„Sekundės“ nuotr.

Siuntimas pas gydytojus galios trigubai ilgiau

Siuntimas pas gydytojus galios trigubai ilgiau

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) net trigubai ilgina siuntimo pas gydytoją terminą.

Kaip teigiama SAM pranešime, siekiant sumažinti situacijų, kai dėl pasibaigusio galioti siuntimo pacientai priversti vėlei kreiptis į šeimos gydytoją, nuo balandžio 1 d. siuntimo terminas ilginamas iki 180 dienų vietoj dabartinių 60-ies.

Ministerija deklaruoja, jog tokie pakeitimai sumažins perteklinių pacientų apsilankymų skaičių gydymo įstaigose, taip pat šeimos gydytojams tenkantį krūvį.
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys nurodo, kad tiek pacientai, tiek medikai patyrė nepatogumų dėl siuntimų galiojimo termino – pirminio lygio gydymo įstaigose nemažas pacientų srautas susidarydavo vien dėl pasibaigusio termino siuntimų perrašymo.
„Siuntimo terminas ilginamas nuo 60 iki 180 dienų. Taip mažinama biurokratinė našta medikams, nes jiems nebereikės perrašinėti galioti pasibaigusių siuntimų. Pacientams taip pat nauda akivaizdi – nereikės pakartotinai kreiptis į šeimos gydytoją, sulauksime mažiau vizitų į gydymo įstaigas vien dėl „popieriaus“. Tai prisidės prie eilių mažinimo gydymo įstaigose ir šeimos gydytojų krūvio normalizavimo“, – teigia sveikatos apsaugos ministras.
Ilgesnis terminas galioja šeimos gydytojų išrašytiems siuntimams gydytojo specialisto paslaugai, išskyrus fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugos, kurioms paliktas 60 dienų terminas.

Komentarai

  • Deja nuo siuntimo galiojimo termino konsultacujų skaičius nei didėja nei mažėja ,kaip buvo eilės taip ir lieka.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų