I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Tęsia neveikiančių įmonių išregistravimą: suklusti turėtų turinčios NT

Tęsia neveikiančių įmonių išregistravimą: suklusti turėtų turinčios NT

Registrų centras praneša ir toliau tęsiantis neveikiančių įmonių išregistravimą iš Juridinių asmenų registro.

Anot Registrų centro Registrų tvarkymo direktoriaus Kazio Maksvyčio, šiuo metu didesnis dėmesys yra teikiamas tiems juridiniams asmenims, kurie turi nekilnojamojo turto.

„Siekiame, kad mūsų prižiūrimuose registruose ir informacinėse sistemose esantys duomenys būtų ne tik tikslūs, išsamūs, bet ir aktualūs, todėl Juridinių asmenų registro „išvalymas“ nuo prievolės teikti aktualius duomenis ir dokumentus, pavyzdžiui, metines finansines ataskaitas ar kontaktinę informaciją, nesilaikančių įmonių ir organizacijų yra vienas iš registrų tvarkytojų veiklos prioritetų. Vien per šiuos metus išregistravome apie 20 tūkst. tokių neveikiančių ar privalomų duomenų ir dokumentų neteikiančių įmonių ir organizacijų“, – pranešime teigė K. Maksvytis.

Jo teigimu, šiuo metu įmonė aktyviai siunčia pranešimus apie numatomą likvidavimą tiems juridiniams asmenims, kurie, Nekilnojamojo turto registro duomenimis, nuosavybės teise valdo nekilnojamojo turto – tokių juridinių asmenų suskaičiuojama apie 1,5 tūkstančio. Dauguma šių juridinių asmenų yra uždarosios akcinės bendrovės, tačiau yra po kelias dešimtis mažųjų bendrijų, asociacijų, žemės ūkio bendrovių bei viešųjų įstaigų.

„Turto turinčių juridinių asmenų likvidavimas ir išregistravimas yra šiek tiek kitoks, kadangi nepakanka iš registro išregistruoti įmonę ar organizaciją. Vėliau teismai papildomai dar turi nuspręsti, kam atiteks juridiniam asmeniui priklausantis turtas. Daugeliu atveju, neatsiradus suinteresuotoms šalims, pavyzdžiui, akcininkams ar kreditoriams, juridinio asmens turtas teismo sprendimu atitenka valstybei“, – paaiškino K. Maksvytis.

Registrų centro duomenimis, vien per šiuos metus inicijuota apie 22 tūkst. juridinių asmenų likvidavimo procedūrų, apie 20 tūkst. juridinių asmenų įregistruotas teisinis statusas „Inicijuojamas likvidavimas“, o iš Juridinių asmenų registro išregistruota apie 19 tūkst. juridinių asmenų.

Šiuo metu Juridinių asmenų registre iš viso yra įregistruota apie 240 tūkst. juridinių asmenų.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų