M. Garucko nuotr.

Reguliarusis sezonas pabaigtas pergale

Šįvakar paskutiniąsias Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL) reguliaraus sezono rungtynės Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje žaidė su Prienų „Skycop“. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 78:70 (20:13, 15:17, 19:21, 24:19).

Rungtynės Prienuose įtakos komandų turnyro padėčiai jau nebeturėjo. Nepriklausomai nuo susitikimo baigties, buvo aišku, jog reguliariajame sezone „Lietkabelis“ užims ketvirtąją vietą, o „Skycop“ – septintąją. Taip pat buvo aiškūs ir varžovai, su kuriais šioms komandoms teks kovoti ketvirtfinalyje. Šiame atkrintamųjų varžybų etape, kur bus kovojama iki dviejų pergalių, panevėžiečiai susitiks su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkais, o prieniškiai – su Klaipėdos „Neptūnu“.

Rungtynes Prienuose sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai, kurie pirmavo rezultatu 15:0. Pirmuosius savo taškus šeimininkai šiame susitikime pelnė tik 5-ąją mačo minutę. Užtikrinai rungtyniavę panevėžiečiai po pirmojo kėlinio turėjo 7 taškų persvarą – 20:13.

Sėkmingai pradėję antrąjį rungtynių ketvirtį, svečiai ir toliau didino savo persvarą. „Lietkabelio“ krepšininkai greitai įgijo jau 16 taškų pranašumą – 29:13. Darjušo Lavrinovičiaus vedami aikštės šeimininkai antroje kėlinio pusėje sužaidė labai sėkmingą atkarpą ir sumažino savo atsilikimą iki 5 taškų. Poilsio komandos išėjo „Lietkabelio“ krepšininkams pirmaujant rezultatu 35:30.

Sėkmingai trečiąjį mačo ketvirtį pradėję prieniškiai gana greitai priartėjo prie panevėžiečių. Trečiajame ketvirtyje sužaidus kiek daugiau nei tris minutes, „Lietkabelio“ persvara siekė vos 2 taškus – 39:37. Po to visą laiką pirmavo panevėžiečiai, bet jų persvara siekė vos kelis taškus. Po trijų ketvirčių „Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 54:51.

Mačo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame susitikimo kėlinyje. Šį ketvirtį panevėžiečiai pradėjo spurtu 6:0 ir vėl susigrąžino kiek labiau apčiuopiamą persvarą. Prieniškiai nenuleido rankų ir vėl pavojingai priartėjo prie panevėžiečių. Iki susitikimo pabaigos likus žaistis 3 minutes „Lietkabelis“ pirmavo 4 taškų persvara – 67:63. Rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidę „Lietkabelio“ krepšininkai šventė pelnytą pergalę rezultatu 78:70.

„Skycop“: D. Lavrinovičius 22, G. Leonavičius 15, Ž. Janavičius 14.

„Lietkabelis“: S. Kulvietis 21, Ž. Dimecas 12, I. Iroegbu 11, D. Tarolis po 10.

Jau kitą savaitę prasidės Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL) atkrintamosios varžybos. Gegužės 14 dieną, antradienį, pirmąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ namuose žais su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“. Šis susitikimas „Cido“ arenoje prasidės 18 valandą 15 minučių.