Prancūzijos ordinas – buvusiam „Amilinos“ vadovui

Prancūzijos ordinas – buvusiam „Amilinos“ vadovui

Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Filipas Žanto penktadienį Prancūzijos rezidencijoje Turniškėse, Vilniuje, įteiks Nacionalinio ordino už nuopelnus riterio insignijas Panevėžio įmonės „Amilina“ buvusiam vadovui, o šiuo metu pasaulinėje korporacijoje „Roquette“ aukštas pareigas einančiam Mindaugui Gedvilui.

Šis apdovanojimas Prancūzijos ir užsienio šalių piliečiams skiriamas už išskirtines viešąsias paslaugas arba asmeninius nuopelnus.
„Nepaprastai malonu, kad prie šio apdovanojimo prisidėjo ir sėkmingos Prancūzijos įmonės „Roquette“ investicijos Lietuvoje. Jos kainavo nepaprastai daug mūsų komandos pastangų. Per savo verslo karjerą dažnai dirbau pro bono įvairiose valstybinėse iniciatyvose, skirtose skatinti užsienio investicijas Lietuvoje. Ypač daug bendradarbiavau su Prancūzijos institucijomis ir įmonėmis. Dirbant nemažai dėmesio teko sričiai, kuri man išties rūpi – verslo ir mokslo sektorių bendradarbiavimui. Vadovavau Lietuvos ekonominės strategijos projektui, kuriuo įgyvendinama pažangioji specializacija ir siekiama mokslu pagrįstos plėtros. Džiugu, kad mūsų darbas buvo vertas tokio svarbaus apdovanojimo. Nuoširdžiai dėkoju savo kolegoms, padėjusiems kurti stiprius ryšius tarp Lietuvos ir Prancūzijos“, – teigia M. Gedvilas.

Prestižinio Prancūzijos Respublikos ambasados Lietuvoje apdovanojimo sulaukęs M. Gedvilas dirbo įvairiuose projektuose, kurių tikslas buvo paskatinti Prancūzijos ir kitų šalių – JAV, Suomijos, Belgijos, Rusijos – įmones investuoti Lietuvoje. Standartinę „Roquette“ kviečių malimo ir perdirbimo gamyklą „Amilina“ M. Gedvilas pavertė novatoriška infrastruktūra su aukštos kokybės mokslinių tyrimų ir plėtros laboratorijomis.

Daug metų vadovavęs krakmolo gamintojai AB „Amilina“, M. Gedvilas pernai tapo korporacijos „Roquette“ vieno iš strateginių verslo padalinių vadovu.
Tarp dvidešimties jo kuruojamų gamybos įmonių Europoje, Indijoje, JAV, Kinijoje yra ir „Amilina“. M. Gedvilas ir toliau tęsia darbą Panevėžio įmonėje – yra jos valdybos narys.
Į didžiausių krakmolo gamintojų penketuką pasaulyje patenkančiai „Roquette“ korporacijai „Amilina“ priklauso nuo 2011-ųjų.

AB „Amilina yra viena iš didžiausių gamybos įmonių Šiaurės Europoje kviečių biorafinavimo srityje, inovatyviomis technologijomis atsinaujinančią biomasę perdirbanti į natyvinį ir katijonizuotą krakmolą, vitalų kviečių glitimą bei gliukozės sirupus. Orientuota į modernių sprendimų vystymą, bendrovė savo gaminamą produciją, skirtą maisto, popieriaus industrinei gamybai ir pašarų pramonei, eksportuoja į daugiau kaip 55 Pasaulio valstybes.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų