P. Židonio nuotr.

Raudonuosiuose konteineriuose – tonos drabužių ir batų

Raudonuosiuose konteineriuose – tonos drabužių ir batų

Panevėžyje sustatyti Raudonojo Kryžiaus simboliu pažymėti tekstilės konteineriai sparčiai pilnėja.
Per mažiau nei du mėnesius Aukštaitijos sostinės gyventojai į juos jau sunešė beveik 16 tonų drabužių ir apavo.

Panevėžys tapo antruoju šalies miestu po Kauno, kuriuose Lietuvos Raudonasis Kryžius pastatė tekstilės konteinerius.
Dabar tokius jau turi ir Elektrėnai bei Vievis. Artimiausiu metu tokių vietų palikti tekstilei turėtų atsirasti ir Vilniuje.
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizacijos Panevėžio skyriaus vadovo Lino Kakariekos teigimu, Aukštaitijos sostinėje neseniai pasirodę tekstilės konteineriai sulaukė didžiulio panevėžiečių dėmesio.
„Ir man pačiam buvo daug skambinusiųjų, ką galima mesti į tuos konteinerius. Aiškinau, kad prašome tvarkingų, į užrištus maišelius sudėtų drabužių ir batų. Tai anaiptol ne atliekų konteineriai, o skirti sumesti tai, ką galėtų ir norėtų avėti ar dėvėti kiti“, – teigė L. Kakarieka.
Pats jis konteinerių turinio netikrinęs, tačiau sako žinantis, kad tekstilės gaminius žmonės į juos meta tikrai tvarkingus ir gana gausiai.

P. Židonio nuotr.

Svarbiausia gerai užrišti

Tuštinti raudonųjų tekstilės konteinerių, pasak L. Kakariekos, į Panevėžį atvyksta automobiliai iš Vilniaus.
Ten konteinerių turinys išrūšiuojamas, o tai, kas geriausia, paskirstoma paramos organizacijoms. Avėti ar vilkėti nebetinkami daiktai utilizuojami.
Panevėžiečių į konteinerius sunešti išrūšiuoti drabužiai bei batai kol kas nesugrįžo ten, iš kur iškeliavo – dar neatgabenti į Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Panevėžio skyriaus būstinę.
„Šiuo metu turėti daugiau drabužių ir avalynės, nei mums jau nunešta, nėra poreikio. Neturime vietos daiktams sandėliuoti, tad raudonuosiuose konteineriuose sukauptos tekstilės gaminių neprašome“, – paaiškina L. Kakarieka.

Panevėžiečiai supratingi

Panevėžyje labdara iš raudonųjų konteinerių surenkama du kartus per savaitę.
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus komunikacijos vadovės Lukos Lesauskaitės teigimu, Aukštaitijos sostinės gyventojai nuo šių konteinerių pastatymo sausio 12-ąją į juos jau sukrovė 15,775 tonos tekstilės gaminių.
Visa, kas sukrauta, pasak L. Lesauskaitės, rasta sudėta į maišelius. Bent iki šiol nepasitaikė, kad Panevėžyje į tekstilės į konteinerius būtų primesta netvarkingų, naudoti netinkamų daiktų, juolab atliekų.
Tačiau, atkreipė dėmesį L. Lesauskaitė, konteineriuose rasta gerai neužrištų maišelių, todėl rūbai ir batai buvo išsimėtę. Anot jos, dėl to reikėtų kiekvieną į Raudonojo Kryžiaus konteinerį metamą maišelį gerai užrišti.

P. Židonio nuotr.

P. Židonio nuotr.

Nesitikėjo tokios gausos

Klaipėdos gatvėje esančią parduotuvę, šalia kurios pastatytas Lietuvos Raudonojo kryžiaus konteineris, valdantis Rūstemas Nakrošis teigia neatsistebintis, kiek daug maišų su tekstilės gaminiais žmonės meta į tokį konteinerį ir kaip greitai jis pildosi.
„Nesitikėjau tokios gausos“, – tvirtino R. Nakrošis.
Raudonasis konteineris tekstilei stovi ir Ukmergės gatvės turguje.
„Pastatėme jį aptvertoje teritorijoje, turgaus centrinėje dalyje. Tokią vietą parinkome nerimaudami, kad kai kurie gali pradėti į jį mėtyti tai, kas netinkama. Bet matome, kad žmonės į konteinerį meta tvarkingai į maišelius sudėtus daiktus“, – teigė centriniam Panevėžio turgui vadovaujanti Asta Pačekajūtė.
Prieš trejus metus šiame turguje atidaryta savotiška mainytuvė, pavadinta „Kuistuku“, kur žmonės kviečiami palikti nebereikalingus daiktus ir, jei reikia, pasirinkti kitų paliktų daiktų. Tad vieni jame palieka, o kiti pasirenka ne tik drabužių ir batų, bet ir žaislų, knygų, suvenyrų.
„Žmonės prie mūsų „Kuistuko“ įprato. Atrodo, kad ir pastačius Raudonojo Kryžiaus konteinerius, kas nereikalinga, dažniau palieka mainytuvėje“, – paaiškino A. Pačekajūtė.
Anot jos, turgaus prekeiviai pasakojo, kad neparduotas ankstesnio sezono prekes veikiausiai sumesiantys į raudonąjį konteinerį.
Kad Lietuvos Raudonojo Kryžiaus konteineris vos pastatytas tapo populiarus, patvirtino ir turgui „Tau, žemdirby“ vadovaujanti Sonata Daktaraitė. Raudonasis konteineris stovi prie turgavietės vartų.
„Matau, kad maišelius su drabužiais į konteinerį sumeta ir turgaus lankytojai, ir patys prekeiviai. Esu mačiusi ir privažiavusį automobilį, iš kurio taip pat į konteinerį krovė maišus su tekstile“, – tvirtino S. Daktaraitė.
Panevėžyje tekstilės konteineriai stovi 15-oje vietų: prie parduotuvių Nemuno, Beržų, Aukštaičių, Klaipėdos gatvėse, prie abiejų miesto turgaviečių Ukmergės gatvėje ir Darbo aikštėje.

 

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų