„Lietkabelis“ dar kartą nusileido „Rytui“ (foto galerija)

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionato pusfinalio serijos antrosiose rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ šįvakar namuose susitiko su „Rytu“ ir pralaimėjo rezultatu 74:94 (22:27, 17:19, 19:29, 16:19).

Pusfinalio serijoje iki trijų pergalių „Lietkabelis“ atsilieka rezultatu 0:2.

Prieš dvi dienas Vilniuje vykusiose rungtynėse „Lietkabelis“ nusileido „Rytui“ rezultatu 72:97 (16:24, 23:32, 14:21, 19:20).

Susitikimą Panevėžyje sėkmingiau pradėjo vilniečiai, kurie jau pačioje mačo pradžioje pirmavo rezultatu 8:0. Savo pirmuosius taškus „Lietkabelio“ krepšininkai pelnė kuomet buvo sužaistos daugiau nei dvi minutės. Šeimininkai neleido „Ryto“ krepšininkams pabėgti į priekį – įpusėjus pirmajam mačo ketvirčiui „Lietkabelis“ atsiliko vos 2 taškais – 14:16. Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Ryto“ komanda, kuri po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 27:22.

Antrajame kėlinyje vilniečiai taip pat buvo priekyje, bet ta persvara nebuvo itin didelį. Antrojo ketvirčio viduryje „Rytas“ pirmavo vos 4 taškų persvara – 36:32. Nepaisant visų „Lietkabelio“ krepšininkų pastangų, panevėžiečiai iki ilgosios pertraukos taip ir nesugebėjo pavyti savo varžovų. Poilsio komandos išėjo sostinės klubui pirmaujant rezultatu 46:39.

Trečiojo kėlinio pradžioje po tikslaus tritaškio metimo „Ryto“ komanda pirmavo jau dviženkle persvara – 53:43. Po Gyčio Masiulio dėjimo iš viršaus panevėžiečiai priartėjo prie svečių (52:56) ir tuomet „Ryto“ vyriausiasis treneris Giedrius Žibėnas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos vilniečiai kelių minučių atkarpą laimėjo 8:0 ir įgijo rekordinį 12 taškų pranašumą – 64:52. „Ryto“ komandos žaidėjai nemažino apsukų ir po trijų kėlinių pirmavo rezultatu 75:58.

Ketvirtasis kėlinys tapo tik formalumu. Visas rungtynes pirmavęs Vilniaus „Rytas“ iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 94:74.

„Lietkabelis“: Gytis Masiulis 16, Paulius Valinskas 14, Kyle’as Vinalesas 12, Margiris Normantas 11, Džordže Gagičius 10, Gabrielius Maldūnas ir Vytenis Lipkevičius po 4.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 18, Martynas Echodas 17, Dovis Bičkauskis 13, Gytis Radzevičius ir Arnas Butkevičius po 11, Ivanas Buva 10.

Trečiąsias pusfinalio serijos rungtynes „Lietkabelio“ ir „Ryto“ komandos gegužės 30 dieną žais Vilniuje. Į LKL čempionato finalą pateks ta komanda, kuri pirmoji laimės tris susitikimus.