P. Židonio nuotr.

Rajono žmonės rinkosi iš dviejų seniūnų – esamo ir buvusio

Rajono žmonės rinkosi iš dviejų seniūnų – esamo ir buvusio

Rinkėjams duris 20 val. užvėrusios rinkimų apylinkių komisijos pradeda skaičiuoti balsus.

Dar valanda kita ir paaiškės, kieno rankos – socialdemokratų ar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovo – laikys Panevėžio rajono vairą ateinančius ketverius metus.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Panevėžio rajono gyventojai buvo pasyviausi renkant merą.

Prie balsadėžių atėjo vos 27,61 proc. turinčiųjų balsavimo teisę rajono žmonių.
Aktyviausiai merą rinko Alytaus rajono gyventojai. Šioje savivaldybėje pilietinę pareigą atliko 59,93 proc. rinkėjų.

Panevėžio rajone pakartotiniams mero rinkimams mušant pasyvumo rekordą, bent jau į dvi rinkimų apylinkės rinkėjai ėjo kone nenutrūkstama vorele.

Tai – Vadoklių ir Smilgių apylinkės. Žmonės į jas skubėjo rinkti saviškio.

Vienas kandidatų į rajono merus – Panevėžio rajono vicemeras socialdemokratas Antanas Pocius kiek anksčiau dirbo Vadoklių seniūnu. Antrasis kandidatas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos iškeltas Edmundas Toliušis šiuo metu vadovauja Smilgių seniūnijai.

Sulaukta ankstyvo rinkėjo

Vadoklių rinkimų apylinkės pirmininkė Kristina Stankevičienė džiaugėsi, kad gyventojai tikrai nebuvo pasyvūs.

Balsuoti atėjo 38,93 proc. šioje apylinkėje registruotų rinkėjų.

„Žmonės aktyvesni nei per pirmąjį rajono mero rinkimų turą. Pats pirmas žmogus balsuoti atėjo praėjus dešimčiai minučių nuo paskelbtos rinkimų pradžios. Tai buvo dešimt minučių po septintos ryto“, – teigė pirmininkė.

Teisė balsuoti Vadoklių rinkimų apylinkėje suteikta 745 asmenims. Per pirmąjį balsavimo turą daugumą balsų šioje rinkimų apylinkėje surinko buvęs Vadoklių seniūnas dabartinis Panevėžio rajono mero pavaduotojas socialdemokratas Antanas Pocius.

„Dirbo jis mūsų seniūnu, bet nepadarė visko, ko reikia. Pamenu, seniūnu būnant Pociui, buvo apsemta mūsų pieva. Žinodama, kad meras Žagunis – melioratorius, paskambinau jam, išsakiau bėdą. Sužinojęs, kad aplenkiau jį, Pocius liko labai nepatenkintas. Va už tai aš jam per šiuos mero rinkimus neatiduodu balso, renku kitą žmogų, nors jo ir nepažįstu“, – teigė balsuoti atėjusi Vadoklių seniūnijos Karalių kaimo gyventoja Zita Jasonienė.

O štai kita vadoklietė Ingrida Bloškienė tikino savąjį balsą jau antrąkart atiduodanti Antanui Pociui.

„Mūsų žmogus, pažįstam, žinom, nebaisu bus nei nueiti, nei paskambinti. Kol dar seniūnu dirbo, kaip rūpinosi, kad socialiniai būstai būtų sutvarkyti. Ir šiaip tai linksmas, geras žmogus“, – A. Pociaus geruosius bruožus vardijo I. Bloškienė.

Drauge balsuoti atėjusios vadoklietės Jolanta ir Virga tvirtino taip pat į Panevėžio rajono merus renkančios buvusį Vadoklių seniūną.

„Renkame už padarytus jo gerus darbus. Va ir toje vietoje, kur dabar stovime, anksčiau karvės ganydavosi, o dabar čia puikiausia miestelio aikštė, sutvarkyta vadovaujant Pociui“, – sakė Jolanta.

„Tai ūkiškas žmogus, o vadovo juk ir reikia pirmiausia ūkiško“, – pridūrė Virga.

Meru rinka pažįstamą

Petras Kisielis tvirtino ir per pirmąjį rinkimų turą nesvarstęs, ką rinkti, nes žinojo, kad rinks buvusį Vadoklių seniūną, tą patį renka ir dabar.

„Jis buvo seniūnas, o aš paprastas žmogus, į seniūniją atsiųstas dirbti viešųjų darbų. O padirbęs, pabendravęs su Pociumi, galiu sakyti, kad dabar jis man savas ir beveik draugas. Pirmas sveikindavosi, tiesdavo ranką, klausdavo kaip sekasi. Tad labai norėčiau, kad šis mano geras pažįstamas taptų meru“, – kalbėjo P. Kisielis.

Viktoras Vasiliauskas irgi tikino, jog dirbdamas seniūnu A. Pocius įrodė, kad yra praktiškas žmogus, tad kaip tik dėl to į merus renka šį žmogų.

„Jei jis taps meru, mes, vadokliečiai, reikalausime, kad geriau prižiūrėtų kelius. Iki Vadoklių nuo Ramygalos kelias neblogas, bet jei pasuksi į Alančius, tai nebežinai, ar keliu, ar arimu važiuoji“, – kalbėjo V. Vasiliauskas.

Jam pritarė rinkti mero į Vadoklius iš Alančių atvykusi Laimutė Kizienė.

„Jei važiuodama balsuoti būčiau pasiėmusi pieno trilitrį, būčiau atsivežusi jau suplaktą sviestą – tokiu blogu keliu teko kratytis. Beje, kol seniūnijai vadovavo Pocius, jis kaudavosi su miškininkais, kurių miškovežiai išdarkydavo kelius. Todėl renku jį. Gal padarys tvarką rajone“, – teigė Alančių gyventoja L. Kizienė.

Kritikavo dėl varnų

Teisė rinkti merą Smilgių rinkiminėje apylinkėje suteikta 498 asmenims. Pakartotiniuose mero rinkimuose jie buvo vieni aktyviausių. Rajono merą rinko 41,88 proc. turinčiųjų balsavimo teisę šioje apylinkėje.

Balsą atidavęs Dainius Baltrušaitis patikino balsavęs už Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą į merus, Smilgių seniūną Edmundą Toliušį.

„Jis labai geras seniūnas, bus gaila, jei išeis. Bet ir meras bus geras“, – mano D. Baltrušaitis.

Kaip geriausius V. Toliušio bruožus D. Baltrušaitis įvardijo šiojo dalykiškumą, praktiškumą, ūkiškumą.

„Vos pradėjęs dirbti seniūnu, Edmundas sutvarkė buvusį kiaurą seniūnijos pastato stogą, traktoriuką, žoliapjovę nupirko, rūpinosi socialinių būstų remontu. Iš to matosi, kad tai žmogus, kuriam rūpi, kad ir kitiems būtų jaukiau, lengviau, geriau gyventi“, – sakė D. Baltrušaitis.

O štai smilgietė Vitalija pripažino savojo seniūno meru nerinkusi.

„Niekaip tas mūsų seniūnas neišsprendžia nei miestelio vandentiekio ir kanalizacijos problemų, net varnų iš kapinių neišvaiko, tad nemanau, kad sugebėtų išspręsti ir rajono klausimų. Tad balsą atiduodu už ne mūsiškį“, – pripažino smilgietė.

Tarsi anekdotas

Smilgių rinkimų apylinkėje balsavęs Saulius Narkevičius svarstė, jog A. Pocius turi daugiau vadovavimo patirties, o E. Toliušis – jaunesnis, energingesnis.

Iš to, kuris taps meru, S. Narkevičius teigė bene labiausiai norintis, kad pasirūpintų, jog Smilgiuose atsirastų nauji kultūros namai.

„O dabar kaip anekdotas: Smilgių kultūros namai stovi po tuo pačiu stogu kaip ir pirtis. Pastatas statytas 1931-aisiais, greit jam bus visas šimtas metų. Miestelis nusipelnė geriau įrengtų, šviesesnių, jaukesnių ir modernesnių kultūros namų“, – sakė S. Narkevičius.

Įdomu tai, kad per pirmąjį Panevėžio mero rinkimų turą smilgiečiai lygiai tiek pat balsų atidavė ir A. Pociui, ir E. Toliušiui.

.

Galerija

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų