Marius Morkevičius (ELTA) nuotr.

Siūlo lengvatinį PVM tarifą būtiniausiems maisto produktams

Siūlo lengvatinį PVM tarifą būtiniausiems maisto produktams

Seimo Darbo partijos frakcija siūlo taikyti lengvatinį 5 procentų PVM tarifą būtiniausiems maisto produktams: aliejui, daržovėms, duonai, kruopoms, makaronams, miltams, pienui, sviestui, šviežiai mėsai, šviežiai žuviai, vaisiams.

Šis siūlomas Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo projektas, anot Seimo Darbo partijos frakcijos seniūno Viktoro Fiodorovo, parengtas atsižvelgus į augančias elektros, dujų, degalų kainas, kurios sąlygos iš esmės visų produktų ir paslaugų kainų augimą.

„Tarsi būtų negana to, kad turime be galo daug žmonių, balansuojančių ties skurdo riba, dar prisidės ir augančios elektros, dujų, degalų kainos. Šildymo kainos smogs piniginėms, tad liks dar mažiau lėšų elementariems dalykams, tokiems, kaip vaistai, maistas… Vis garsiau kalbama, kad dėl išaugusių dujų, degalų ir elektros kainų kils ir maisto produktų kainos. Manome, kad šis šiandien įregistruotas projektas gali prisidėti prie kainų kilimo suvaldymo. Tikiu, kad įtikinti valdančiuosius konservatorius dėl šio projekto reikalingumo bus labai sunku, bet nieko nedaryti yra tiesiog nusikaltimas prieš žmones“, – teigia V. Fiodorovas.

Šiuo metu 21 procentą būtiniausių maisto produktų kainos sudaro pridėtinės vertės mokestis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų