P. Židonio nuotr.

Pigiausių maisto produktų krepšelis vėl brango

Pigiausių maisto produktų krepšelis vėl brango

Sausį pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis, palyginti su 2023 metų gruodžiu, šalies parduotuvėse pabrango 0,42 cento (0,6 proc.), tačiau buvo 10,92 euro (14,3 proc.) pigesnis nei 2023-iųjų sausį, rodo kainas stebinčio portalo Pricer.lt analizė.

Sausio mėnesio pigiausių maisto prekių krepšelio kainų reitinge kaip įprastai, pagrindinė konkurencija vyko tarp prekybos tinklų „Maxima“ ir „Lidl“. „Maxima“, sumažinusi krepšelio kainą 0,79 euro liko pirmoje vietoje.

„Lidl“ didindamas jo kainą 0,64 euro lieko antroje vietoje.

Tuo metu „e-Rimi” į (brango 0,41 euro) ir įsitaisė trečioje vietoje, „Rimi” (brango 0,49 euro) – ketvirtoje vietoje.

Penktoje vietoje – „Barbora“, mažinusi krepšelio kainas (0,25 euro), o šeštoje – „Norfa“ (pigo 2,37 euro).

Septintoje ir aštuntoje pozicijose liko prekybos tinklas „Iki“ ir jo internetinė parduotuvė „Last Mile“, atitinkamai auginę krepšelio kainą 2,5 ir 2,70 euro.
Pasak Pricer.lt, skirtumas tarp pigiausio („Maxima“) ir brangiausio („Last Mile“) krepšelio yra 20,08 euro (35,1 proc.).
Iš Pricer.lt stebimų 52 prekių brango 13 prekių, pigo 38. Sausį labiausiai brango pigiausios pomidorų sultys, arbata „Lipton“, pigiausi avižiniai dribsniai, virta dešra.
Tuo metu pigo 36 prekės, o daugiau nei 10 proc. – 20: pigiausia malta kava, saulėgrąžų aliejus, pigiausias jogurtas, jūros lydekos filė, pigiausia juoda biri arbata, bananai, pigiausia juoda duona, pigiausias pienas.
Kainos buvo fiksuotos sausio 25 d. Lietuvos prekybos centruose „Maxima“, „Iki“, „Norfa“, „Rimi“, „Lidl“, Lietuvos internetinėse parduotuvėse „Barbora“ ir „e-Rimi.lt“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų