Vaikų imuninės sistemos stiprinimas

Vaikų imuninės sistemos stiprinimas

Imuninė sistema mums padeda apsisaugoti nuo įvairių ligų ir negalavimų. Tačiau kūdikių ir vaikų imuninė sistema vis dar formuojasi, todėl labai svarbu ją stiprinti.

Nors vaikai mažesniame amžiuje gali sirgti dažnai, ypač kai pradeda lankyti darželį ar mokyklą, tačiau tam tikros ligos ar jų pasikartojimas gali byloti apie nusilpusią imuninę sistemą.

 

Kas turi įtakos vaiko imuninės sistemos nusilpimui?

  • Netinkama mityba gali turėti įtakos imuninės sistemos nusilpimui, kuri gali būti slopinama dėl tam tikrų maistinių medžiagų ar vitaminų trūkumo. Tinkamai parinkta, subalansuota mityba turi didžiulį teigiamą poveikį vaiko sveikatai bei organizmo vystymuisi.
  • Netinkamas miego režimas ar jo trūkumas taip pat gali neigiamai paveikti vaiko imuninę sistemą.
  • Kaip ir suaugusiems, taip ir vaikams patiriantiems didelį stresą, gali sutrikti imuninės sistemos veikla.
  • Įtakos imuninei sistemai gali turėti per mažas buvimas gryname ore bei fizinio aktyvumo stoka.
  • Ligos bei tam tikrų vaistų, pavyzdžiui, antibiotikų vartojimas.

Kaip stiprinti vaiko imuninę sistemą?

Norint stiprinti vaiko imuninę sistemą, pirmiausia rekomenduojama praturtinti vaiko mitybos racioną kuo įvairesniais maisto produktais. Rekomenduojama įtraukti daugiau daržovių, paukštienos, pieno produktų, kiaušinių, viso grūdo produktų, tokių kaip duona, makaronai. Taip pat nepamiršti vaisių, uogų bei pasirūpinti kuo sveikesniais užkandžiais. Jeigu vaikas su maistu negauna pakankamai organizmui reikiamų vitaminų bei medžiagų, galbūt reikėtų papildomai vartoti maisto papildus, tokius kaip NeoLife papildai vaikams, tačiau prieš tai pasitarus su gydytoju ar vaistininku. Maistinių medžiagų trūkumas gali neigiamai paveikti vaiko organizmą ir susilpninti jo imuninę sistemą.

Vaiko imuninei sistemai įtakos turi reguliarus ir kokybiškas miegas. Tėvai turėtų pasistengti įvesti tvarkingą ir reguliarų miego režimą, užtikrinant, jog vaikas miega pakankamą valandų skaičių, kuris priklauso nuo vaiko amžiaus.

Ne ką mažiau svarbu sudaryti tinkamą dienos rutiną, užsiimti aktyvia veikla: mankštintis, sportuoti, žaisti lauke, mokytis naujų dalykų.

Tiek suaugusio žmogaus, tiek vaiko imuninei sistemai, įtakos gali turėti daugelis aspektų. Todėl vaiko kasdieniniame gyvenime yra svarbi visuma: subalansuota mityba, tinkama dienos rutina, miego režimas, įdomios veiklos kartu, buvimas gryname ore.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų