man per dienas pašonei mašinos zuja, tai lai ir kitam jos ramybės neduoda.Smėlynės gatvę tvarkyti reikia, o ne dar vieną tiesti, kurių kryptys visai skirtingos. Ušinskas puolamas tų, kurie galės milijonus susijusius su keliu vartyti, nes jie pasirodo jau 30 metų laukia ir nesulaukia savo „atkato“ Didieji rėksniai net savo vardo bijo parašyti.

 • Labai norėčiau, kad svajotojai apie naująją gatvę pabandytų paaiškinti kaip ta gatvė pagelbės Smėlynės gatvės eismo sumažinimui? Kadangi dauguma traukos centrų centre pabandykite esamomis gatvėmis (pvz.Rožių, Pievų,Pušaloto, Nemuno)dasigauti iki centro.. Kurioje vietoje strigsit kamštyje? Gerb.Ušinsko pasiūlymai -vieninteliai racionalūs sprendimai

 • didieji reksniai už magistralines gatves tiesima tikriausiai net negyvena Rozyne

 • Liudna, kad valdzios vyrai ir moterys remdamiesi 30ies metu senumo tarybiniais projektais bando juos igivenditi dabar – 2017 metais. Nors ir patys ne karta teige, kad Panevezys pleciasi ir keiciasi, tai gal aplinkelio vieta taip pat turetu keistis!? Aplinkelis turetu buti tiesiamas uz miesto ribu, o ne per miegama rajona. Ir juokingai atrodo, kaip miesto savivaldybe 30metu negali susitarti su rajono savivaldybe del aplinkelio iskelimo uz miesto ribu. Tuomet issisprestu visi nesutarimai. Tai ir bando isaiskinti E.Usinskas pateikdamas konkrecius faktus.

 • O, Ušinsko komanda jau sumobilizuota komentarams 🙂 Paimkime ir paskelbkime tokį vietinį referendumą? Liaudies balsas – Dievo balsas! Ar bijote, ušinskininkai? Mes statėme namus su viltimi, kad gatvė bus. Traukos centrai? Kas rytais važiuoja į tuos traukos centrus? Žmonės į darbus važiuoja. Nemanipuliuokit…

  • tai gal pasivadinkite savivaldybės komanda, bus aiškiau 🙂 🙂 🙂 🙂

 • savivaldybė pritaria, kad žmonių mieste mažėja. Vadinasi mažėja ir mašinų, tai gal protinga būtų tvarkyti ir prižiūrėti esamus kelius, o ne tiesti naujus. Ar savivaldybė turi norą švaistyti pinigus? Pritariu Eugenijui.

 • Žmonės, na kokia mes bendruomenė ? Tai, kas blogai kitam – mums nesvarbu, bet jei bus blogai man – tada oho kaip bus blogai. Ar čia bendruomeniškumas ? Rožyniečiai teikia motyvus, jog naujoji gatvė ne tik bus pragaras kaimynams, bet ir transporto kamščių bėdų neišspręs. Mąstykime gi. Pamėginkite įsivaizduoti, kaip greitkelio srautas lekiu jūsų gatve ? Patiko ? Tai va taip gyvens Jurginu gatvės kaimynai. Manau kad bent jau patylėkim tie, kurie čia negyvens, jei trūksta vidinės jėgos palaikyti už savo gyvenima besikaunančius žmones. Juk tik laiko klausimas kai su kokia bėda – katiline ar dar kuo nors susidursite jūs ir tikėsitės kad rožyniečiai nerašys komentarų kaip gerai tai bus. Žmonės būkim žmonės. Valdžia mumis nepasirupins.

 • Iš „mandagių“ ir „kultūringų“ komentarų puikiai matosi, kokio mentaliteto žmonėms šis aplinkelis taip baisiai reikalingas – kam reikia įžeidinėti gerbiamą žmogų, patyrusį transporto srities specialistą ? Ar ne geriau būtų atidžiai įsiskaityti į jo racionalius pasiūlymus, kurie naudingi visam „Rožynui“ ir visiems jo gyventojams, o ne atskiriems valdžios klanams, kuriems šio aplinkelio reikia tiesiog iš „sovietinio“ mąstymo inercijos (1986 m. projektas) ir nežiūrint, kad situacija pasikeitusi iš esmės. Ar ne laikas mums galvoti europietiškai, tegul kas nors pabando vakaruose nutiesti naują aplinkelį per „miegamąjį“ rajoną, ypač kai yra surinkta apie šešis su puse šimto tam besipriešinančių gyventojų parašų ? Nejaugi miesto valdžia ir į tai numos ranka ? Tokiu atveju mes esame tikrai beviltiškai įstrigę kažkur laike, viduramžiuose ar sovietmetyje, kur sąvoka „eilinio piliečio balsas ir teisė“ buvo lygi nuliui

 • Taigi, situacija aiski !

  Labai seniai, ir klaidingai nustatyta diagnoze ligoniui , bet vis tiek
  ruosiamasi operacijai, nes mat jau sumoketa profesoriams uz ta klaidinga
  diagnoze !! :DD

  Savivaldybes klerkai ! baikit savo niekinius komentarus ir dirbkit prie naujo aplinkelio plano !
  Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriau Rimantas Pauža !- Žmonės NORI pokyčių ir naujovių !! – atitinkanciu laikmeti , o ne sovietinius laikus !
  Be abejones – Gerb.Ušinsko pasiūlymai -vieninteliai racionalūs sprendimai !
  Tai pozityvus profesionalas , tad, jei nesuprantat – tiesiog pasiskambinkit jam , mielai paaiskins !
  O kas nesupranta apie ka kalba, gal sis straipsnis pades ?>

  https://aina.lt/jurginu-gatve-e-usinskas-apie-naujaja-jurginu-gatve-ir-apie-gyvenima-uz-gelezinkelio/

 • Gal miesto valdininkai imkites tvarkyti esamas miesto gatves, kad taptu pravaziuojamos, o po to jau judinkite tarybinio palikimo projektus. Pavasaris praejo ir vasara jau i pabaiga, o keliu tvarkymo darbu vis dar nematyti!

 • Kodel savivaldybes atstovai klaidina zmones teikdami, kad aplinkelis sumazins automobliu srauta Smelynes gatveje? Kokiu budu? Ar savivaldybes atstovai galvoja, kad nutiesus ta greitkeli, zmoniu poreikia pasikeis ir visi puls vaziuoti i centra per Pramones g. darydami kokiu 15km lanka aplink Panevezi!!?? Juk zmones kaip vaziavo i centro puse taip vaziuos!
  Spreskit ir tvarkykite eismo situacija i centro puse, o ne i Babilona! Kur yra Pauzos logika, atlikineti projekta, paruosta prie kelias desimtis metu, net neatsizvelgiant i siu dienu situacija!? Prisiminus jo „pasiekimus“ buvusioje darbovieteje, butu galima pagavoti, kad zmogus kazko stipriau isgere ir emesi veikti 🙂
  Usinsko sprendimai yra visai logiski, pagristi faktais ir igyvendinami. Zmogus siulo realius variantus ir atsizvelgia i esama situacija, kviecia i diskusija. Tiesiog reikia daugiau noro is savivaldybes, kurio savivaldybes atsovai nesistengia ir nenori rodyti! Nes juk viskas buvo paruosta pries 30 metu, kam cia dar kazka keisti?! Pries 30 m ir Panevezys garsejo kaip pramones miestas, bet juk laikai keiciasi.
  Ziurint i esama „aplinkelio situacija“ – susidaro toks vaizdas, kad ne kai kurie savivaldybes atstovai visai nenori atsizvelgi i realius Rozyno gyventoju pasiulymu. Nera jokio noro diskutuoti ir bent jau isklausyti.
  Tiesiog yra galimybe „pagriebti“ projekto finansavima. O zek gal ir man kazkiek nubyres….

 • žinia neva „sodininkam., juk ir siūloma pratęsti Pramonės g. nuo automobilių turgaus, pro sodininkų bendriją, įsiterpiant į rajono teritoriją,
  Na o tunelis būtų labai protingas situacijos sprendimas.

 • Miesto ir rajono savivaldybės po Umbrasienės sparnu apskrityje jau seniai susitarė ir yra parengtas aplinkelio planas per rajono teritorija, bet dabartinei valdžiai tai netinka. Kodėl ?

  • Gaila, kad musu miesto valdziai rupi tik atkatai. Per zmoniu kiemus, ka ten kiemus per galvas pasiruose „kamazais“ vaziuoti (p.s. projektas tarybinis), kad tik nieko nereiketu galvoti ir daryti. Yra supelyjes projektas ir dar svieciaisi „atkatukas“, valio stumem, tipo mes sprendziam zmoniu problemas. Geda ir gaila man del tokio Panevezio m. savivaldybes poziurio i jos gyventojus, o ypac Rozyno gyventojus.

 • Nesu Rožyno gyventojas, gyvenu rajone, bet man ne vis tiek. Aš tiesiog negaliu atsistebėti ir pavydžiu jiems – Rožyniečių bendruomenės kova ir vieningumas už savo teises ir sveiką gyvenseną jau 30 m. yra visiems sektinas pavyzdys. Ir dar negaliu atsistebėti, kaip Panevėžio m. valdžia tiek metų sugeba ignoruoti ir visiškai nekreipti dėmesio (tiesiog kaip paminklas biurokratizmui) į savo rinkėjų nuomonę, ypač kai surinkta tiek parašų. Tai ko tada stebėtis, kad žmonės masiškai emigruoja – jie tai daro ne vien dėl ekonominės padėties, bet ir dėl visur tvyrančios neteisybės. Laikykitės toliau Rožyniečiai, gal neteks jums emigruoti, nes tokie žmonės kaip jūs Lietuvai reikalingi

 • Panaikinkime visas gatves ir tapkime pirmu pasaulyje miestu be gatvių!
  Atsipeikėkite, protestų chebra.

 • Mielieji,
  Prisiminkit !…. juk turejom susitikima, mokykloje , su tuomet savivaldybes atstovu p. Vyžintu- del aplinkelio,!
  Jis pasake, kad „Savivaldybe “ ir reiskia, kad patys turim valdyt . Juk patys renkam zmones, kad MUS ! atstovautu . O ka matom !? Panevezi valdo – Birzai , Anyksciai …..! gal ir siuo atveju “ zuvis puna nuo galvos ? “
  Rinkau mera- architekta del miesto grazinimo, o ka matom ! ..rusiskus raudonus dzvonkelius ant nauju autobusu stoties takeliu.
  .. Buvo susirinkimas, del Stasio Eidrigeviciaus meno centro kurimo !….buvo atstovu ir is Vilniaus. Tai !…… mero tik „kulnus pamatem“/ tik „laba diena“ ir “ viso gero „. Nzn. …..man tai panasu, kad miestas neturi seimininko , tai ir kt.savivaldybes atstovai tingi smegeneles pajudint !!!!!! … Gal siuskim mera i Kauna pasitobulint !? pas Matijosaiti ? A !?

 • Žmonės ! Žmonės !!
  Musu miestas sparciai sensta , tiek daug zmoniu emigruoja ir musu mazeja greiciau nei Vilniuje, Kaune..
  Kokios dar gatves !? Kol irengsim ta gatve, ir tie patys senukai neeebevaziuos ! Irenkim viaduka, kad nevazinet kvailai kilpomis . O „valdiskom “ masinom ner kas veikt privaciu namu kvartale , mums uztenka ir kancerogeninio shiferio dulkiu nuo stogu , o ziema prisikvepuojam is radioaktyviu teritoriju atveztu malku ismetamu smogu – pecius bekurenant .
  O sapaliotojai apie nauja gatve ! – kodel neateinat i bendruomenes susirinkima ir, pries visa sale, nepateikiat protingu argumentu detaliai taip, kaip Eugenijus Usinskas !? Aha !? ju nera :DD …
  ….tad geriau paklausykit, ka jums protingas zmogus sneka !..gal ir patys protingesni tapsit 😀 !?

Rodyti visus komentarus (37)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų