Prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanojo gydytoją Gediminą Miliūną. R. Dačkaus nuotr.

Panevėžiečiui gydytojui – Riterio kryžius

Panevėžiečiui gydytojui – Riterio kryžius

Valstybės dienos proga prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį beveik aštuonias dešimtis Lietuvos ir užsienio piliečių apdovanojo ordinais bei medaliais.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi už ilgametį profesionalų arbą gelbstint ir grąžinant viltį gyventi, už jaunosios medikų kartos mokymą nelikti abejingiems pacientui ir jo ligai įvertintas Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojas Gediminas Miliūnas.
„Man didelė garbė įteikti valstybės apdovanojimus, kuriais išreiškiame ne tik pagarbą iškiliems Lietuvos kūrėjams, bet ir pasididžiavimą savo valstybe“, – valstybinių apdovanojimų įteikimo ceremonijoje kalbėjo šalies vadovas.

G. Miliūnas Respublikinės Panevėžio ligoninės skyriui vadovavo nuo pat jo įkūrimo iki praėjusių metų gegužės, kai šias pareigas perleido kolegai.
„Kas gali būti kilniau, nei padėti sergančiam žmogui? O ir užaugau ligoninės teritorijoje“, – prieš metus duodamas interviu „Sekundei“ kalbėjo G. Miliūnas.
Simboliška, kad jis pats užaugęs Respublikinės Panevėžio ligoninės kieme. Jo vaikystės namai stovėję ten, kur dabar yra Konsultacijų poliklinika. Tuo metu šioje vietoje dar nebuvo nei dabartinių gimdymo namų, nei daugelio kitų po Respublikinės Panevėžio ligoninės teritoriją išsibarsčiusių pastatų.
Dar besimokydamas universitete, G. Miliūnas turėjo dvi svajones – grįžti dirbti į gimtąjį miestą ir tapti neurochirurgu. Abiejų jų įgyvendinti iš karto nepavyko – tuo metu Panevėžio ligoninė dar neturėjo Neurochirurgijos skyriaus. Tad panevėžietis nusprendė likti Kaune ir gilinti smegenų chirurgo žinias.
Maždaug dešimt metų Kauno klinikose išdirbusį neurochirurgą pasiekė žinia, kad Panevėžio ligoninėje planuojama atidaryti naują Neurochirurgijos skyrių. Ilgai nedvejojęs G. Miliūnas susikrovė lagaminus ir grįžo į gimtąjį miestą vadovauti ką tik įkurtam skyriui. Nuo pat 1986-ųjų daugiau nei tris dešimtis metų gydytojas ir vedė jį pirmyn.

Straipsnį apie gydytoją Gediminą Miliūną skaitykite ČIA

Komentarai

  • Gerai pasakyta, NELIKTI ABEJINGIEMS PACIENTAMS. Prie to pačio siūlau privačioms ar ne privačioms klinikoms įsigyti melo detektorius. Jeigu gydytojams kyla abejonių kad žmogus ieško ligos ir patys gydytojai nesugeba pagelbėti žmogui tai turėsite melo detektoriu.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų