Magnetinių audrų kalendorius: gegužė

Magnetinių audrų kalendorius: gegužė

Kitą mėnesį prognozuojama stipri magnetinė audra, galinti užsitęsti aštuonias dienas. Tačiau ne tik dėl jos ši gegužė, panašu, bus išskirtinė.

Magnetinė audra – planetos masto reiškinys, vykstantis viršutiniuose atmosferos sluoksniuose, tačiau galintis paveikti dažno žmogaus sveikatą.

Be galvos skausmų, sumažėjusio arba padidėjusio kraujospūdžio, svaigulio, pykinimo, skausmų širdies plote, akių bėdų, silpnumo ir nemigos, specialistų tvirtinimu, per magnetines audras sutirštėja kraujas.

Todėl žmonėms, sergantiems širdies bei kraujagyslių ligomis, tokios staigios permainos gali kelti grėsmę. Juk ir statistika rodo, kad magnetinių audrų dienomis didėja infarktų ir insultų rizika.

Taip pat galimi ir kiti simptomai: sutrikęs širdies ritmas, tachikardija, nusilpęs imunitetas, turimų ligų paūmėjimas.

Audrų karuselė

Magnetinės audros gegužės mėnesį išsiskirs nestabilumu. Maža to, tai bus vienas iš retesnių laikotarpių, kai net specialistams vargiai seksis apibrėžti audrų trukmę, nes Žemės magnetinis laukas banguos nuolat – keisis tik to bangavimo intensyvumas.

Gegužės 1–17-oji. Tikėtinos gana stiprios magnetinės audros, galinčios paveikti ne tik meteojautrius, bet ir visiškai sveikus žmones. Patartina riboti fizinius ir psichologinius krūvius, vengti didelių žmonių susibūrimų.

Gegužės 3–11-oji. Saulės aktyvumas kai kuriomis dienomis bus stipresnis, kitomis – silpnesnis, bet dėl jo sukeltų geomagnetinių svyravimų situacija jautriems žmonėms bus ganėtinai nepalanki ar net pavojinga.

Gegužės 12–16-oji. Audrų intensyvumas šiek tiek sumažės ir leis atsipūsti. Bet atokvėpis greičiausiai bus trumpas, nes jau artimiausiomis dienomis – 17–18-ają arba 19-ąją – pranašaujamas stiprus Saulės blyksnis.

Gegužės 20–25-oji. Nors kai kurie šaltiniai rodo, kad nuo gegužės 19-osios iki 27 dienos Saulės aktyvumas turėtų grįžti prie normos, neatmetama, jog per tą ramybės laikotarpį gali įvykti vidutinio stiprumo magnetinė audra.

Jeigu prognozė pasitvirtins, daugelis jautriai reaguojančiųjų į tokius reiškinius pajus jos įtaką. Galimi stiprūs galvos skausmai, kraujospūdžio šuoliai, liguista savijauta.

Vartojantiesiems gydytojo skirtus vaistus svarbu bus juos pareigingai gerti.

Gegužės 28–31-oji. Žemės magnetinio lauko svyravimai vėl sustiprės ir galbūt veiks jautresnių, silpnesnės sveikatos bei imuniteto žmonių savijautą. Jie turbūt skųsis apetitu, nemiga, greitu nuovargiu.

Skirtingi ir kartu vienodi

Priminsime, kad dauguma žmonių Saulės aktyvumo įtaką sveikatai jaučia tik tuomet, kai šis yra itin didelis. Kiti gi pajunta net menkiausius jo sukeltus Žemės magnetinio lauko pokyčius – tokie asmenys vadinami meteopriklausomais.

Siaučiant magnetinėms audroms jie gali patirti labai skirtingų negalavimų. Visgi esama bendrų, būdingų daugeliui simptomų. Tai:

• Galvos skausmai.

• Staigūs kraujospūdžio šuoliai.

• Galvos svaigimas.

• Padažnėjęs širdies plakimas.

• Pasunkėjęs kvėpavimas.

• Sutrikęs miegas, nemiga.

• Išsiblaškymas, dirglumas, nerimas.

• Nuovargis.

• Sąnarių skausmai, kaulų laužymas.

• Lėtinių ligų paūmėjimas.

Į pagalbą sau patiems

Kadangi magnetinių audrų poveikis kai kurių žmonių organizmui gali būti itin stiprus, padidėjusio Saulės aktyvumo laikotarpiais jiems primygtinai rekomenduojama ne tik atidžiau stebėti savijautą, bet ir pasisaugoti:

• Meteojautriems žmonėms pageidautina audrų dienomis vengti darbo su technika, jei įmanoma, nevairuoti automobilio.

• Meteopatams – asmenims, kurių sveikata reaguoja net į oro sąlygų pokyčius, kaip slėgis, staigus atšilimas ar atšalimas, – jei įmanoma, vertėtų atsisakyti nuo susitelkimo ir dėmesingumo reikalaujančių darbų.

• Rečiau naudoti išmaniuosius prietaisus: telefonus, kompiuterius.

• Sumažinti fizinį aktyvumą, dažniau maudytis po kontrastiniu dušu, rečiau valgyti nesveiką maistą, nevartoti alkoholio, gerti daugiau vandens ir šviežiai išspaustų sulčių.

• Pasirūpinti savo emocine būkle, stengtis nesinervinti.

Ar žinojote?

Įvairiais moksliniais tyrimais buvo nustatyta, kad:

– Didelio Saulės aktyvumo metais mirštamumas nuo miokardo infarkto padidėja vidutiniškai 5 proc.

– Žmonių su ūmiu koronariniu sindromu (staigiu kraujo pritekėjimo į širdį sutrikimu dėl įvairiausių priežasčių, kitaip dar vertinamu kaip priešinfarktinė būklė), jeigu magnetinės audros vyksta pirmas dvi dienas po jų širdies priepuolio, mirštamumas išauga 1,6 karto.

– Geomagnetinių audrų dienomis ligoninėse daugėja pacientų su pavojingu širdies ritmo sutrikimu (prieširdžių virpėjimu).

– Žmogaus organizme aptikti receptoriai, reaguojantys į Žemės magnetinio lauko pokyčius. Tačiau skirtingi žmonės turi nevienodą kiekį tokių molekulių. Todėl kai kurie mūsų magnetinių audrų poveikį gali justi stipriau, kiti – silpniau. Tiesa, ryšio tarp receptorių koncentracijos ir sveikatos būklės pablogėjimo kol kas atrasti nepavyko.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų