Lavinamosios knygos vaikams – ką pasirinkti?

Lavinamosios knygos vaikams – ką pasirinkti?

Šviečiančių ekranų era vilioja ne tik tėvus, bet ir pačius mažiausius vaikus. Knygų skaitymas tampa vis retesniu užsiėmimu, o įbrukti knygą vaikui – neįmanoma užduotimi. Tačiau ne paslaptis, kad būtent knygose slypi ypatinga vertė. Norint išugdyti kūrybingą, raštingą ir išsilavinusį vaiką – knygos neatsiejama ugdymo dalis. Kokias knygeles rinktis, kad vaikas matytų ne tik šviečiantį ekraną, bet pastebėtų ir įtraukiančias knygeles? Yes for Skills pasirinko Montessori metodą. Ne išimtis ir lavinamosios Montessori knygelės vaikams, paremtos būtent šiuo metodu. Kodėl šiuo metodu kurtos knygelės – unikalios?

Lavinamosios knygos vaikams – būtinybė?

Lavinamosios knygos vaikams yra neišvengiamas pasirinkimas, siekiant vaiko įvairialypio vystymosi. Tėvai ir mokytojai siekia, kad vaikai skaitytų, nes skaitymas ugdo asmenybę, vaikas tampa išmintingesnis, brandesnis, ugdo mąstymo, raštingumo įgūdžius. Knygos ir skaitymas moko empatijos, plečia akiratį, lavina vaizduotę, skatina išmonę ir fantaziją. Tačiau ką daryti ikimokyklinukams, kurie dar nemoka skaityti, nepažįsta raidžių? Būtent tokio amžiaus mažyliams galima rinktis edukacines knygas. 

 Montessori lavinamosios knygos vaikams

Kodėl Yes for Skills pasirinko vaikų ugdymą, paremtą būtent Montessori pedagogikos metodu? Šis ugdymo metodas išskirtinai orientuojasi į vaikų kūrybiškumą, savarankiškumą ir įvairiapusį ugdymą. Montessori metodą pirmoji įdiegė ir apie jį pradėjo kalbėti daktarė, pedagogė ir profesorė Marija Montessori. Pasitelkusi savo medicinos, psichologijos žinias ir patirtį dirbant su vaikais, ji sukūrė unikalią ugdymo sistemą. Toks metodas buvo sukurtas ne instinktyviai, tam prireikė ilgų metų bandymų ir rezultatų, patyrimų ir pastebėjimų. Pedagogė Montessori atidžiai stebėjo ir atrado tam tikrus jautriuosius vaiko periodus – jo vystymosi laikotarpį, kuomet jis išmoksta vis naujų dalykų, todėl sukauptas žinias pritaikė kuriant šį išskirtinį pedagogikos metodą. Montessori metodas plačiai taikomas visame pasaulyje tiek namuose, tiek ugdymo įstaigose, nes jis lengvai pritaikomos prie kiekvieno vaiko poreikių ir sugebėjimų.

Montessori metodas pasižymi šiais principais:

  • Vaiko savarankiškumas, individualumas
  • Atsakomybė už save
  • Aktyvumas
  • Pasirinkimo laisvė
  • Mokymasis, stebėjimas ir išsilavinimas

Lavinamosios knygelės – nuobodu?

Montessori lavinamosios knygos vaikams, skirtos lavinti vaiko mąstyseną, vaizduotę, tobulinti skaitymo, rašymo įgūdžius, pažinti naujus objektus per praktines užduotis bei žaidimus. Ikimokyklinio amžiaus tarpsnyje galima išskirti tokius vaiko fizinio ir psichinio vystymosi raidos etapus:

  • Kalbos vystymasis, žodyno turtinimas
  • Fizinė (smulkioji ir stambioji motorika)
  • Pažintinė ( klausa, rega, skonis, uoslė, lytėjimas)
  • Socialinė-emocinė ( saugi aplinka meilė, pasitikėjimas ir pagarba)

Būtent visus šiuos įgūdžius galima lavinti, pasitelkiant Yes for Skills lavinamąsias Montessori knygeles vaikams.

Šios lavinamosios knygos neleidžia nuobodžiauti nei vaikams, nei tėvams, nes ugdymas šių knygelių pagalba nepastebimai įtraukia į žaidimų ir nuotykių sūkurį. Šiais laikais interaktyvios knygos vaikams gali būti įdomios ne mažiau nei žaidimas kompiuterio ekrane. 

Yes for Skills lavinamosios knygelės vaikams yra puikus pasirinkimas, norint vaikų ugdymą paversti efektyviu, įdomiu, įtraukiančiu būdu ugdyti vaiko intelektą, o taip pat auginti laisvam žmogui reikalingas savybes, kaip kūrybiškumas, laisvė rinktis, nebijojimas klysti. 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų