Pedagogų skiepijimas pradėtas, tačiau tik pavienėse savivaldybėse

Pedagogų skiepijimas pradėtas, tačiau tik pavienėse savivaldybėse

Šią savaitę pradėtas ugdymo įstaigų darbuotojų skiepijimas nuo COVID-19, tačiau tik pavienėse savivaldybėse.

„Pedagogų vakcinavimas pradėtas tik pavienėse savivaldybėse. Visose savivaldybėse pedagogai bus skiepijami kitą savaitę“, – BNS ketvirtadienį sakė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovas Julijanas Gališanskis.

„Planuojama, kad per dvi savaites visi norintys ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo darbuotojai bus paskiepyti pirma vakcinos doze“, – pridūrė jis.

Jis žadėjo vėliau ketvirtadienį patikslinti, kuriose savivaldybėse pradėti skiepyti mokytojai.

Planuojama paskiepyti 30 tūkstančių

Ministerijos duomenimis, jau paskiepyta 1,2 tūkst. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų bei 140 žmonių, dirbančių pradinio ugdymo įstaigose.

SAM teigimu, skiepijami ne tik mokytojai, bet ir kiti švietimo įstaigų darbuotojai, turintys kontaktą su mokiniais.

Iš viso planuojama paskiepyti 30 tūkst. pedagoginių darbuotojų, didžioji dalis jų dirba ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose – apie 16,2 tūkst., bendrojo ugdymo įstaigose – apie 6 tūkst., specialiose mokyklose – 1,3 tūkstančio.

Kiti švietimo darbuotojai sudaro dar apie 30 proc. personalo, skaičiuojant nuo pedagoginių darbuotojų skaičiaus.

SAM teigimu, ugdymo įstaigų darbuotojų vakcinavimas pradėtas jau dabar, nes švelninant karantino sąlygas švietimo darbuotojai grįš į mokyklas ir atnaujins kontaktinį darbą.

Tikisi, kad mokytojai skiepysis

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) atstovai tikisi, kad švietimo darbuotojai vakcinuosis, o tuo atveju, jei nesutinka skiepytis, turės atlikti koronaviruso testus ne rečiau kaip dešimt dienų.

„Pedagogai turi teisę pasiskiepyti, bet jokiame teisės akte nėra prašyta prievolės. Pačioj ministerijoj mes tikimės, kad pedagogai bus protingi, įvertins padėtį, ir tai padarys“, – per spaudos konferenciją ketvirtadienį sakė ŠMSM kancleris Tomas Daukantas.

„Ką pedagogai privalo daryti, jei nesivakcinuoja, privalo testuotis, ar neserga užkrečiama liga. Jei to nepadaro, atsiranda tam tikros prievolės darbdaviui, jei darbdavys turi duomenis, kad pedagogas nėra pasiskiepijęs ir nesitestuoja nuo užkrečiamų ligų, jam atsiranda prievolė nušalinti tokį asmenį ir nemokėti atlyginimo iki tol, kol nepateiks pažymos, kad neserga ir gali dirbti tokį darbą“, – sakė T. Daukantas.

Pasak jo, tokią nušalinimo nuo darbo tvarką numato Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymas ir ji galioja ne tik konkrečiai koronaviruso pandemijos, bet bet kokios užkrečiamos ligos atveju.

„Jei nesiskiepija, tai žmogaus apsisprendimas, bet manome, kad tai būtų mažuma. Jeigu žmogus apsisprendžia tikrai nesiskiepyti, jam atsiranda prievolė testuotis, jei nesiskiepia ir nesitestuoja nuo užkrečiamų ligų, tada jau atsiranda darbdaviui prievolė, vadovui pareiga nušalinti“, – teigė kancleris.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Pirmiausiai skiepykit ne bobutes sėdinčias namuose, o visus, kurie eina į darbą, kurie pildo dirbdami biudžetą, mums pensijas ir mažiau diskutuokite ar tai diena anksčiau ar vėliau. Kai bus skiepai, bus laiko, visiems tos vakcinos pakaks .Bloga darosi nuo beprasmybės. Aš skėpijuos kasmet nuo gripo, ir manęs velnias neima.O jei paims, žemėj bus lengviau. Amen.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų