Smurto darželyje atomazga: prokurorai patikėjo vaikais

Smurto darželyje atomazga: prokurorai patikėjo vaikais

Įtariama smurtu prieš mažamečius auklėtinius panevėžietė vaikų darželio „Nykštukas“ darbuotoja baudžiamosios atsakomybės išvengs, tačiau bus baudžiama administracine tvarka.

Taip nusprendė Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Kristina Ulienė, priėmusi nutarimą nutraukti baudžiamąją bylą dėl fizinio skausmo sukėlimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo mažamečiams.

Minėtas ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl šiemet sausį įvykusio incidento viename Panevėžio lopšelių-darželių. Įtariama, kad auklėtojos padėjėja Z. M. smurtavo prieš du grupę lankančius mažamečius berniukus. Ant jų kūnų artimieji rado smurto žymių, tuomet klausiami vaikai papasakojo, kad „šeimininkutė“ juos skriaudė.

Gynėsi nelogiškais argumentais

Per tyrimą apklausti mažamečiai nukentėjusieji, jų artimieji bei kiti liudytojai, išvadas pateikė teismo medicinos ekspertai. Auklėtojos padėjėjai Z. M. buvo pareikšti įtarimai dėl fizinio skausmo sukėlimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo mažamečiams. Savo kaltės įtariamoji nepripažino. Moteris teigė, kad vieną iš berniukų galėjo netyčia užgauti, kai jai nešant karštą puodą su maistu vaikas į ją atsitrenkė. Kito berniuko ji tvirtino iš viso nelietusi.

Tokius įtariamosios parodymus prokurorė įvertino kritiškai, nes jie nelogiški ir prieštarauja kitiems objektyviems bylos duomenims.

„Vaikų parodymai yra gana tikslūs, per tyrimą nebuvo gauta jokių duomenų, leidžiančių teigti, kad vaikai sąmoningai meluoja“, – konstatavo K. Ulienė.

Specialisto išvados taip pat patvirtino, kad vaikai galėjo nukentėti būtent jų nurodytomis aplinkybėmis.

Gresia piniginė bauda

Vis dėlto prokurorė priėmė nutarimą šį ikiteisminį tyrimą nutraukti.

„Įvertinus visas per tyrimą nustatytas aplinkybes, šioje baudžiamojoje byloje tiriamas įvykis negali būti vertinamas kaip nusikalstama veika“, – rašoma nutarime.

Prokurorė K. Ulienė rėmėsi Konstitucinio Teismo nutarimu, kuriame teigiama, kad „siekiant užkirsti kelią neteisėtoms veikoms ne visuomet yra tikslinga tokią veiką pripažinti nusikaltimu, taikyti pačią griežčiausią priemonę – kriminalinę bausmę. Todėl kiekvieną kartą, kai reikia spręsti, pripažinti veiką nusikaltimu ar kitokiu teisės pažeidimu, labai svarbu įvertinti, kokių rezultatų galima pasiekti kitomis, nesusijusiomis su kriminalinių bausmių taikymu, priemonėmis (administracinėmis, drausminėmis, civilinėmis sankcijomis ar visuomenės poveikio priemonėmis ir pan.)“.

Šiuo atveju Z. M. jau buvo taikyta drausminė atsakomybė – vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorės įsakymu jai pareikštas įspėjimas, iš auklėtojos padėjėjų ji perkelta dirbti valytoja. Be to, nutraukus ikiteisminį tyrimą, jo medžiaga perduota policijai, kad Z. M. veiksmai būtų įvertinti pagal Administracinių nusižengimų kodeksą.

Už šį nusižengimą darželio darbuotojai gresia įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 150 eurų. Be to, nukentėjusių vaikų tėvai dėl žalos atlyginimo gali kreiptis į teismą civilinio proceso tvarka.

Direktorė gavo įspėjimą

Ažiotažas dėl netinkamo elgesio su mažamečiais lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ kilo, kai grupė tėvų dar sausį kreipėsi į „Sekundės“ dienraštį susirūpinę dėl savo atžalų.

Viena iš mamų buvo šokiruota, kai jos penkiolikmečiam sūnui iš darželio parvedus penkiametį broliuką, ant šio sprando pastebėti ryškūs įbrėžimai. Įdrėskimai buvo matyti ir mažamečio galvytėje.

Mažylis papasakojo, kad su draugu žaidžiant gaudynes, auklėtojos padėjėja supykusi: ėmė šaukti, liepė eiti miegoti, galop čiupo už sprando ir pradėjo tempti. Iš suaugusios moters rankų ištrūkęs mažylis griuvo.

Mama nufotografavo ant berniuko kūno matomus įdrėskimus ir dar tą pačią dieną kreipėsi į švietimo įstaigą, apie incidentą informavo tėvų komitetą.

Viena iš jam priklausančių mamų taip pat apstulbo, kai ir jos sūnelis prakalbo, jog už tai, kad bėgiojo su draugu, auklėtojos padėjėjos buvo nutemptas už rankos į miegamąjį ir numestas į lovą.

„Nykštuko“ darželio direktorė Vida Klyvienė pripažino, kad pasiaiškinime darbuotoja rašė, jog berniuką traukė ir gal net jam įdrėskė, visgi apie tai atsakingoms institucijoms pranešta tik po poros dienų. Toks „skubumas“ direktorei kainavo dėmę pačios darbe – Panevėžio meras jai skyrė įspėjimą.

Pasak V. Klyvienės, buvusi auklėtojos padėjėja po incidento buvo laikinai perkelta į valytojos pareigas, o šiuo metu ji turi nedarbingumo pažymėjimą.

Komentarai

  • Baisu. Nuo vieno krastutinumo prie kito. Ir vel zaidziam vaiku likimais. Baisu. Ka auginam? Kodel tiek melo?

  • Kuo daugiau laisvės tsgu mušasi daužosi ir kas atsakys už kitų vaikų sužalojimą?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų